Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 59
  1. #41

    Domyślnie

    @avzi jeżeli po zrobieniu zdjęcia zawsze wkładasz aparat do torby i wyjmujesz go przed każdym zdjęcie (serią zdjęć) to jakikolwiek pasek nie tylko PD jest Ci po prostu zbędny. Mówię z własnego doświadczenia ponieważ od czasu do czasu też tak robię i od kiedy mam PD nigdy w takiej sytuacji nie zakładam paska, bo po co? Pasek wtedy spokojnie leży zwinięty w torbie. Fotografowanie aparatem bez paska jest o wiele wygodniejsze.

  2. #42

    Domyślnie

    Pasek firmowy przewieszony przez szyję pozwala jednak na odciążenie rąk w przerwach między zdjęciami, a poza tym traktuję go jako zabezpieczenie na wypadek wymknięcia się aparatu z rąk. Lepiej nie kusić losu.

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    __________________
    Z9 | Z6 | Z14-30 f4 | Z24-70 f4 | Z35 1.8 | N70-200 f2.8E FL | N85 1.8G |Z100-400 f4.5-5.6 | N300 f2.8 AF-S | SB 700 | ZHIYUN WEEBILL S

  3. #43

    Domyślnie

    Jeszcze wygodniejsze jest trzymanie aparatu na pasie bez potrzeby chowania do torby / ściągania plecaka - przynajmniej mój najcięższy zestaw (D5500+16-80) przypięty do paska od spodni zupełnie nie przeszkadza i nie krępuje ruchów - nie wiem jak będzie w przypadku D750+24-70 ale liczę że jak dostaniesz paczkę to dasz znać


    edit: jako zabezpieczenie przed wypadnięciem z dłoni jest Cuff albo Clutch
    Ostatnio edytowane przez Zahir ; 16-07-2018 o 21:57

  4. #44

    Domyślnie

    Używam PK od długiego czasu. Sama koncepcja odpinanego paska dla mnie jest użyteczna: jak idę na dłuższą wycieczkę biorę PK slide, a jak chce po prostu połazić po mieście z aparatem to PK Cuff. Samo przepinanie trwa zaledwie chwilę.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez avzi Zobacz posta
    Przy chowaniu sprzętu do torby (co z reguły robię zawsze, gdy nie zamierzam robić zdjęć przez najbliższe 2-3 min) musiałbym przecież odpinać pasek, aby zmieścił się w tejże niewielkiej torbie. A co do paska firmowego, to nigdy nie odczuwałem potrzeby, aby go odpiąć. Łatwo go szybko owinąć wokół aparatu i mieści się wraz z nim do torby. Jedyne zastosowanie paska takiego jak PD Slide w moim przypadku widzę wyłącznie w sytuacji, gdybym chciał nosić na nim przez dłuższy czas ciężki zestaw bez każdorazowego odkładania do torby. Wtedy rzeczywiście to rozwiązanie mogłoby się okazać wygodne dla mnie. Jak do tej pory jednak taki ciężki zestaw, tj. D750 + N70-200 f/2.8E FL używałem głównie do focenia sportu bez konieczności częstego przemieszczania się z miejsca na miejsce z aparatem u boku. Po prostu trzymam go cały czas w rękach gotowego do użytku. Ale w przyszłości przy sesjach wymagających przemieszczania się, gdzie w każdej chwili może nadarzyć się okazja do użycia sprzętu, to mogłoby być dość przydatne rozwiązanie, gdyż taki ciężki zestaw do naramiennej torby i tak się nie zmieści, więc trzeba by go ciągle odkładać do plecaka...
    Pasek możesz zostawić poza torbą
    Ja nie odpinam paska, ale jak mówiłem używam neoprenu, mieści się spokojnie w torbie, nic nie trzeba odpinać. Polecam pasek Matin, kilkadziesiąt złotych, jestem przekonany, że firmowy pójdzie w odstawkę. W sumie to nawet się dziwię, że ktokolwiek używa firmowych pasków

  6. #46

    Domyślnie

    rozsadny pasek w rozsadnej cenie , bez zbednego " baroku"

    https://www.amazon.de/Hama-Kameragur...rds=kameragurt

  7. #47

    Domyślnie

    Dyskusja o paskach nabrała rozmachu, a przy okazji nastąpił podział na grupę użytkowników PD którzy próbują przekonać, że to dobre rozwiązanie i tych którzy nigdy PD nie używali i widzą w tym systemie przerost formy nad treścią. Jeżeli celem jest wyłącznie łatwe odpięcie paska od body, to może faktycznie PD to zbyt skomplikowany system ponieważ w PD szybkie odpięcie mocowania paska to tylko środek do osiągnięcia celu. Moim zdaniem najważniejsza cecha systemu pasków PD to możliwość szybkiej zmiany zaczepienia jednego z końców paska z uszka aparatu na śrubę statywową i odwrotnie, co łącznie z szybką regulacją długości paska jedną ręką daje dużą wygodę noszenia aparatu w zależności od sytuacji. Tych ktorzy nie próbowali systemu PD i twierdzą, że jest im to niepotrzebne jest bardzo dużo, tych którzy wypróbowali i tak twierdzą jest raczej mało. I tak pewnie już zostanie.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Dyskusja o paskach nabrała rozmachu, a przy okazji nastąpił podział na grupę użytkowników PD którzy próbują przekonać, że to dobre rozwiązanie i tych którzy nigdy PD nie używali i widzą w tym systemie przerost formy nad treścią. Jeżeli celem jest wyłącznie łatwe odpięcie paska od body, to może faktycznie PD to zbyt skomplikowany system ponieważ w PD szybkie odpięcie mocowania paska to tylko środek do osiągnięcia celu. Moim zdaniem najważniejsza cecha systemu pasków PD to możliwość szybkiej zmiany zaczepienia jednego z końców paska z uszka aparatu na śrubę statywową i odwrotnie, co łącznie z szybką regulacją długości paska jedną ręką daje dużą wygodę noszenia aparatu w zależności od sytuacji. Tych ktorzy nie próbowali systemu PD i twierdzą, że jest im to niepotrzebne jest bardzo dużo, tych którzy wypróbowali i tak twierdzą jest raczej mało. I tak pewnie już zostanie.
    kazdy ma jakies swoje preferncje.
    mnie sie nigdy nie sprawdzilo , ani mnie nie przekonalo noszenie aparatu umocowanego " do gory nogami " za srube statywowa.
    wedlug mnie jest mniej stabilne niz podwieszenie aparatu w dwoch punktach.
    aparat " dynda" przy kazdym ruchu.
    ale moze komus akurat odpowiada.
    rowniez na statywie nie odpinam paska , b. czesto trzymam go w dloniach asekurujac w ten sposob aparat jesli podejrzewam mozliwosc przewrocenie statywu - np silny wiatr , albo urwisko / strome podloze.

    dla mnie im prostszy pasek , im mniej gadgetow , tym mniej przeszkadza w fotografowaniu.

    Natomiast fabryczne paski , te o szerokosci paru cm z bijacym po oczach napisem - nawet nie otwieram z opakowania kupujac aparat.
    gdzies w piwnicy lezy pare sztuk w oryginalnie zafoliowane.

  9. #49

    Domyślnie

    Zgoda, mocowanie za śrubę statywową w jednym punkcie jest okropne, jednak PD mocuje pasek jednym końcem za uszko body i równocześnie drugim końcem za śrubę. Efekt jest taki, że aparat przewieszony przez ramię przylega do biodra lub uda, w zależności od wyregulowanej długości i nic nie dynda, nawet przy lekkim biegu, co przy innym systemie zamocowania jest nie do pomyślenia. Tak noszę niekidy aparat z obiektywem 150-600 i jest całkiem wygodnie, kto nie próbował ten nie wierzy.

  10. #50

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanko do użytkowników PD Slide oraz uchwytu Capture. Czy można używać jednocześnie jednego i drugiego? To znaczy mieć wpięty aparat z obiektywem do uchwytu na biodrze (z propadem lub bez) i jednocześnie mieć sprzęt zabezpieczony paskiem "na listonosza"? Oczywiście po odpowiednim wyregulowaniu jego długości, aby nie spadał z ramienia. Czy to jest wygodne i czy ma w ogóle sens wg Was? W teorii sprzęt nie powinien się tak majtać jak w wersji z przypięciem tylko do PD Slide...

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    __________________
    Z9 | Z6 | Z14-30 f4 | Z24-70 f4 | Z35 1.8 | N70-200 f2.8E FL | N85 1.8G |Z100-400 f4.5-5.6 | N300 f2.8 AF-S | SB 700 | ZHIYUN WEEBILL S

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Usunięcie paska
    By Michaelg in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-08-2011, 02:34
  2. Mocowanie do paska na gwint 1/4
    By mrtwigg in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-03-2011, 10:11
  3. uchwyt do paska
    By bartoszkon314 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 15:46
  4. zamiennik paska do D70
    By Wiewioor in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-01-2007, 18:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •