Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59
  1. #21

    Domyślnie

    Przepraszam masz rację czerwona warstwa jest pod żółtą. Mnie się jeszcze nic nie poprzecierało więc o tej żółtej zapomniałem.
    Żółta: replace.
    Czerwona: unsafe.

  2. #22

    Domyślnie

    No i cena nie jest jakaś tam tragiczna, 79 zł nowy komplet. Tam chyba 4 kotwiczki dają.

  3. #23

    Domyślnie

    A to to jest fajnie przemyślane w takim razie.
    P900, D50 IR, D7000, NIKKOR AF-S 18-55 G ED, NIKKOR AF 35-135/3.5-4.5, YN-565EX

  4. #24

    Domyślnie

    Ja noszę na kotwiczkach (PD Slide) D500+grip+Sigma 150-600 Sports razem to będzie około 4,5kg - nie widzę żadnych problemów ani oznak zużycia a mija już 1,5 roku odkąd całość współpracuje ze sobą.
    I jak było wcześniej napisane - nie rozumieć idei pasków na szybkozłączkach może tylko ktoś kto do tej pory takiego rozwiązania nie potrzebował i/albo nie spróbował
    Ostatnio edytowane przez Piechu ; 16-07-2018 o 13:20
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  5. #25

    Domyślnie

    Do użytkowników pasków PD: co robicie z nimi, gdy wkładacie aparat do torby lub gdy wpinacie go do uchwytu przy pasku? Odłączacie pasek PD czy wkładacie do torby lub przepinacie do paska razem z nim? A jeśli odpinacie, to co dalej robicie z tym paskiem? Chowacie do kieszeni? Bo chyba nie wisi na szyi luzem? Sorry za tego typu pytania, ale zanim kupię pasek chcę ustalić czy poza pewnymi ułatwieniami jakie to przyniesie nie pojawią się nowe utrudnienia. Dodam, że właśnie zamówiłem uchwyt capture v3 z płytką i propadem.

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    __________________
    Z9 | Z6 | Z14-30 f4 | Z24-70 f4 | Z35 1.8 | N70-200 f2.8E FL | N85 1.8G |Z100-400 f4.5-5.6 | N300 f2.8 AF-S | SB 700 | ZHIYUN WEEBILL S

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez avzi Zobacz posta
    Do użytkowników pasków PD: co robicie z nimi, gdy wkładacie aparat do torby lub gdy wpinacie go do uchwytu przy pasku? Odłączacie pasek PD czy wkładacie do torby lub przepinacie do paska razem z nim? A jeśli odpinacie, to co dalej robicie z tym paskiem? Chowacie do kieszeni? Bo chyba nie wisi na szyi luzem? Sorry za tego typu pytania, ale zanim kupię pasek chcę ustalić czy poza pewnymi ułatwieniami jakie to przyniesie nie pojawią się nowe utrudnienia. Dodam, że właśnie zamówiłem uchwyt capture v3 z płytką i propadem.

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    W moim przypadku to zależy. Mam małą torbę, więc różnie robię.
    Jeśli chowam tylko na chwilę, bez dekielka i z tulipanem w pozycji bojowej, to pasek idzie w kieszeń spodni/bluzy/kurtki.
    Jeśli zaś chowam na dłużej, z deklem i tulipanem do tyłu, to odpięty pasek idzie w torbę, na lub za aparat.

    Da się schować podpięty pasek, ale nie jest to zbyt wygodnie.
    Oczywiście, jak ktoś ma większą torbę/plecak, to tego problemu nie będzie, lub będzie mniejszy.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    nie rozumieć idei pasków na szybkozłączkach może tylko ktoś kto do tej pory takiego rozwiązania nie potrzebował i/albo nie spróbował
    Owszem, nie próbowałem, bo nie potrzebuję i nadal nie rozumiem po co odpinać pasek. Chowam aparaty do torby/plecaka z paskiem.
    P900, D50 IR, D7000, NIKKOR AF-S 18-55 G ED, NIKKOR AF 35-135/3.5-4.5, YN-565EX

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    Owszem, nie próbowałem, bo nie potrzebuję i nadal nie rozumiem po co odpinać pasek. Chowam aparaty do torby/plecaka z paskiem.
    No właśnie. Ja też chowam do torby z firmowym paskiem nikona i nie stanowi to dla mnie problemu. Gdybym miał używać innego paska to tylko pod warunkiem, że nie musiałbym go każdorazowo odpinać. A z tego co czytam to np. taki PD Slide może być zbyt pękaty aby wygodnie zmieścić go w niewielkiej torbie bez misternego upychania...

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    __________________
    Z9 | Z6 | Z14-30 f4 | Z24-70 f4 | Z35 1.8 | N70-200 f2.8E FL | N85 1.8G |Z100-400 f4.5-5.6 | N300 f2.8 AF-S | SB 700 | ZHIYUN WEEBILL S

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    Owszem, nie próbowałem, bo nie potrzebuję i nadal nie rozumiem po co odpinać pasek. Chowam aparaty do torby/plecaka z paskiem.
    No to już Ci mówię dlaczego to może być potrzebne, może zrozumiesz W przypadku noszenia zestawu D500 + S150-600 gdybym przypiął pasek do body to naprężenia na bagnecie po stronie body byłyby bardzo duże, obiektyw ciążyłby w dół wywierając sporą siłę na bagnet w body. W tym przypadku zatem mam dwie kotwiczki przytwierdzone do obiektywu a nie do body, siły rozkładają się inaczej, cały zestaw "wisi" na obiektywie a nie na body.
    Gdy natomiast zakładam mniejszy obiektyw np S17-50 to wtedy przytwierdzam pasek do kotwiczek zamocowanych na body.
    Jasne czy nie?

    Poza tym paski dołączane do aparatów to za przeproszeniem straszne g.... kto raz spróbował wygodnego paska jakim np. jest PD Slide ten już nigdy nie wróci do zestawowego badziewia.
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piechu Zobacz posta
    Poza tym paski dołączane do aparatów to za przeproszeniem straszne g.... kto raz spróbował wygodnego paska jakim np. jest PD Slide ten już nigdy nie wróci do zestawowego badziewia.
    Polać mu, bo słusznie prawi.
    I to nawet nie o PD chodzi. Nawet zwykły pasek z neoprenu za parę zł będzie lepszy niż te, że się tak wyrażę, stockowe.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Usunięcie paska
    By Michaelg in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-08-2011, 02:34
  2. Mocowanie do paska na gwint 1/4
    By mrtwigg in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-03-2011, 10:11
  3. uchwyt do paska
    By bartoszkon314 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 15:46
  4. zamiennik paska do D70
    By Wiewioor in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-01-2007, 18:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •