Close

Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 107

Wątek: NIKON 1 R.I.P.

  1. #51

    Domyślnie

    ja odniose sie tylko do fragmentow bo wybacz ale do calosci nie mam sily.
    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ależ nie, D600/610, D750, jakieś modele w canonie i cała seria A7 to sprzęt amatorski.
    zarowno 750 jak i a7 to sprzet semipro wykorzystywany bardzo chetnie przez zawodowcow.
    pisanie ze puszka za 15kpln (a7) to amatorski sprzet jest troceh smieszne.

    A7 pierwszy kosztuje czasami w promocji 2500zł nowy.
    slyszalem ze mozna rowniez kupic nowe d70.... serio bedizemy duskutowac o sprzecie ktorego juz dawno nie produkuja i od czasu ktorego jakosciowo minela epoka?

    co mają sie wstydzić że klienta traktują jak idotę.
    fakt.. nikon jest wyjatkowym przykladem powazngo traktowania klienta

    i teraz najlepsze:

    Dyskusja dotyczy oczywiście ciemnych szkieł do pełnej klatki
    oraz

    nie uznaję półśrodków w obiektywach na pełnej klatce w postaci f/4, nie jest to nic ciekawego dla mnie )
    SERIO !?!?!!?!?!?!?!?!??!?!?!?!??!!??!?!?!

    mzoe sie zdecyduj?

    Chciałbym ciemnego 70-300 ale wątpię żeby to sony zrobiło
    i pisze to facet ktory "nie uznaje polsrodkow i szkiel z f/4 ???

    przepraszam Cie bardzo ale jak juz sie zdecydujesz na jedna opcje to daj znac .. wrocimy do dyskusji
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  2. #52

    Domyślnie

    Żarty, żartami ale zdjęcia z Nikon 1 były z łatwością do odróżnienia od tych z DSLRów DX. Ja nie odróżniam zdjęć przykładowo z D7100 i D7200, ale Nikon 1 mocno odstawał od swoich braci lustrzankowych.

  3. #53
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    @sailor Troszkę zamieszałeś i chyba nie zrozumiałeś co napisałem, osobiście po pewnym czasie używania 70-200 f/2.8 na pełnej klatce wolę mieć 70-300 ciemne, jest lżejsze, mniejsze i ma 300mm, nic mi tu nie zmienia f/4, które dodatkowo kosztuje bardzo dużo, no chyba że Tamron zrobi 70-210 f/4 do sony to by było ciekawie bo na amazonie da się wyrwać za 3000zł, tylko że nadal brak 300mm na pełnej klatce bo to bardzo ciekawy zakres dla mnie.

    Jeśli A7 jest za stary dla ciebie i już przestał robić zdjęcia to masz fulfrejma A7II za 4000-5000zł, to są amatorskie aparaty tak samo jak D750 czy A7rIII, nie sugerowałbym się ceną bo spokojnie można znaleźć na półkach aps-c bezlustra amatorskie za ponad 10 tysiaków, a nawet bliskie temu m4/3, "zaawansowany amator" to też amator, a że zawodowcy dziadują ( sorki bez obrazy ) kupując sprzęt amatorski to już inna sprawa.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 13-07-2018 o 17:23

  4. #54
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Wy naprawdę wierzycie, że w te podziały na amatorskie i jakieś inne? Żadnego z D1 Czy D2x a później także D800 nie kupiłem od jakiegoś zawodowca. Zawsze to byli jacyś goście, którzy albo weszli do sklepu i poprosili o to, co zdaniem sprzedawcy jest aktualnie najlepsze, albo byli to pracownicy jakiś instytucji, którzy kupowali ten sprzęt "na stan". Na ślubach zaś widziałem ludzi z takimi cudakami, że 18-55 był przy tym cudem techniki a foto dla agencji reklamowych robią do dzisiaj zawodowcy z D300. W branży są dziesiątki tysięcy zarejestrowanych fotografów. Najlepszy mają byli bezrobotni.

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...Temat RIP Nikon 1 i jak zwykle schodzi się na...
    Nikon 1 jest już tak martwy (w sumie to już chyba od kilku lat, bo słyszę o nim tylko przy okazji "wyprzedaży" na Ibood), że nawet nie chce się o nim pisać. Bo w sumie o zmarłych nie wypada źle mówić.

  6. #56
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Nikon 1 jest już tak martwy ..... Bo w sumie o zmarłych nie wypada źle mówić.
    No tak

    Zastanawiam się tylko jak skanaizować tematy w których się ciagle nawiązuje do bezluster Sony. Chyba założę podforum w innych systemach

  7. #57

    Domyślnie

    Mnie tu akurat nie dziwi, że w temacie o bezlustrze (w którym coś poszło nie tak) nawiązano do innych bezluster (w których prawdopodobnie zrobiono to coś lepiej). Nawiązano też do innego rozmiaru matrycy, co także niby nie jest na temat, ale przecież i w tym rozmiarze upatruje się upadku systemu.

  8. #58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    A jakbym chcial zostac fanbojem Sony to zrobilbym to 9 lat temu, za calkiem przyzwoita kase, stajac sie ich ambasadorem po wygraniu w swojej kategorii najwiekszego na swiecie konkursu foto.
    Gdybym był złośliwy, napisałbym, że przemyślałeś sprawę i po tych 9-ciu latach prawisz peany na cześć Sony, bo może jeszcze ktoś je tam zauważy...
    Ale na szczęście nie jestem.


    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zastanawiam się tylko jak skanaizować
    Wszystkich do wora, wór do jeziora.

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    pisanie ze puszka za 15kpln (a7) to amatorski sprzet jest troceh smieszne.
    ??? A7 za 15 kpln? To chyba jakaś limitowana edycja z tytanu... A7III z podatkiem od nowości nie kosztuje więcej niż 10 k...

  10. #60

    Domyślnie

    Nie pisz Zośku o A7, bo zostaniesz skanalizowany

Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47
  2. Nikon F80 a Nikon F80D. Czym różni się upgrade model od pierwotnej wersji?
    By bartekyoziom in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-08-2007, 00:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •