Close

Strona 9 z 20 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 193
  1. #81

    Domyślnie

    Skoro przymykasz na f11 to ustawisz ogniskową 23mm na obiektywie, ostrzenie w manual i ostrość na 2,7-3m.
    Powinno być dobrze
    D750 + D7500 +D3300 + trochę słoiczków i światełek

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    Wiesz, filtr polaryzacyjny nigdy nie ściągałem, nawet takie okulary na rower kupiłem .

    To on czyni mój świat piękniejszym xD, natura taka ładna i wszystko się uśmiecha =)
    Daj sobie spokój z tym polarem. Kiedy robiłem wiele lat temu zdjęcia na kliszach to to było bardzo potrzebne w wielu przypadkach, ale dzisiaj w cyfrze w 90% zrobisz to lepiej np. w LR. Na początku polar to tylko dodatkowe trudności, szczególnie przy krajobrazie i szerokich kątach, a Ty bez tego masz czego się uczyć. Sprzedaj ten polar i dołóż do Sigmy 17-50/2.8 to bedziesz miał pożytek z dobrego obiektywu i brak problemów z polarem. Uwierz mi, mam polar bo kupiłem go kilka lat temu z przyzwyczajeń z analoga, kupiłem też większe filtry Cokin bo do analoga wystarczały mi mniejsze i nie wiem czy założyłem je przez wiele lat więcej niż jeden raz kiedy je próbowałem.

    Ps Okulary z polarem to zupełnie co innego, też je lubię, bo trudno pomiędzy okularami a okiem umieścić LR.

  3. #83

    Domyślnie

    Ja na ten przykład nie wyobrażam sobie robić zdjęć bez polara, zainwestowałem w dobre szkiełko i to się zwraca. W PS wszystkiego się nie wyciągnie, można robić ciemne zdjęcia by zachować niebo i rozjaśnić dół w programie ale wtedy generuje się niepotrzebny szum. Druga sprawa to odbicia czy to na wodzie, szybie, karoserii auta. Ostatnia sprawa to ochrona, czasami lepiej stracić kilka setek niż kilka tysięcy.
    Nikon D5300, Sigma 18-35 f/1.8 ART, Nikkor AF-S 28-70mm f/2.8D IF-ED, Samyang 8mm, Helios 44M-4 58mm f/2.0, Nikkor AF-P 70-300 VR

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    Wiesz, filtr polaryzacyjny nigdy nie ściągałem, nawet takie okulary na rower kupiłem .

    To on czyni mój świat piękniejszym xD, natura taka ładna i wszystko się uśmiecha =)
    no i mamy odpowiedz , dlaczego narzekasz na ostrosc zdjec.

    na polarze tracisz 2 EV , musisz albo przedluzyc czas czyli zwiekszyc poruszenie , albo podniesc iso ( zwiekszyc szum , spadek ostrosci ) , przyslona 11.

    idealne warunki do produkcji zdjec niskorozdzielczych.

    kup podrecznik , dzieki , ktoremu poznasz wzajemne zaleznosci.
    bez tego bedziesz bladzil jak slepy w nocy.

    juz pomijam fakt , ze niektore z polarow lubia zafalszowac prace AF.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 11-07-2018 o 17:17

  5. #85

    Domyślnie

    Ej no, ale chyba wtedy co go używałem (te zdjęcia co dałem są z jednej sesji) było słońca na tyle . A przynajmniej moje ręce nadal to odczuwają, bo linieję jak wąż .

    Ten kalejdoskop trochę mnie przez recenzje nie przekonuje. Jest np między innymi na helionie taka recenzja
    "[...] Dawno nie spotkałam się z tak obszernym omówieniem technik fotograficznych w oparciu o fizykę, optykę i chemię.", nie mówię, że nie jestem fanem tych przedmiotów, bo biologię i fizykę traktuję jako coś o czym na co dzień lubię czytać albo się dowiadywać czegoś, ale jednak bardziej by mi chodziło o strikte fotografię a nie opieranie się na fizyce tutaj, w sensie nie bardzo chcę wiedzieć jak pod odpowiednim kątem na pryzmacie załamuje się światło i jak to obliczyć oraz jak bardzo ważne jest uwypuklenie optyczne itd itd .

    Na razie jeszcze przeglądam ofertę książkową

  6. #86

    Domyślnie

    Zbigniew Pękosławski - "Fotografia w praktyce amatorskiej."

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    Ej no, ale chyba wtedy co go używałem (te zdjęcia co dałem są z jednej sesji) było słońca na tyle . A przynajmniej moje ręce nadal to odczuwają, bo linieję jak wąż .
    Pierwszy raz spotykam kogoś kto planuje przesiadkę na nowy system i zakup obiektywów stawiając na pierwszym miejscu średnicę posiadanego filtra polaryzacyjnego, pomijając to, że filtr polaryzacyjny ma w fotografii cyfrowej marginalne zastosowanie. Przy takich priorytetach zakupu, masz naprawdę małe szanse kupić coś sensownego.

  8. #88

    Domyślnie

    Pękosławski trochę stare i chyba ciężko będzie z dostępnością . Chyba sam poszukam co mi najbardziej odpowiada.

    Od tego gościa da się czegoś nauczyć w przyjemny i przystępny sposób "Scott Kelby"? Ma naprawdę bardzo dużo książek dostępnych wszędzie dosłownie i to nie tak strasznie drogich. Oczywiście widziałem kilka przykładów, więc raczej chodzi mi o coś co w ogóle nie zawiera tematów studia (a przynajmniej nie tak bogato) oraz studyjnych sprzętów typowo profesjonalnych, bo raczej nie skorzystam.

    Co ja poradzę, że ten filtr odmienił moje życie ?

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    Pękosławski trochę stare i chyba ciężko będzie z dostępnością . Chyba sam poszukam co mi najbardziej odpowiada.

    Od tego gościa da się czegoś nauczyć w przyjemny i przystępny sposób "Scott Kelby"? Ma naprawdę bardzo dużo książek dostępnych wszędzie dosłownie i to nie tak strasznie drogich. Oczywiście widziałem kilka przykładów, więc raczej chodzi mi o coś co w ogóle nie zawiera tematów studia (a przynajmniej nie tak bogato) oraz studyjnych sprzętów typowo profesjonalnych, bo raczej nie skorzystam.

    Co ja poradzę, że ten filtr odmienił moje życie ?
    To może czas dać mu odpocząć. Może brak filtra odmieni twoje fotografie
    D750 + D7500 +D3300 + trochę słoiczków i światełek

  10. #90
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    A ja mam nieodparte wrażenie , że ktoś tu sobie niezłe jaja robi...

Strona 9 z 20 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jest sens zmieniać system na Nikona ?
    By wiktor19 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-02-2016, 19:25
  2. Czy warto zmieniać?
    By Xavier80 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-11-2014, 00:00
  3. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 00:40
  4. Czy zmieniać system?
    By zdjeciowiec in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 20:05
  5. Zmieniac kolory czy nie?
    By -AciD- in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-10-2010, 00:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •