Close

Strona 4 z 20 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 193
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    ...A wracając do przekadrowywania - to jak powinienem robić ? W sensie nie chce mieć obiektu w centrum tylko w mocnym punkcie. Więc przybliżę sobie obiektywem obiekt, ustawię ostrość. Oddale na pożądaną odległość i ustawie ten obiekt w mocnym punkcie. Co w tym jest złego tak konkretnie? Bo rozumiem, że jest złe, ale nie do końca wyjaśniliście mi jak mogę to naprawić .
    Przyznam to dla mnie nowość. Zawsze wydawało mi się, że przekadrowanie polega na ustawieniu ostrości na danym obiekcie i trzymając spust migawki wciśnięty do połowy przesuwamy aparatem aby obiekt był w tzw. mocnym punkcie. @rook96 , możesz podać źródło, gdzie pisze o takiej metodzie przekadrowania z użyciem zoomu ? Człowiek uczy się całe życie i o takiej metodzie nie słyszałem
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 10-07-2018 o 11:21

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nachzehrer Zobacz posta
    No właśnie według mnie tu jest błąd. Nie mam aparatu pod ręką ale z tego co kojarzę to jak zmienia się ogniskową to zmienia się też punkt ostrości.
    tak jak piszesz jest bardzo czesto w zoomach o szerokim zakresie , szczegolnie tych tanszych.
    na jakiejs ogniskowej AF trafia , na innych juz nie .

    wyostrzenie af - em na tej ogniskowej i potem przestawienie na inna nic nie daje.
    blad bedzie wiekszy.

    aparat jaki masz to raczej nizsza Polka , obiektyw tez - to implikuje koniecznosc robienia malych powiekszen jesli chce sie ukryc nieostrosc.

    Jesli chcesz usprawnic prace AF - to obiektywy sigmy z dockiem i mozliwoscia kalibracji dla roznych odleglosci i ogniskowych lub w ogole aparat wyzszej klasy z microkalibracja.

  3. #33

    Domyślnie

    Nie wytłumaczę się bo już nie pamiętam czy to czytałem czy sam tak zacząłem robić jeśli chodzi o robienie zdjęć, ale właśnie większość była lekko rozmyta i możliwe, że tutaj siedzi problem. Spróbuję to poprawić, czasami dochodzę do wniosku, że telefon (samsung galaxy s7) robi lepsze zdjęcia niż mój canon, ale może dlatego, że automat myśli lepiej ode mnie xD.

    Kolejna sprawa, że chyba trochę przesadzam z saturacją w postprodukcji, może dlatego, że lubię taki kolorowy piękny świat .

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180709_195729.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	3,32 MB
ID:	11456

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    Nie wytłumaczę się bo już nie pamiętam czy to czytałem czy sam tak zacząłem robić jeśli chodzi o robienie zdjęć,
    Podejrzewam, że to drugie. Zmieniając ogniskową należałoby powtórnie ustawić ostrość, nie wyobrażam sobie inaczej i to raczej niezależnie od tego jaki obiektyw się użyje.

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    ale właśnie większość była lekko rozmyta i możliwe, że tutaj siedzi problem. ...
    Pewnie tak, sprawdź to. Praktyka najlepszą nauką

  5. #35
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale tak zagmatwaliście temat że pytający niedługo wywali aparat i zacznie robić fotki fonem.

    Przykładowo masz zdjęcie widoku gdzie ostry jest tylko świerk, a teraz pomyśl jakbyś ostrość ustawił tu gdzie zaznaczyłem i dopasował odpowiednio przysłonę, np nawet f/8 ale zrobił szersze zdjęcie z mniejszej ogniskowej żeby jeszcze zwiększyć głębię ostrości ?


  6. #36

    Domyślnie

    Ciężko mi powiedzieć jakby się zachował aparat, ale mam wrażenie, że wtedy świerk i to co bliżej mogłoby być rozmyte?

    W sensie musiałbym zrobić jedno ujęcie na 100 sposobów i każdy sposób (parametry) opisać, żeby mieć porównanie i myślę czy by nie spróbować właśnie w taki sposób kiedyś podziałać . Z drugiej strony może to być bardzo nużące.

    Z tego co pisałeś rozumiem, że nawet przy przysłonie f8 lub mniej byłoby wtedy ostre? No ok, tylko jak powinienem w takim razie dobrać te miejsce gdzie łapać ostrość? Bo to jest dalej dla mnie niejasne. Kiedyś czytałem o tym, że to 1/3 długości i coś tam coś tam, ale wszędzie nadmieniano, że albo zrobić 1000 zdjęć i liczyć na fart, albo mieć podziałkę na obiektywie, bo inaczej nie ma szans by "pykło" .

    Jeszcze tak uciekając od tematu trochę, czy robienie 90 albo więcej % zdjęć w trybie preselekcji przysłony jest ok, czy lepiej jednak trochę inaczej podejść do tematu?
    Ostatnio edytowane przez rook96 ; 10-07-2018 o 11:59

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale tak zagmatwaliście temat że pytający niedługo wywali aparat i zacznie robić fotki fonem. ...
    Nie wiem co tu zagmatwanego Znam tylko jedną metodę przekadrowania w aparacie (aby zachować ostrość tam gdzie zamierzaliśmy). Najczęściej wtedy mamy wybrany punkt AF na centrum kadru, ustawiamy ostrość na danym obiekcie i trzymając wciśnięty do połowy spust migawki tak przesuwamy aparat aby oddalić ten obiekt od centrum (do mocnego punktu) i dopiero wciskamy spust migawki do końca. To taka jedna z podstaw "ABC fotografii".
    Można jeszcze przekadrować zdjęcie już po jego zrobieniu w programie graficznym

  8. #38
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    Ciężko mi powiedzieć jakby się zachował aparat, ale mam wrażenie, że wtedy świerk i to co bliżej mogłoby być rozmyte?

    W sensie musiałbym zrobić jedno ujęcie na 100 sposobów i każdy sposób (parametry) opisać, żeby mieć porównanie i myślę czy by nie spróbować właśnie w taki sposób kiedyś podziałać . Z drugiej strony może to być bardzo nużące.

    Z tego co pisałeś rozumiem, że nawet przy przysłonie f8 lub mniej byłoby wtedy ostre? No ok, tylko jak powinienem w takim razie dobrać te miejsce gdzie łapać ostrość? Bo to jest dalej dla mnie niejasne. Kiedyś czytałem o tym, że to 1/3 długości i coś tam coś tam, ale wszędzie nadmieniano, że albo zrobić 1000 zdjęć i liczyć na fart, albo mieć podziałkę na obiektywie, bo inaczej nie ma szans by "pykło" .

    Jeszcze tak uciekając od tematu trochę, czy robienie 90 albo więcej % zdjęć w trybie preselekcji przysłony jest ok, czy lepiej jednak trochę inaczej podejść do tematu?
    Tryb A, ogniskowa tak żeby było szeroko ( potem sobie można kadrowac na komputerze ) i powstała wielka głębia ostrości z przysłoną np f/8, ustawiasz pole af na tym miejscu wybierakiem i robisz zdjęcie albo celujesz środkowym w to miejsce i z wciśniętym do połowy spustem ustawiasz kadr i strzał.
    Co tu jest takiego zagmatwanego ?
    Ściągnij sobie na fona appke "dof calc" albo zerknij tu.

  9. #39

    Domyślnie

    Tak sobie myślę. Myślicie by po prostu uczyć się fotografii czy myśleć też o zmianie sprzętu? Możliwe, że to przez to, że jestem gadżeciarzem, ale oferta tego "Nikon D7200 + 18-105 mm ED VR" mi się podoba, biorąc na raty dostanę zwrot 900 praktycznie, więc sam ten zestaw będzie kosztować 4 tys, czyli po sprzedaniu obecnego miałbym go prawie za bezcen ok 2 tys (cena średniego obiektywu, o którym myślę).

    Jeśli mi to nie potrzebne to napiszcie, po prostu dusza techniczna (w sumie coś czym się zajmuje) chce mieć technologię najwyższej klasy =). Sama społeczność Nikona wydaję się dużo bardziej sympatyczna, na forum Canona jak zapytałem o porady dotyczące zdjęć to mnie zjechali bym wyrzucił aparat i nie zaśmiecał (w wolnym tłumaczeniu) forum .

  10. #40
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja brałbym D7500 + Sigma 17-50 i zestaw rewelacja ale... napisz czy zrozumiałeś to co napisałem wcześniej.
    Jeśli zmieniać to tak żeby obiektyw był inny niż kit bo to samo już masz.

Strona 4 z 20 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jest sens zmieniać system na Nikona ?
    By wiktor19 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-02-2016, 19:25
  2. Czy warto zmieniać?
    By Xavier80 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-11-2014, 00:00
  3. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 00:40
  4. Czy zmieniać system?
    By zdjeciowiec in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 20:05
  5. Zmieniac kolory czy nie?
    By -AciD- in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-10-2010, 00:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •