Close

Strona 17 z 20 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 193
  1. #161

    Domyślnie

    Ciekawa symulacja filtra polaryzacyjnego jest w NIK Collection.
    Sirui u mnie utrzymuje d7200 z S17-50 spokojnie, w tej Sigmie trzeba koniecznie wyłączyć OS. Statyw można dociążyć, rozstawić szerzej, nie ma problemów ze stabilnością (więcej info poszukaj w wątkach o statywach, było sporo)

  2. #162

    Domyślnie

    A czy np z obiektywem typu 70-300 i podobnych gabarytów tele dałby sobie radę?

    Może głupie pytanie, ale zastanawia mnie czy przy wycieczkach takich właśnie plenerowych jest taki statyw warty wydania tych pieniędzy? Bo nie jestem pewny czy będę mógł z sensem z niego korzystać, czy raczej będzie zbędny?

  3. #163

    Domyślnie

    Różne są 70-300, z AF-P spokojnie. Podobno d810 utrzymuje, więc to nie problem.
    Czy jest sens? Mnie się nie chce, statywu używam rzadko, ale wszystko zależy co chcesz osiągnąć. Krajobrazy w większości spokojnie zrobisz z ręki, ale np. wodospad z filtrem szarym to już trzeba się pomęczyć i zawlec statyw. Czasem wystarcza mała podpórka typu Manfrotto Pixi, czasem bez statywu nie zrealizuje się pomysłu na zdjęcie, trudno uogólniać.

  4. #164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    A czy np z obiektywem typu 70-300 i podobnych gabarytów tele dałby sobie radę?

    Może głupie pytanie, ale zastanawia mnie czy przy wycieczkach takich właśnie plenerowych jest taki statyw warty wydania tych pieniędzy? Bo nie jestem pewny czy będę mógł z sensem z niego korzystać, czy raczej będzie zbędny?

    statyw na pewno moze sie przydac wieczorem , do zdjec nocnych.
    jesli przewidujesz , ze zdjecia bedziesz robil wylacznie w dzien , majac stabilizacje mozesz sie obejsc.
    oczywiscie teoretycznie zawsze Jest lepiej z punktu widzenia jakosi zdjecia ustawic aparat na statywie , ale odbywa sie to kosztem dzwigania ciezaru, mobilnosci i jest tylko kwestia czasu kiedy w ogole zrezygnujesz z aparatu ciezszego niz dlsm lub komorka.
    Jesli zabiera sie zbyt duzo sprzetu , to przeszkadza on w "konsumowaniu " wypadu.
    miast koncentrowac sie na otoczeniu , koncentrujemy sie na obsludze sprzetu.
    w zasadzie im mniej , tym lepiej.
    artysta winen byc glodny , a nawet wq...ny ( chocby dlatego , ze czegos nie zabral).

  5. #165

    Domyślnie

    To może w takim razie na te chwilę sobie daruję statyw . Mam stary Traveler mini od Hama bodaj, może na nim popróbuję i najwyżej jak znajdę zastosowanie to wtedy wrócę do tematu. Tak samo lampa błyskowa - nigdy nie znalazłem w swojej fotografii zastosowania dla niej .

    Jedyne czego mi ostatnio brakowało to kremu z filtrem, czapki, tabletek na ból głowy i jednej butelki z wodą (bo wpadłem na pomysł po taniości wziąć z domu pepsi 2l [odradzam z całego serca] ), także najgorsze co może być . Złapał mnie lekki udar (a byłem na samotnej wyprawie), to musiałem sobie pod drzewem odpocząć prawie godzinkę =).

    Co do 70-300 chyba ostatecznie wybiorę tego "grata" Tamron SP 70-300 mm f/4-5,6 Di VC USD Nikon
    Czytałem dość trochę opinii, gdzie sporo osób twierdzi, że do 280 jest lepszy niż Nikkor. Zobaczymy co z tego będzie . Myślicie, że to zły wybór?
    Ostatnio edytowane przez rook96 ; 17-07-2018 o 14:20

  6. #166

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    To może w takim razie na te chwilę sobie daruję statyw . Mam stary Traveler mini od Hama bodaj, może na nim popróbuję i najwyżej jak znajdę zastosowanie to wtedy wrócę do tematu. Tak samo lampa błyskowa - nigdy nie znalazłem w swojej fotografii zastosowania dla niej .
    b. czesto udaje sie aparat ustawic na jakims przedmiocie , stole , kamieniu itp.

    moim zdaniem nie ma co kupowac na zapas.
    jesli bedziesz odczuwal wyrazna potrzebe jakiegos zakupu , brak czegos , to wtedy sie kupuje bez wahania.

    NIestety nasze hobby nie jest tanie , nawet powiedzialbym zdumiewajaco drogie , a wiele zakupow po przetestowaniu laduje w szafie .
    Im mniej sprzetu targasz ze soba i on wystrcza tym lepiej.

    sugerowalbym robienie zakupow tylko na wypadek wyraznej potrzeby.

    Jesli pytasz czy cos potrzebujesz , to znaczy ze nie potrzebujesz , gdyz w przeciwnym wypadku znalbys odpowiedz przed zadaniem pytania.

  7. #167
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak jest ważna minimalizacja wagi to podglądnięte dość dawno temu pomysł z woreczkiem i napełnianiem go piaskiem/ziemią itp do układania na nim aparatu może się wydawać dobrym wyjściem

  8. #168

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    W sensie tak zrozumiałem z wypowiedzi, że nie warto inwestować w filtr polaryzacyjny.
    Da się go w pewnym stopniu "zasymulować". Ale często tego efektu nie da się podrobić. A jak podrobisz, to będzie to zawsze podróbka. W przeciwieństwie do filtrów kolorowych czy połówkowych, efektu filtru nie da się odtworzyć na komputerze. Można tylko "udawać" ten efekt.
    Poza tym mając ten filtr masz kolejne narzędzie np do walki z odblaskami. I czemu miałbyś zrezygnować np z soczyście zielonych liści ("po później się pomaluje"), skoro możesz mieć od razu gotowe zdjęcie?
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 17-07-2018 o 14:35

  9. #169

    Domyślnie

    No prawda jest taka, że trochę nadużywałem jego dobrodziejstwa - tj. nigdy go nie zdejmowałem, więc może się nauczę coś z tym zrobić na razie .

    A co myślicie o tym Tamronie SP 70-300 mm f/4-5,6 Di VC USD Nikon ? Kupować czy nie warto?

  10. #170

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    ....

    A co myślicie o tym Tamronie SP 70-300 mm f/4-5,6 Di VC USD Nikon ? Kupować czy nie warto?
    A po co teraz kupować Tamrona, skoro za 1/3 ceny masz Nikkora 70-300 AF-P VR? W wielu aspektach (vr, af) lepszy od Tamrona, optycznie na pewno nie gorszy, byle body było w miarę nowe.

Strona 17 z 20 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jest sens zmieniać system na Nikona ?
    By wiktor19 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-02-2016, 19:25
  2. Czy warto zmieniać?
    By Xavier80 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-11-2014, 00:00
  3. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 00:40
  4. Czy zmieniać system?
    By zdjeciowiec in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 20:05
  5. Zmieniac kolory czy nie?
    By -AciD- in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-10-2010, 00:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •