Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Kilka głupich pytań o Birmę (albo nawet i o Mjanmę)

    Zacznę od najgłupszego. Jak trekking to Kalaw czy Hsipaw (albo może jeszcze coś innego)? (do wyboru tylko jedno, z powodów czysto brakoczasowych) Podobno H. trochę mniej wydeptane więc i przeżycia bardziej autentyczne, ale jak jest to nie wiem. Był ktoś na treku w Kalaw w październiku? Da się to przeżyć czy pijawki za bardzo się do tyłka kleją? Drugie me pytanie, też głupie, ale już chyba mniej dotyczy Mrauk U. Czy ktoś był i może coś napisać o wrażeniach. Rozumiem, że to nie to samo co Bagan, ale czytam właśnie, że ma to też swoje plusy, znacznie mniej turystów, oraz, że też oczojebne. Dodatkowo w tym lub w zeszłym roku otworzyli bezpośrednie połączenia z Mandalay i Bagan co znacznie ułatwia sprawę, chyba. Mam jeszcze jedno pytanie natury praktycznej. Jak się podróżuje po stanie Mon? Chodzi mi głównie o czas. Jest tam sporo do zobaczenia, jak mi się wydaje, ale coś mało info znalazłem o dojazdach itd. Zapewne coś mi jeszcze przyjdzie do głowy, ale na razie chyba to by było na tyle.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie byłem w Hsipaw, ale Kalaw możesz zobaczyć u mnie. "Trekking" to zbyt duże słowo - po prostu chodzenie po polach i lesie - Byliśmy w listopadzie - pijawek zupełnie brak.

    Wszystko chyba zależy od przewodnika i jaką ścieżkę wybierze - my co prawda byliśmy w 2009 roku zatem wieki temu, ale było mega fajnie - niesamowicie klimatyczne wioski, niesamowici ludzie - brak cepelii i turystów
    https://www.lkedzierski.com/birma/tr...nad-inle-lake/

    Mrak U niestety nie byłem, bo w 2009 było trudno się dostać, ale bardzo żałuję bo to mega miejsce.

    to chyba tyle...
    pamiętaj jednak, że wiele od naszego pobytu się zmieniło w Birmie

  3. #3

    Domyślnie

    Byłem w Birmie w 2017. Moge Ci poradzić żebyś się za bardzo nie afiszował ze sprzętem fotograficznym i w razie "niewygodnych" pytań powiedział że np. jesteś nauczycielem albo sprzedawcą w sklepie a Twoja żona np. przedszkolanką.... To piękny kraj ale w kontakcie z tamtejszymi "służbami" warto uważać na to co się mówi... Zwłaszcza w kontekscie fotograficznym i dziennikarskim.... Niestety sprawdzone - własne doświadczenia...
    Pozdrawaim. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  4. #4

    Domyślnie

    W sumie to nie mam sprzętu, który ktoś mógłby pomylić z profesjonalnym. Ale niepotrzebnie wchodzić w gadkę ze służbami też nie zamierzam. @keda Twoją relację przeczytałem. Niby te 9 lat to sporo, bo kraj się dość szybko zmienia, ale pewnie część z tego co napisałeś jest nadal aktualna. Okazało się, że mam też znajomego, który był w Birmie w zeszłym roku więc o nowsze rzeczy też mam kogo zapytać. Dzięki za odzew.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    W sumie to nie mam sprzętu, który ktoś mógłby pomylić z profesjonalnym. Ale niepotrzebnie wchodzić w gadkę ze służbami też nie zamierzam. @keda Twoją relację przeczytałem. Niby te 9 lat to sporo, bo kraj się dość szybko zmienia, ale pewnie część z tego co napisałeś jest nadal aktualna. Okazało się, że mam też znajomego, który był w Birmie w zeszłym roku więc o nowsze rzeczy też mam kogo zapytać. Dzięki za odzew.
    looknij jeszcze do mojego znajomego -> https://www.osmol.pl/birma/ też jakoś stosunkowo niedawno był w Birmie

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki Łukasz, jutro na trzeźwo obadam. Plan mi się już w zasadzie sam poukładał, bo mam na Birmę przeznaczone jedynie 3 tygodnie więc za bardzo nie poszaleję i chyba obczaję jedynie klasyki (plus Mrauk U z albo zamiast Bagan). Zastanawia mnie jeszcze tylko jedna rzecz, bo będziemy w Birmie w październiku a wtedy obchodzone jest święto Thadingyut a w okolicach Mandalay (w Kyaukse, jeśli dobrze doczytałem) także festiwal tańczących słoni. I się zastanawiam czy warto dla tego poświęcić trekking w Hsipaw? Bo w sumie nie starczy mi czasu na to i na to a nie chcę biegać z językiem na brodzie. Czy ktoś był w Mandalay podczas festiwalu światła i może się podzielić jakimiś wrażeniami?

    PS W styczniu kupiłem też bilet do Laosu, ale tylko na 2,5 tygodnia i tak z lenistwa zapytam o to co warto w tym czasie zobaczyć, gdzie pobyć? Tak właśnie trochę na leniwca, bo po Birmie to pewnie będę rzygał złotem i pagodami.

Podobne wątki

  1. Ponoć nie ma głupich pytań.
    By artur0372 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-06-2016, 22:49
  2. Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 22:13
  3. Makro i kilka innych głupich pytań
    By piotrm100 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-05-2011, 16:33
  4. S3 PRO i kilka pytań.
    By Carolco in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-01-2010, 12:35
  5. Kilka pytan co do D50 :)
    By pebees in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 12-06-2006, 23:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •