Close

Strona 66 z 288 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876116166 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 651 do 660 z 2872
  1. #651
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    .. Naprawde nie widze uzasadnienia logicznego (poza przyzwyczajeniami) ze aparat musi byc wielki bo tak na zawodowcow przystalo. to takie myslenie troche z lat 80tych.
    Ktoś uzył tego argumentu? Bo nie ja. Jeśli tak zrozumiałeś to … dedykuję ci to co masz w swojej stopce "Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales".
    Może to sugerował Borat, ale to w takim razie dyskutujcie ze sobą
    Duże aparaty lepiej się trzyma przy dużych szkłach. Ja nawet nie mówię o gigantach i supertele 300, 400 czy 600 mm. Wystarczy podpiąć ARTa 85, 135 czy 105, albo nawet zwykły, popularny 70-200/2.8 jakiejkolwiek firmy.
    Nie widzę podstaw by nie mając nawet danych jakiegokolwiek Nikona Z dokonywać założeń że wszystkie będą duże, albo że wszyscy chcą małe. Dla mnie jest jasne, że będą takie i takie.
    Dziwi mnie egoistyczna postawa, że duże są be i że dużych nie powinno się robić, bo … powinno się robic małe? Nie. Ma być wybór.
    Zauważcie, że Fuji robi bezlustro cropowe XT2 z gripem. Dlaczego? Albo raczej dla kogo?

  2. #652

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...Zauważcie, że Fuji robi bezlustro cropowe XT2 z gripem. Dlaczego? Albo raczej dla kogo?
    Np dla filmowców, bo na aparacie nie zmieściło się gniazdo jacka. Ponadto grip odblokowuje nagrywanie klipów do 30 minut i poprawia odświeżanie wizjera, znacznie przyśpiesza Af po odpaleniu boosta oraz, co najważniejsze daje w miarę normalny czas pracy na komplecie baterii Skraca też opóźnienie migawki i znacznie przyspiesza serię.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 17-08-2018 o 20:52

  3. #653
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja mając styczność sporadyczną z wizjerem elektronicznym podchodziłem do niego z wielką niechęcią, a po tych kilku miesiącach używam go w 90% pstryków jak i do podglądu zdjęć, ponieważ ekran jest praktycznie nieużywalny w dzień, tym bardziej używając obiektywy manualne.

    Wielkość i waga zestawu jest bardzo istotna jeśli mamy w nogach dziesiąt kilometrów, a słoneczko wygrzewa z nas ostatki sił ale bez przesady, miałem samsungi nx z ich malutkimi obiektywami i było super ale tu znowu ręce i palce bolały od niewygodnego trzymania, a jak podpinałem coś cięższego to tym bardziej problem.
    Sony A7 dwójki i trójki są optymalne, jednak duża łapa tez cierpi, jeśli wierzyć rumorsom to Nikon może być delikatnie większy, jeśli zastosują jakiś węglowy szkielet to waga może być mniejsza od sony A7 dwójek i trójek, kwestia obiektywów jeszcze zostaje ale tu wstrzymam się do prezentacji.

  4. #654

    Domyślnie

    Ja przez dwa lata używałem Sony A7 II i trochę krócej A7r II i moim zdaniem wizjer elektroniczny ma same zalety:
    Widać w kompletnych ciemnościach
    W ostrym słońcu można swobodnie przeglądać zdjęcia w wizjerze
    W trakcie fotografowania można swobodnie używać wizjera i monitora i zmieniać je bez wciskania niczego.
    Od razu widać gotowe zdjęcie na żywo widać zmiany parametrów i wpływ na ekspozycję.
    Widać histogram
    Używanie trybu M jest dużo przyjemniejsze.
    W tych nowszych przy zdjęciach seryjnych nie ma zaciemnienia obrazu, ciągle widzimy co fotografujemy w wizjerze .
    Wady: Pobór baterii
    Pośrednia zaleta: prostsza budowa aparatu, mniej ruchomych elementów, mniej soczewek zbierających kurz i brud oraz brak problemów z kalibracją czujników ostrości

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
    D800 || D810
    Samyang 14 F2.8 || Sigma 24-35 F2 || Sigma 85 1.4 A || Tamron 70-200 F2.8 G2
    https://wedd.photo/

  5. #655

    Domyślnie

    Nowy bezlusterkowiec Nikona zapowiada się nad wyraz ciekawie i jako, że każdy ma swoje preferencje sprzętowe, mam nadzieję, że ta nowość:

    - będzie wygodnie leżała w mojej łapie (trzymałem wczoraj A9 - nie dla mnie) w tandemie z jasną stałką,
    - matryca, po paru godzinach ciągłego focenia/videofilmowania (w podobnych do obecnie występujących temp.na dworze) nie będzie się grzała (m.in.szumy na wysokich iso) a sam aparat nie wyłączy się celem schłodzenia,
    - nie będę musiał w terenie, co 3h, zmieniać baterii (po co mi lekki bezlusterkoweic gdy będę obciążony dodatkowymi akumulatorkami),
    - af-c dogoni serię jedynek.

    Jak na razie - subiektywnie - upatruję tylko jedną zaletę w nowym bezlusterkowcu N: brak upierdliwego bf/ff.
    Ostatnio edytowane przez popi ; 18-08-2018 o 09:30
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  6. #656

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popi Zobacz posta
    Nowy bezlusterkowiec Nikona zapowiada się nad wyraz ciekawie i jako, że każdy ma swoje preferencje sprzętowe, mam nadzieję, że ta nowość:

    - będzie wygodnie leżała w mojej łapie (trzymałem wczoraj A9 - nie dla mnie) w tandemie z jasną stałką,
    - matryca, po paru godzinach ciągłego focenia/videofilmowania (w podobnych do obecnie występujących temp.na dworze) nie będzie się grzała (m.in.szumy na wysokich iso) a sam aparat nie wyłączy się celem schłodzenia,
    - nie będę musiał w terenie, co 3h, zmieniać baterii (po co mi lekki bezlusterkoweic gdy będę obciążony dodatkowymi akumulatorkami),
    - af-c dogoni serię jedynek.

    Jak na razie - subiektywnie - upatruję tylko jedną zaletę w nowym bezlusterkowcu N: brak upierdliwego bf/ff.
    Zaczyna się ekstremalny koncert życzeń zalet sprzętu za 3000 $ najlepiej może za 2000$. Nikon tworzy nową linię produktów, które mają inna zastosowanie, inne cechy, inne zalety i wady.
    Jeżeli ktoś sprzęt do videofilmowania przez wiele godzin powinien korzystając z ogólnodostępnej wiedzy kupić sobie półprofesjonalną kamerkę video z dobrym chłodzeniem.
    Jeżeli komuś przeszkadza częstsza wymiana baterii w MILC to powinien kupić sobie nowszy model lustra.
    Jeśli komuś AF za wolno działa w MILC to powinien wybrać nowsze lustro z szybszym AF.

    Sprawne chłodzenie matrycy pobiera dodatkową energię z baterii oraz podwyższa wagę sprzętu. MILC nie jest propozycją dla ortodoksyjnych użytkowników luster tak jak miejski samochód małolitrażowy nie jest propozycją dla miłośników limuzyn!!!
    Ostatnio edytowane przez jony ; 18-08-2018 o 11:11

  7. #657
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popi Zobacz posta
    Nowy bezlusterkowiec Nikona zapowiada się nad wyraz ciekawie i jako, że każdy ma swoje preferencje sprzętowe, mam nadzieję, że ta nowość:
    Nawet jak ten sprzęt będzie idealny to znajdzie się odpowiednia ilość hejterów żeby zapełnić wiele tematów na forach itp.

    Cytat Zamieszczone przez popi Zobacz posta
    - będzie wygodnie leżała w mojej łapie (trzymałem wczoraj A9 - nie dla mnie) w tandemie z jasną stałką,
    Tzn A9 za duże czy za małe, grip za mały, waga ?

    Cytat Zamieszczone przez popi Zobacz posta
    - matryca, po paru godzinach ciągłego focenia/videofilmowania (w podobnych do obecnie występujących temp.na dworze) nie będzie się grzała (m.in.szumy na wysokich iso) a sam aparat nie wyłączy się celem schłodzenia,
    Nawet najnowsze matryce nie pozwolą na to bez zwiększania gabarytów i wagi, z temperaturami jako tako radzi sobie obecnie m4/3 lub mniejsze matryce.

    Cytat Zamieszczone przez popi Zobacz posta
    - nie będę musiał w terenie, co 3h, zmieniać baterii (po co mi lekki bezlusterkoweic gdy będę obciążony dodatkowymi akumulatorkami),
    Albo baterie w kieszeni albo w aparacie, kwestia czego chcą klienci, inna sprawa co to znaczy trzy godziny, na imprezie sportowej czy na spacerze ?

    Cytat Zamieszczone przez popi Zobacz posta
    - af-c dogoni serię jedynek.
    Zapomnij o tym, w syntetycznych spreparowanych warunkach spokojnie najnowsze trójki A7 i A9 to mają, a w praktyce podejrzewam że nawet kolejne wersje nie osiągnął poziomu lustra.

    Cytat Zamieszczone przez popi Zobacz posta
    Jak na razie - subiektywnie - upatruję tylko jedną zaletę w nowym bezlusterkowcu N: brak upierdliwego bf/ff.
    Poczytaj więcej o tym problemie w sony.

  8. #658
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja mając styczność sporadyczną z wizjerem elektronicznym podchodziłem do niego z wielką niechęcią, a po tych kilku miesiącach używam go w 90% pstryków jak i do podglądu zdjęć, ponieważ ekran jest praktycznie nieużywalny w dzień,.
    Wiesz co tu napisałeś? Że LV jest w 90% nieużyteczne, z czym się absolutnie zgadzam. I w słońcu i z cięższa optyką nie da się używać LV.
    Czyli musisz używać wizjera, nie LV. Ja też. Tylko gdzie tu rozróżnienie wizjera elektronicznego od lustra?
    Ja w 100% fot używam wizjera. LV dla mnie nie istnieje.

  9. #659
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Lv używam tylko przy fotkach wymagających tego czyli jakieś zdjęcia z nad ziemi czy z nad głowy itp. uważam też że Lv nabiera na użyteczności mając dotykowe af ale nadal jest problem z widocznością na ekranie, jest tragiczna, a nie będę przyczepiał osłon itp dziwadeł.
    Różnica jest taka że w optycznym nie oglądnę zdjęcia, nie będę miał powiększenia, dokładnej ekspozycji, wspomagania przy manualnych, zebry, czy nawet podświetlenia w warunkach kiepskiego oświetlenia itd.
    Wizjer optyczny ma swoje zalety i nadal uważam go za lepszy ale...

  10. #660

    Domyślnie

    .........
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

Strona 66 z 288 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876116166 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  2. Nikkor 70-200 f4 VR - spekulacje
    By snakemaycry in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 09:34
  3. Nikon AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR spekulacje
    By lesheck in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 01:22
  4. 24 mm f/1.4 spekulacje
    By koziak in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 00:56
  5. d90 spekulacje
    By KrzysztofS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 14:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •