Close

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 85 z 85

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    No wlasnie mam nadzieje, ze Nikon wlasnie zrobi nowy bagnet, ale w pelni kompatybilny z "starymi" szklami przez przejsciowke.
    Czyli cos nowego, ale jest mozliwosc podpiecia dotychczasowej szklarni.
    Wyobrazcie sobie zgrabne body w tym stylu z rownie zgrabna staleczka lub 24-70 f2.8.
    Toz to idealny aparat do dyskretnego streetu, czyli dla reportera lub podrozniczy do dyskretnej foto.
    Dobry zoom o jasności 2,8 ma swoje rozmiary fizyczne i swoją wagę. Podobnie bardzo jasna stałka ma też swoje rozmiary. Wymiary obiektywów do FF (full frame) wynikają z praw fizyki i stopnia skomplikowania obiektywów

Obiektyw Nikon 52mm f/0.9 full frame mirrorless ma projektowaną długość całkowitą 256.8 mm

Moim zdaniem do fotografii podróżniczej wystarczy zoom 24-70(75) o jasności 4 dla kogoś kto koniecznie chce mieć mirrorless Nikona.
    Ostatnio edytowane przez jony ; 11-07-2018 o 19:59

Domyślnie

Nie wiem co Nikon zaprezentuje i nawet myślę, że może to być rozczarowanie względem obecnych aparatów Sony. Przynajmniej pierwszy bezlusterkowiec Nikona, bo potem nadrobią. Myślę tak, bo chyba w sporym pośpiechu chcą wejść na rynek wspomnianych bezlusterkowców aby Sony ich całkiem nie wygryzło.

Domyślnie

Pośpiechu to ja tu raczej nie dostrzegam bo pierwsze plotki były o roku 2017, a ostatnie pewne info wskazuje na premiery w 2019 roku, canon też mocno wstrzymuje premiery pełnej klatki bez lustra ( może jednak 2018 rok będzie ), tak jak wspominałem obie firmy raczej będą "walczyć" swoimi nowościami z przeciekami o sony A7IV, więc poprzeczka bardzo wysoko postawiona.
    Pytanie czy obie firmy wejdą mocno w rynek czy będzie to rozciągnięte w stylu, prezentacja w marcu, sprzedaż w czerwcu, a dostępność w sierpniu, do tego obiektywy za rok, dwa trzy... ?

Domyślnie

Pośpiechu to nie ma, w Nikonie wiedzą o tej potrzebie od kilku lat.
    Z jednej strony powinni pokazać na co ich stać, ale z drugiej, jak będzie wtopa...
    Sprzęt jest testowany przez kilkunastu fotografów (tak myslę), ale czy oni wyłapią to co mogą wyłapać dziesiątki tysięcy nabywców?

Domyślnie

Chodzą ploty o prezentacji pod koniec lipca, i początku sprzedaży (pre-ordery?) miesiąc później.
    25 lipca Nikon kończy 101 lat. Całkiem sensowna data do pokazania nowego produktu.
    Foto miesiąca-weź udział.
    Edycja Lato 2018.
    Zagłosuj na foto czerwca.

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789