Close

Strona 8 z 288 PierwszyPierwszy ... 6789101858108 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 2871
  1. #71

    Domyślnie

    Dlatego fajnie by było żeby Nikon nie gonił w obiektywy f/1.4 a powtórzył udaną serię stałoogniskowych f/1.8.

    Jak duży jest sonowy FE 35/1.4 -każdy wie.
    Jak drogi -również.

    F/1.4 może być dla ogniskowych 50 i 85mm jako uzupełnienie plebejskich f/1.8 -o tych ogniskowych.

  2. #72
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    YN 35mm f/2 jest do pełnej klatki, ma af i jest zgrabne, a ja mam taki zestaw:

    Arsat 50mm f/2, nie wiele większy od zakrętki

  3. #73

    Domyślnie

    Za duzo tutaj Panowie technikali forumowych a za malo marketingu i ekonomi.
    A to tym drugim kieruje sie Nikon chcac wykroic swoj kawalek z rynku bezlusterkowcow.

    Jak maja byc dwa bezlusterkowce, to logicznym byloby wypuscic jeden tanszy z APS-C
    i drozszy FF.
    Taki aparat musi miec najlepiej lanserski styl retro. Tak jak to robi Fuji i Olympus.
    Zgrabne male szkielka, calkowicie nowe.
    Zeby maly, zgrabny bezlusterkowiec tworzyl harmonijna calosc z nowym szklem.
    Ale jednoczesnie musi byc w pelni funkcjonalna przejsciowka zeby mozna bylo podpiac
    "lustrzankowe" szkla Nikona.
    Nikon nie moze sie odciac od swojej dotychczasowej optyki bo bylby to strzal w kolano.
    Nabywca musi miec poczucie ciaglosci marki, nie moze buc zmuszony do zakupu nowych szkiel bo "stare lustrzankowe" nie pasuja.
    Bo wtedy rownie dobrze mozna nabyc inna marke.
    A tak najpierw idzie bezlusterkowiec plus jakis zgrabny standard w komplecie.
    Braki ogarniamy starymi szklami. Ale jednoczesnie sa dostepne male i zgrabne nowe szkla. W takim wypadku Nikon moze pokazac bezlusterkowce z doslownie 3 szkalmi na start. I stopniowo powiekszac oferte optyki do bezlusterkowcow.
    A jakby dwc calkiem nowy bagnet niekompatybilny przez przejsciowke ze stara szklarnia.
    To tylko napis bedzie mial cos wspolnego z marka Nikon.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #74

    Domyślnie

    Czemu nowy bagnet ma być niekompatybilny z lustrzaną szklarnią? Do tej pory wszystkie firmy, które siedziały w dslr i poszły w bezlustra takie przejściówki zrobiły. Mamy nawet przejściówki z Nikona na system Sony E od jakichś Chińczyków a Nikon ma sobie nie dać rady z własnym bagnetem?

  5. #75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Taki aparat musi miec najlepiej lanserski styl retro. Tak jak to robi Fuji i Olympus.
    Zgrabne male szkielka, calkowicie nowe.
    No, tylko sony zupełnie tak nie robi, a radzi sobie chyba znacznie lepiej od tych wymienionych. Coś kulawo to brzmi.

    Ja przyznam, że zacząłem całkiem mocno wyczekiwać tych bezluster. Chodziło mi po głowie jakieś stare A7 na wyjazdy, nowe A7III kusiło mnie możliwościami video (mam tam jakiś pomysł na to), ale mocno zniechęcało zmienianie systemu. Jedną puszkę i tak muszę zmienić w najbliższym czasie, więc taka premiera byłaby naprawdę miłym prezentem. Liczę po cichu, że nikon będąc w takiej sytuacji w jakiej jest (czyli mocno do tyłu w bezlustrach) rzuci coś co zwróci uwagę i przekona część rynku do siebie (tak jak było np z D3/D700), a żeby tak było to i parametry i cena powinny być conajmniej atrakcyjne (tak jak było np z D700 i D750). Trzymam kciuki.
    Ostatnio edytowane przez morzon ; 11-07-2018 o 16:32

  6. #76
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Moda na retro chyba juz się zakończyła patrząc na mizerna sprzedaż fuji, a w olympusie nabijają sprzedaż modelami ep-l.

  7. #77

    Domyślnie

    Co do wyglądu to już na dzień dobry można założyć, że jaki by ten Nikon Zet nie był to i tak nie będzie najbrzydszy (bo tu rządzi Sony). No chyba, że wymyślą coś jeszcze gorszego niż Nikon Df. Osobiście spodziewam się jakichś prostych, nieprzekombinowanych linii. I to by, moim zdaniem, było fajne i ponadczasowe. Ale moda na retro jest, nie da się tego ukryć. Sony w bezlustrach wygrywa, bo ma atut w postaci pełnej klatki, ale jest bardzo brzydką aparatką. Niech lepiej Nikon nie idzie tą drogą.

  8. #78
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Akurat do a7 dwójek i trójek nie ma się co czepiać, jest ok, retro styl potrafi zmęczyć, mody przemijają.


  9. #79

    Domyślnie

    No wlasnie mam nadzieje, ze Nikon wlasnie zrobi nowy bagnet, ale w pelni kompatybilny z "starymi" szklami przez przejsciowke.
    Czyli cos nowego, ale jest mozliwosc podpiecia dotychczasowej szklarni.

    Co do wygladu retro. To Sony mimo ze wyglada paskudnie, najwiecej sprzedaje.
    Bo po prostu najdluzej robi bezlustra i jako jedyne ma FF w nich.
    Juz tak dywagujac o wygladzie i funkcjonalnosci. To spojrzcie na aparaty Nikona albo Canona. Troche roznic jest w wygladzie i filozofi nt guzikologi obslugi, ale to wyglada i jest funkcjonalne.
    Tymczasem Sonny od poczatku wypiela sie na dziedzictwo Minolty i robi
    guzikologiczno-obslugowe koszmarki. Wyglad tez nie bardzo mz.
    No coz, firma od telewizorow.

    Tymczasem Nikon ma pelno aparatow w swoim dorobku, jest sie na czym wzorowac.
    A moze stylistyka a'la dalmierz z wizjerkiem z boku?
    Wyobrazcie sobie zgrabne body w tym stylu z rownie zgrabna staleczka lub 24-70 f2.8.
    Toz to idealny aparat do dyskretnego streetu, czyli dla reportera lub podrozniczy do dyskretnej foto.
    Normalnie konkurencja/podrobka dla Leiki moglaby byc
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #80

    Domyślnie

    Ja poproszę FM-D. Może być z dokręcanym gripem z potężną baterią.

Strona 8 z 288 PierwszyPierwszy ... 6789101858108 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  2. Nikkor 70-200 f4 VR - spekulacje
    By snakemaycry in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 09:34
  3. Nikon AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR spekulacje
    By lesheck in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 01:22
  4. 24 mm f/1.4 spekulacje
    By koziak in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 00:56
  5. d90 spekulacje
    By KrzysztofS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 14:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •