Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie Mały komputer do obróbki zdjęć

    Cześć,

    Planuję zamienić mój PC na coś nowszego. Ze względów "estetyczno-lokalowych" odpada standardowy PC - więc albo laptop, albo tzw. mini PC.
    Wymagania jakie postawiłem to: minimum 16GB RAM, dysk SSD min 512 GB. Nie do końca jestem jednak w stanie ocenić jaki procesor będzie potrzebny, żeby bez problemu uciągnąć edycję zdjęć.

    Cenowo najlepiej wychodzą tzw. mini komputery. Znalazłem 2 modele, które różnią się głównie procesorem. Czy jesteście w stanie poradzić na ile znacząca będzie różnica między nimi przy obróbce zdjęć (żadnych bardziej zasobożernych zadań na tym komputerze nie będę wykonywał). Czy warto dopłacić 350 PLN?

    OPCJA 1 - 3900PLN - i7-7567U (3.5 GHz, 4.0 GHz Turbo, 4 MB Cache, 28W); 2 rdzenie
    https://www.komputronik.pl/product/4...eco-k711-.html

    OPCJA 2 - 4250PLN - i7-6770HQ (2.6 GHz, 3.5 GHz Turbo, 6 MB Cache, 45W) ; 4 rdzenie
    https://www.komputronik.pl/product/4...uc6i7kyk-.html

    Oba komputery są też dostępne z 32GB RAM, w obu przypadkach różnica 550-600 PLN względem wersji 16GB RAM. Czy Waszym zdaniem, lepiej dopłacić do RAM czy do procesora?

    Chyba, że macie w tej cenie do polecenia lepszą alternatywę?

    Pozdrawiam
    Woo

  2. #2

    Domyślnie

    Opcja 11k to trochę dużo ?

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Opcja1 - bardzo słaby procesor, na poziomie słabego i5 sprzed lat.
    Opcja2 - mocny procesor ale bardzo niski zegar co w Ps/Lr będzie chodziło podobnie jak teń tańszy

    Ogólnie w takich konstrukcjach jest problem z odprowadzeniem ciepła, dlatego pakują tam procesory podobne jak w laptopach.

  4. #4

    Domyślnie

    @robank - sory, nie za bardzo rozumiem. Jakie 11k?
    @koesh - czyli z tego co piszesz, nie ma sensu dopłacać do tego droższego kompa. Czy jest to konfiguracja, która umożliwia w miarę płynną prace nad zdjęciami (24 Mpx, np. z D7200), czy raczej będzie zamulał? Czy dodatkowy RAM coś pomoże?

    Są jakieś sensowne alternatywy do przedstawionych 2 opcji (z nowych kompów, nie jestem przekonany do używek)?

  5. #5

    Domyślnie Mały komputer do obróbki zdjęć

    HP Z2 Mini. Jest dostępny w wielu opcjach. Brak problemów z przegrzewaniem i porządne podzespoły.

  6. #6

    Domyślnie

    Trochę inne podejście. Co to znaczy, że ze względów estetyczno lokalowych odpadają normalne obudowy?

    Chcesz schować tego mini do szafy? To średni pomysł ze względów temperatury.

    Do LR czy PS karta wbudowana wystarcza, ale jak będziesz chciał się przesiąść na coś wydajniejszego, albo filmy to bez karty graficznej będzie kuleć.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Woo Zobacz posta
    @robank - sory, nie za bardzo rozumiem. Jakie 11k?
    @koesh - czyli z tego co piszesz, nie ma sensu dopłacać do tego droższego kompa. Czy jest to konfiguracja, która umożliwia w miarę płynną prace nad zdjęciami (24 Mpx, np. z D7200), czy raczej będzie zamulał? Czy dodatkowy RAM coś pomoże?

    Są jakieś sensowne alternatywy do przedstawionych 2 opcji (z nowych kompów, nie jestem przekonany do używek)?
    Oba mają bardzo słabe procesory, jeśli ktoś wpakuje tam normalny procesor, który sobie będzie dawał rade z Ps/Lr adekwatnie do ceny zestawu to będzie w takiej obudowie piekło.

  8. #8

    Domyślnie Mały komputer do obróbki zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez Woo Zobacz posta
    @robank - sory, nie za bardzo rozumiem. Jakie 11k?
    Przepraszam, niedokładnie przeczytałem post odnośnie budżetu 11k to 11 tyś zł a w sumie to tylko/aż 8 tyś. na Dell XPS

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Woo Zobacz posta
    Cześć,

    Planuję zamienić mój PC na coś nowszego. Ze względów "estetyczno-lokalowych" odpada standardowy PC - więc albo laptop, albo tzw. mini PC.
    Powiem tak, podejście takie jak u np. Kobiety podczas kupowania samochodu: biorę różowy, bo jest najładniejszy kolor i bryła samochodu wspaniała, a reszta to mało ważne aspekty...




    Cytat Zamieszczone przez Woo Zobacz posta
    Cenowo najlepiej wychodzą tzw. mini komputery. Znalazłem 2 modele, które różnią się głównie procesorem. Czy jesteście w stanie poradzić na ile znacząca będzie różnica między nimi przy obróbce zdjęć (żadnych bardziej zasobożernych zadań na tym komputerze nie będę wykonywał). Czy warto dopłacić 350 PLN?

    OPCJA 1 - 3900PLN - i7-7567U (3.5 GHz, 4.0 GHz Turbo, 4 MB Cache, 28W); 2 rdzenie
    https://www.komputronik.pl/product/4...eco-k711-.html

    OPCJA 2 - 4250PLN - i7-6770HQ (2.6 GHz, 3.5 GHz Turbo, 6 MB Cache, 45W) ; 4 rdzenie
    https://www.komputronik.pl/product/4...uc6i7kyk-.html

    Oba komputery są też dostępne z 32GB RAM, w obu przypadkach różnica 550-600 PLN względem wersji 16GB RAM. Czy Waszym zdaniem, lepiej dopłacić do RAM czy do procesora?
    Procesor laptopowy, ultra niskie napięcie... szkoda, ze jeszcze Celerona nie dali...



    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    ---------------------------------------------
    Nikon D90 | Nikkor 18-105 VR 3.5-5.6G | Nikkor 50 1.8D | Sigma 28-80 D 3.5-5.6 II MACRO

  10. #10

    Domyślnie

    W takich pudełkach to wszystkie podzespoły to tzw. laptopowe. Czyli laptop bez wyświetlacza W podobnej cenie to już lepiej w dobrego laptopa zainwestować. Wydajność ta sama, a zyskujemy dodatkowo dobry wyświetlacz, jak np. w takim HP Zbook Studio G3. Jak jest większa kasa, to Imac z Reriną (dwa w jednym). Żonie na pewno się spodoba
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Komputer do obróbki zdjęć
    By grzegorzdz72 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 19:11
  2. Komputer do obróbki zdjęć
    By Foto1270 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 20-12-2016, 18:05
  3. Jaki komputer do obróbki zdjec.
    By tol2di in forum Komputery
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 18:20
  4. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 20-06-2012, 10:42
  5. Komputer do obróbki zdjęć
    By hadwao in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 18:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •