Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    8 seria intela mocno namieszała. Bez wchodzenia w porównania "pragłem" tylko stwierdzić, że ze zdjęciami i7 6770HQ sobie poradzi A co wybierze autor wątku, już jego wybór, ja bym tego mikrokomputera nie kupił, już wolałbym laptopa z tym samym prockiem, ekran mam gratis.
    ;]

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie tak też bym zrobił, a mając pojęcie o składaniu kompa zrobiłbym sobie mini zestawik jakiś sam.

  3. #23

    Domyślnie

    Tym bardziej że można dziś poszaleć z obudową, np coś w stylu maka pro:


    albo:

    ;]

  4. #24

    Domyślnie

    A myślałeś o czymś pokroju lapków Dell Vostro? Mają całkiem fajną relację ceny do jakości, poręczne, wiele wariantów konfiguracyjnych. Moja dziewczyna ostatnio sobie ogarnęła, też trochę grafiką się zajmuje i lapek daje radę.

  5. #25

    Domyślnie Mały komputer do obróbki zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez Woo Zobacz posta
    Dość istotną informacją, której nie dodałem, jest to, że nie obrabiam jakiejś wielkiej ilości zdjęć. Nie jestem profesjonalnym fotografem i nie zarabiam na tym. Rocznie obrabiam może do 1000 zdjęć, z czego większość to tylko podstawowa korekta RAW w CaptureNX + może do 100 zdjęć z bardziej złożoną obróbką w PS.
    Okolice 5k PLN to jest absolutny max, jaki jestem gotów przeznaczyć na komputer.

    Zależy mi, żeby bez lagów dało się pracować na CaptureNX.
    Do tego PS - np. składanie zdjęć z kilku klatek o różnej ekspozycji
    Okazjonalnie też panoramy w HugIn składane z kilkunastu klatek.

    Jeżeli mówicie, że procesory w tych kompach są takie jak w laptopach, to rozejrzę się jeszcze z lapkami z podobną specyfikacją. Mniejsza na razie o ekran w lapku. I tak będzie podłączany do zewnętrznego monitora - docelowo może nie Eizo, ale jakiś NEC.
    Czemu odrzuciłeś HP Z2 Mini, o którym pisałem? On ma normalny procesor desktopowy, o niebo lepszy od mobilnych U, od HQ też szybszy. Chłodzenie które wyrabia, a nie takie jak w laptopach. Jakbym miał mieć komputer z Windowsem, to brałbym właśnie ten model bo nie widzę dla niego żadnej alternatywy. A naszukałem się całkiem sporo.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    Czemu odrzuciłeś HP Z2 Mini, o którym pisałem? On ma normalny procesor desktopowy, o niebo lepszy od mobilnych U, od HQ też szybszy. Chłodzenie które wyrabia, a nie takie jak w laptopach. Jakbym miał mieć komputer z Windowsem, to brałbym właśnie ten model bo nie widzę dla niego żadnej alternatywy. A naszukałem się całkiem sporo.
    Mówisz o czymś takim: https://www.delkom.pl/p/34865-stacja...s-y3y65es.html


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    ---------------------------------------------
    Nikon D90 | Nikkor 18-105 VR 3.5-5.6G | Nikkor 50 1.8D | Sigma 28-80 D 3.5-5.6 II MACRO

  7. #27

    Domyślnie

    I7 5500u + 8GB + GTX950 i PS łyka RAWy z D5300, D610 i Pentax K-5 bez problemu. Są to najsłabsze procesory na rynku i nie można wymagać cudów ale nie powielajcie głupot że się do niczego nie nadają.. GTAV średnio wysokie detale 30fps. Tu bym go odpuścił bo jego zalety wychodzą głównie w jednostce mobilnej. Skoro nie zwykły desktop gdzie w tej kwocie można mieć coś sensownego to proponuje szukać laptopa.
    Nikon D5300, Sigma 18-35 f/1.8 ART, Nikkor AF-S 28-70mm f/2.8D IF-ED, Samyang 8mm, Helios 44M-4 58mm f/2.0, Nikkor AF-P 70-300 VR

  8. #28
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    U mnie w laptopie i3 z dwoma rdzeniami tez sobie radzi, raczej chodzi o to żeby nie robić zakupu badziewia w cenie mocnych zestawów.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wlochatybb Zobacz posta
    Mówisz o czymś takim: https://www.delkom.pl/p/34865-stacja...s-y3y65es.html


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Tak. Są wersje z różnymi podzespołami.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    Czemu odrzuciłeś HP Z2 Mini, o którym pisałem? On ma normalny procesor desktopowy, o niebo lepszy od mobilnych U, od HQ też szybszy. Chłodzenie które wyrabia, a nie takie jak w laptopach. Jakbym miał mieć komputer z Windowsem, to brałbym właśnie ten model bo nie widzę dla niego żadnej alternatywy. A naszukałem się całkiem sporo.
    Jeszcze nie odrzuciłem

    Muszę tylko poświęcić trochę czasu, żeby przeanalizować różne opcje. Ten HP prawdopodobnie przekroczy o parę stówek granicę, którą sobie postawiłem (5k PLN). Podobnie jak sensowny laptop. Dlatego będę musiał odpowiedzieć sobie na pytanie czy jest uzasadnienie na przekroczenie tej granicy, a jeśli tak, to czy dla mocniejszych podzespołów, czy dla większej mobilności.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Komputer do obróbki zdjęć
    By grzegorzdz72 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 19:11
  2. Komputer do obróbki zdjęć
    By Foto1270 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 20-12-2016, 18:05
  3. Jaki komputer do obróbki zdjec.
    By tol2di in forum Komputery
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 18:20
  4. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 20-06-2012, 10:42
  5. Komputer do obróbki zdjęć
    By hadwao in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 18:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •