Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    W takich pudełkach to wszystkie podzespoły to tzw. laptopowe. Czyli laptop bez wyświetlacza W podobnej cenie to już lepiej w dobrego laptopa zainwestować. Wydajność ta sama, a zyskujemy dodatkowo dobry wyświetlacz, jak np. w takim HP Zbook Studio G3. Jak jest większa kasa, to Imac z Reriną (dwa w jednym). Żonie na pewno się spodoba
    Czy retina jest tak dobra, jak dobry monitor np. Eizo?


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    ---------------------------------------------
    Nikon D90 | Nikkor 18-105 VR 3.5-5.6G | Nikkor 50 1.8D | Sigma 28-80 D 3.5-5.6 II MACRO

  2. #12

    Domyślnie

    Dobry monitor Eizo to już inne pieniądze. Autor wątku nie wspomina, że chce wydać większą kasę na monitor. Czy Retina będzie lepsza od takiego monitora? - Nie będzie. Ale może być jakimś kompromisem.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    Dobry monitor Eizo to już inne pieniądze. Autor wątku nie wspomina, że chce wydać większą kasę na monitor. Czy Retina będzie lepsza od takiego monitora? - Nie będzie. Ale może być jakimś kompromisem.
    Ale dobry iMac z retina to jakieś 10k zł


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    ---------------------------------------------
    Nikon D90 | Nikkor 18-105 VR 3.5-5.6G | Nikkor 50 1.8D | Sigma 28-80 D 3.5-5.6 II MACRO

  4. #14

    Domyślnie

    Nie popadajmy w paranoję. Obie specyfikacje, które wymienił autor są w zupełności wystarczające do płynnej pracy PS +Lr.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Woo Zobacz posta
    Cześć,

    Planuję zamienić mój PC na coś nowszego.

    OPCJA 1 - 3900PLN - i7-7567U (3.5 GHz, 4.0 GHz Turbo, 4 MB Cache, 28W); 2 rdzenie
    https://www.komputronik.pl/product/4...eco-k711-.html

    OPCJA 2 - 4250PLN - i7-6770HQ (2.6 GHz, 3.5 GHz Turbo, 6 MB Cache, 45W) ; 4 rdzenie
    https://www.komputronik.pl/product/4...uc6i7kyk-.html



    Chyba, że macie w tej cenie do polecenia lepszą alternatywę?

    Pozdrawiam
    Woo
    obrobka zdjec na malym komputerze czy laptopie jest iluzja.

    tylko jako rozwiaznie awaryjne , mobilne , jesli koniecznie cos trzeba wyslac wygodniej niz z komorki.
    jesli odczuwasz ograniczenie finansowe , to szybko Cie zaboli ten wydatek.
    po kilku wiekszych sesjach komputer zacznie Mulic, czas reakcji myszki stosujac powazniejsze programy do obrobki stanie sie nieakceptowalnie nieprzyjemny.
    Jakosc monitora w zasadzie wyklucza prawidlowa obrobke , trzeba i tak stosowac kalibracje monitora ,usunac najczesciej mocne zaniebieszczenie.

    mam maly komputer, uzywam w czasie wyjazdow , ale przyjemnosc z obroki jest zadna .
    nawet nie stosuje do wstepnej selekcji - szkoda czasu w trakcie wyjazdu.
    to co zalatwie duzym PC w ciagu kilknastu minut , tutaj wydluza sie czas parokrotnie.
    tak wiec jest to konsumpcja cennego czasu zyciowego przez urzadzenie elektroniczne.

    w trakcie wyjazdu uzywam zasadniczo jako HD do odlozenia zdjec z karty.
    Jako, ze i tak potrzebuje do innych celow, wiec dzieki niemu moge zabrac mniej kart.
    Im wiecej kart tym prawdopodobienstwo utraty danych coraz wieksze.
    Wlasciwie to jedyna funkcja - nawet nie mam ochoty na przeglad zdjec - co to zmieni ? Wole wygodnie po powrocie.
    Obrobka na codzien na tym to meka.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 08-07-2018 o 12:19

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ogólnie rynek takich konstrukcji nie "zaakceptował" bo przecież są laptopy, a mini "komputery" raczej bierze się na androidzie żeby mieć funkcjonalność większą.
    Ewentualnie samemu coś składać na mini obudowach, podzespoły są jak np płyty, zastosować normalny procesor i dobre chłodzenie.

  7. #17

    Domyślnie

    Dość istotną informacją, której nie dodałem, jest to, że nie obrabiam jakiejś wielkiej ilości zdjęć. Nie jestem profesjonalnym fotografem i nie zarabiam na tym. Rocznie obrabiam może do 1000 zdjęć, z czego większość to tylko podstawowa korekta RAW w CaptureNX + może do 100 zdjęć z bardziej złożoną obróbką w PS.
    Okolice 5k PLN to jest absolutny max, jaki jestem gotów przeznaczyć na komputer.

    Zależy mi, żeby bez lagów dało się pracować na CaptureNX.
    Do tego PS - np. składanie zdjęć z kilku klatek o różnej ekspozycji
    Okazjonalnie też panoramy w HugIn składane z kilkunastu klatek.

    Jeżeli mówicie, że procesory w tych kompach są takie jak w laptopach, to rozejrzę się jeszcze z lapkami z podobną specyfikacją. Mniejsza na razie o ekran w lapku. I tak będzie podłączany do zewnętrznego monitora - docelowo może nie Eizo, ale jakiś NEC.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Woo Zobacz posta
    Dość istotną informacją, której nie dodałem, jest to, że nie obrabiam jakiejś wielkiej ilości zdjęć. Nie jestem profesjonalnym fotografem i nie zarabiam na tym. Rocznie obrabiam może do 1000 zdjęć, z czego większość to tylko podstawowa korekta RAW w CaptureNX + może do 100 zdjęć z bardziej złożoną obróbką w PS.
    Okolice 5k PLN to jest absolutny max, jaki jestem gotów przeznaczyć na komputer.

    Zależy mi, żeby bez lagów dało się pracować na CaptureNX.
    Do tego PS - np. składanie zdjęć z kilku klatek o różnej ekspozycji
    Okazjonalnie też panoramy w HugIn składane z kilkunastu klatek.

    Jeżeli mówicie, że procesory w tych kompach są takie jak w laptopach, to rozejrzę się jeszcze z lapkami z podobną specyfikacją. Mniejsza na razie o ekran w lapku. I tak będzie podłączany do zewnętrznego monitora - docelowo może nie Eizo, ale jakiś NEC.
    Jak składanie warstw w PS to moim zdaniem min 16gb ram.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    ---------------------------------------------
    Nikon D90 | Nikkor 18-105 VR 3.5-5.6G | Nikkor 50 1.8D | Sigma 28-80 D 3.5-5.6 II MACRO

  9. #19

    Domyślnie

    Nie przesadzajcie. i7-6700HQ to bardzo dobry procesor, prawie 10k pkt w passmark, pracuje na i7 3770 stacjonarnym (nie mobilnym) z gorszym wynikiem i komputer łyka rawy z D800 bez problemu. Ba, pracuje też na lapku z i7-4700HQ i 16GB ramu i również bez problemu sobie daje radę. Do obróbki zdjęć ten i7 6700HQ spokojnie wystarczy. Za to I7 U nigdy nie kupuj, bo to faktycznie wydajność starych i5 z dekstopa.
    ;]

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Punkty ma fajne ale w Ps/Lr będzie słabszy od najnowszego i3.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Komputer do obróbki zdjęć
    By grzegorzdz72 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 19:11
  2. Komputer do obróbki zdjęć
    By Foto1270 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 20-12-2016, 18:05
  3. Jaki komputer do obróbki zdjec.
    By tol2di in forum Komputery
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 18:20
  4. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 20-06-2012, 10:42
  5. Komputer do obróbki zdjęć
    By hadwao in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 18:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •