Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Szeroki kąt, wnętrza, DX

    Cześć wszystkim!
    nie mogłem znaleźć odpowiedniego postu dotyczącego mojego pytania, dlatego też zdecydowałem się napisać tutaj.
    Chcę kupić sprzęt do fotografowania wnętrz nieruchomości na potrzeby ofert biur nieruchomości. Chciałbym mieć sigmę 10-20 (na to pozwala mi budżet) i teraz mam pytanie: jakie body do tego wybrać z Nikona? Czy d5300 będzie dobrym wyborem dla początkującej osoby, która będzie się uczyła wszystkiego od podstaw? Jeśli nie d5300 to dlaczego i jaki inny polecacie?

    Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    D5300 będzie dobrym wyborem, obracany ekran podglądu będzie przydatny podczas pracy z Live View na statywie

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -zahir- Zobacz posta
    D5300 będzie dobrym wyborem, obracany ekran podglądu będzie przydatny podczas pracy z Live View na statywie
    a mógłbyś mi powiedzieć czy warto dopłacać do sigmy 10-20 tej nowszej, jaśniejszej? Zamierzam pracować ze statywem i nie wiem czy w takim razie jest sens kupować ten nowszy?

  4. #4

    Domyślnie

    Ta nowsza jest podobno nieco lepsza optycznie ja niestety miałem tylko tą starszą, więc nie mam porównania.
    Zwróć uwagę na Nikona AF-P 10-20, wydaje mi się że powinien być kompatybilny z twoim body.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -zahir- Zobacz posta
    Ta nowsza jest podobno nieco lepsza optycznie ja niestety miałem tylko tą starszą, więc nie mam porównania.
    Zwróć uwagę na Nikona AF-P 10-20, wydaje mi się że powinien być kompatybilny z twoim body.
    a sigma nie będzie? chodzi o kalibracje tak?
    mam robić zdjęcia dla biura nieruchomości głównie do ogłoszeń, w których rozdzielczość zdjęcia i tak jest zmniejszana (bo mają wymogi).

  6. #6

    Domyślnie

    Nie, nie chodzi o kalibrację.
    Kolego poruszasz swoją sprawę w kilku wątkach - wliczając ten który służy prezentacji zdjęć, a nie rozmowom o sprzęcie - a mam wrażenie graniczące z pewnością, że nie zadałeś sobie trudu przeczytania tematów na forum, poświęconych wszystkim wymienianym przez ciebie obiektywom, a są tam odpowiedzi na wszystkie twoje pytania i wątpliwości.

Podobne wątki

  1. tła imitujące wnętrza
    By karolabcd in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 09:39
  2. [ Architektura ] Opuszczone wnętrza
    By browarek in forum Architektura
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-04-2010, 16:41
  3. [ Architektura ] Muzeum wnętrza
    By manio in forum Architektura
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-05-2007, 19:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •