Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Dziwny problem z WIFI.

    Zmieniłem operatora z Multimo na Orange z powodu przerwy (prawie 3 tyg.) w dostarczaniu usług.
    Zmienił się operator i pojawił się inny problem. Otóż mam problem z WIFI - żaden z próbowanych 4 smartfonów nie ma internetu. Łączy się prawidłowo z routerem, ale neta nie ma. Laptop żony również. Mój laptop i stacjonarka się łączą bezprzewodowo.
    Sprawdzane na 3 routerach: Livebox, TpLink i Asus. Wszystkie tegoroczne.
    Już nie wiem co zrobić...
    Od czego zacząć szukać?
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  2. #2

    Domyślnie

    W dodatku jak włączam laptopa swojego to u żony nic się nie da zrobić na necie.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    .... Łączy się prawidłowo z routerem, ale neta nie ma. Laptop żony również. ...
    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    W dodatku jak włączam laptopa swojego to u żony nic się nie da zrobić na necie.
    To chyba dwa wzajemnie wykluczające się stwierdzenia? Nieważne.

    Masz modem od operatora. Do tego podłączyłeś router. Sprawdziłeś zamiast niego jeszcze dwa inne, żeby wykluczyć router. Odbiornikami są Twój laptop i Twoja stacjonarka, gdzie Internet śmiga, oraz laptop Żony i 4ry telefony, które nie mogą połączyć się z Internetem.

    Obstawiam problem tego rodzaju: http://forum.pclab.pl/topic/754855-R...4%85-podsieci/ . Zerknij, jak masz skonfigurowaną sieć u siebie, a jak na pozostałych odbiornikach?
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    To chyba dwa wzajemnie wykluczające się stwierdzenia? Nieważne.
    W zasadzie zapomniałem dopisać, że powstała okoliczność nowa, że jak wyłączę swojego lapka to lapek żony łapie sieć.

    Na razie poradziłem sobie w ten sposób, że ustawiłem router niezahasłowany, z siecią otwartą. I działa. Ale wolałbym żeby było trochę bezpieczniej.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  5. #5

    Domyślnie

    A nie masz gdzieś ustawionej maksymalnej liczby połączeń? I dla open wifi przelaczasz sie w tryb "dla wszystkich".
    Czy widzisz inne urządzenia w swojej sieci prywatnej? Czy mozesz sie do nich dostac?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    A nie masz gdzieś ustawionej maksymalnej liczby połączeń? I dla open wifi przelaczasz sie w tryb "dla wszystkich".
    Czy widzisz inne urządzenia w swojej sieci prywatnej? Czy mozesz sie do nich dostac?
    Sprawdzę dopiero w niedzielę, dziękuję.

    A czy może być tak, że internet jest nieco "niestabilny", więc szybciej zrywa połączenie wifi niż po kablu?
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wydaje mi się.
    Pierwsze co, to sprawdziłbym czy masz intranet, tzn. wewętrzne połączenie i czy urządzenia widzą się nawzajem.

  8. #8

    Domyślnie

    A przypadkiem nie masz ustawione adresów ip na stałe i jak się powielają to który pierwszy się włączy to blokuje pozostałym?
    albo w routerze wifi ustawione jakieś tablice routingu, firewalle i inne cuda?
    jak masz możliwość (znaczy twój model routera na to pozwala) to zrób kopię ustawień, zresetuj do fabrycznych i sprawdź czy problem nadal występuje
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  9. #9

    Domyślnie

    A modem jest w trybie bridge?

    Odepnij routery i przetestuj wszystko na modemie. Jesli na modemie dziala, a z podpietym routerem nie, to prawdopodobnie modem nie jest w trybie bridge albo masz pozamykane porty.

    To co opisujesz, to klasyczny przypadek modemu nie w trybie bridge - nie dziala nic albo dziala tyle na ile dostepne porty pozwalaja. Reszta polaczen nie ma dostepu do netu, bo modem nie wie czego chce urzadzenie pod routerem.
    Pozdrawiam, Kuba

Podobne wątki

  1. D5500 problem z wifi
    By wąhol in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-01-2018, 21:12
  2. D3 - problem z adapterem CF na SD i kartą WIFI
    By galantfoto in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 16:34
  3. problem z połaczeniem modemu z ruterem wifi
    By lechupe in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-11-2014, 20:15
  4. Problem z WIFI
    By Celeborn in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-10-2012, 12:08
  5. WiFi - problem z opóźnieniem.
    By velaskez in forum Komputery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-12-2008, 12:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •