Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Ja już wyceniałem - 200zł za aparat i z 50zł za kita, tu nie chodzi o to że to ideał tylko o wiek i technologię, teraz patrzę na Alle i widzę za 600zł D3100 z kitem 18-55 VR.
    Ja bym starej D50 nie brał bo matryca słaba, wyświetlacz, autofokus i wynikowo zdjęcia jak z telefonu to po co lustrzanka...
    Jeśli chcesz komuś zrobić prezent poszukaj samego body z serii D3100 lub D3200 i dodaj swojego kita.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To że ktoś wystawił obiektyw za 299zł nie oznacza że go sprzeda, zerknij na historie.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    To że ktoś wystawił obiektyw za 299zł nie oznacza że go sprzeda, zerknij na historie.
    Racja. Ale tamten poszedł mimo, że był droższy i w znacznie gorszym stanie - takim, że ja bym go nie kupił nawet za 50

    Dla jasności, ja po prostu się zastanawiam nad tym zestawem a że biorę pod uwagę, że to nie śmigany sprzęt to jedno a drugie to to, że akurat ten obiektyw za 299 bym pupił gdyby mojemu coś się stało. Nie jest przy tym ważne, że go używam ze swoją D50, bo przy każdym byłby dla mnie istotny. Ten obiektyw jest tani, prostu, leki i delikatny, bo z plastiku. Ale ma tę zaletę, że pięknie rysuje w IR Mam sam takie dwa i nawet jak mi moja D50 padnie i kupię w jej miejsce coś innego, to te obiektywy i tak będą dla mnie dobre do tego, do czego ich używam.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    Ja już wyceniałem - 200zł za aparat i z 50zł za kita, tu nie chodzi o to że to ideał tylko o wiek i technologię, teraz patrzę na Alle i widzę za 600zł D3100 z kitem 18-55 VR.
    No i to jest konkret co do ceny. Co do D3100 z kitem 18-55 VR też. Warte zainteresowania z tym, że jest o 100 drożej niż zakładałem w kontekście mojego prezentu. No i nie wiem w jakim to stanie jest i z jakim przebiegiem

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    Ja bym starej D50 nie brał bo matryca słaba, wyświetlacz, autofokus i wynikowo zdjęcia jak z telefonu to po co lustrzanka...
    Jeśli chcesz komuś zrobić prezent poszukaj samego body z serii D3100 lub D3200 i dodaj swojego kita.
    Jest to słuszny argument. Sam nie brałem pod uwagę zakupu D50 tylko, że ta realna nówka mnie zaintrygowała w kontekście tego, że sam D50 ciągle używam i mimo takiej a nie innej matrycy ciągle moje zdjęcia do prasy codziennej z tego aparatu idą. Kolega robi więcej takim samym, są kupione tego samego dnia w tym samym sklepie

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @-zahir- - też cenna uwaga. Ale pozostałe argumenty innych, te rzeczowe oczywiście, także cenne. Może niepotrzebnie doceniam ten model gdyż sam go używam (i nie tylko ja) mimo już mocno czerstwych parametrów projektowych. Może zasugerowałem się też niesłusznie praktyczną nowością tego zabytku. Przemyślę, bo w sumie są alternatywy. Natomiast też nie chodzi o przesadną inwestycję tylko o zachętę. Pytanie czy bardziej zachęci sprawny, prawie nowy sprzęt o słabych (bo starych) parametrach czy coś współcześniejszego ale wyeksploatowanego.
    P900, D50 IR, D7000, NIKKOR AF-S 18-55 G ED, NIKKOR AF 35-135/3.5-4.5, YN-565EX

  4. #24

    Domyślnie

    Nie śmigany, a jak się coś zepsuje serwis ma części? Kup za 200zł a jak nie to olej.

    Nowsze puszki wypluwają lepszy materiał, to body to dinozaur.

  5. #25

    Domyślnie

    każdy towar ma ceną jaką kupiec chce dać, uważam, że jeśli spełni wymagania które założyłeś to bierz, w razie straty, uszkodzenia itp, to koszt niewielki, a można go wykorzystywać w ekstremalnych sytuacjach, gdy strach brać "drogi" aparat, na wyjazdy zabieram aparaty max do 500zł, aby właśnie w razie straty nie zmarnować sobie całego wyjazdu, gdy chodzi o upominek, kwota nie zwali z nóg, jak nie chwyci fotografii to również kwota, która może leżeć w szafie, a w takim przypadku stopień jego zużycia "minimalny", daje szansę paru lat pracy, osoba obdarowana (przypuszczam, że to jej początki), nie zauważy różnic technicznych foto pomiędzy tymi najtańszymi korpusami, więc możesz szukać i liczyć, że trafisz coś lepszego, albo brać to co jest w zasięgu i oglądać ucieszoną minę, a wiesz mi, że dla osoby, która to otrzyma to w pierwszym dniu najważniejsza będzie ilość rys na korpusie
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Za ile NIKKOR AF 80-200 f/2.8D w dobrym stanie ?
    By Pawel Pawlak in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 26-12-2004, 13:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •