Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 51
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Zapytam co znaczy: używany stan w świetnym stanie?
    Nie wyeksploatowany ani mechanicznie ani wizualnie. Taki który działa jak należy i nie wymaga żadnych napraw.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Chętnie kupię nówkę Nikkora 24-70/2,8 za 5 tys. na gwarancji Nikona (conajmniej 1,5 rocznej). Napiszę dosadnie: Znasz takiego frajera co sprzeda?
    Oglądałem i testowałem wiele obiektywów w komisie, niektórych nie warto dotykać!!!
    Nie chodzi o to czy sprzeda czy nie tylko o spadek wartości sprzętu używanego w stosunku do nówki. To tyczy się każdego sprzętu nikona obecnie.
    Za nowego masz używkę 24-70 + nówkę sigmę art 35.
    dla przykładu:
    3600
    https://allegro.pl/nikon-24-70mm-f2-8-i7500899360.html
    4200
    https://allegro.pl/btfoto-komis-niko...373457177.html

    i art:
    https://www.sigma-sklep.pl/sigma-obi...sm,3,4594,1911

  3. #43
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Koesh niestesty piszesz sam o sobie, sam stawiasz bajkowe tezy w stylu: można kupić używany sprzęt w świetnym stanie. Zapytam co znaczy: używany stan w świetnym stanie?
    Używany sprzęt w świetnym stanie to taki, który jest używany i jest w świetnym stanie.
    Nie wiem czego oczekujesz że ci przytaknę i napisze że tak zgadza się jest wiele używanego szrotu, często odpicowanego, naprawianego itd ?
    Na forum jest dużo sprzętu w ogłoszeniach i można wybierać, można podjechać oglądnąć, przetestować, wielu sprzedających oddaje sprzęt na przegląd, często jest po kalibracji itd.
    Masz swoje przekonania ok ale po co robisz krucjatę i udowadniasz coś bez argumentów ?

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Chłopie, gdzie napisałem, że trzeba po gwarancji obiektyw dawać do serwisu? Czy mam tłumaczyć jak gimnazjaliście? )
    Było nie było, ale trzy posty wyżej
    Post 17, dziękuję koniec tematu.

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Masz swoje przekonania ok ale po co robisz krucjatę i udowadniasz coś bez argumentów ?
    Koesh powtórzę, że piszesz farmazony. Czekam na te argumenty poza laniem wody o świetnym sprzęcie. Praktycznie w cenie używki człowiek może kupić sprzęt z 2 lub 5 letnią gwarancją, który spokojnie zaspokoi jego potrzeby sprzętowe.
    Ostatnio edytowane przez jony ; 11-08-2018 o 13:59

  6. #46
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale dlaczego wymagasz ode mnie argumentów, ty zaczynasz temat i stawiasz dziwne tezy, ja miałem i mam wiele obiektywów używanych, z nowych kupiłem tylko nikkora 24-120 f/4, sigme art 18-35 i af-p 70-300VR, cała reszta, a było tego bardzo dużo kupowałem używane i nie zamierzam w przyszłości wywalać kasę na nowy sprzęt ze sklepu, teraz ty napisz coś więcej bo przerzucasz się pytaniami na pytania kompletnie bez argumentów.
    Co ci mam więcej napisać, że zawsze kupuję używany obiektyw w świetnym stanie w pełni sprawny i tańszy niż nowy w sklepie ?

  7. #47

    Domyślnie

    @koesh, daj spokój... Szkoda czasu.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    @koesh, daj spokój... Szkoda czasu.
    Faktycznie nie warto marnować czasu na czytanie bajeczek o świetnym używanym tanim sprzęcie.

  9. #49
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Karmicie trola.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jony Zobacz posta
    Faktycznie nie warto marnować czasu na czytanie bajeczek o świetnym używanym tanim sprzęcie.
    Pomijając formę, masz ciut racji, ale też bardzo się mylisz. Nie można operować na takim poziomie ogólności. Warto podkreślić, że każdy może mieć swoje zdanie, dla kogoś 200 zł to drobiazg nie wart zachodu, dla drugiej osoby istotna kwota.

    To moim zdaniem. Jest sporo obiektywów, których zupełnie nie warto kupować używanych, np. S17-50, N20/1.8 (pierwsze z brzegu), zwłaszcza po cenach wywoławczych, które w pierwszej kolejności widać na allegro. 1200 zł za używaną S gdzy nową z gwarancją można kupić za ok. 1450 zł to nonsens. Zwłaszcza, że to podstawowy, często jedyny zoom, zwykle trochę eksploatowany. Ale jest spora, pewnie większa, grupa szkieł, które mocno tracą na wartości, są popularne, wybiera je wielu amatorów, którzy zobaczyli fajne zdjęcia, a po paru użyciach są rozczarowani i obiektyw ląduje w szafie. Tele, uwa i makro to najlepsze przykłady. N70-300 AF-S kosztuje ok. 2,5k nowy, używany w stanie "mint" spokojnie kupuje się za 1-1,2k. Miałem sprzedałem, piszę z doświadczenia. N10-24 nowy kosztuje ok.3,5k, używane chodzą po 2-2,2k. Piszę o sensownych cenach, bywa taniej bywa drożej, ale te szkła dość regularnie pojawiają się na rynku, nie problem wybrać w stanie "mint". Jest oczywiście nowy 10-20 af-p, ale to trochę inne szkło i nie każdy aparat obsłuży. Można tak ciągnąć dalej podobne przykłady, rynek po prostu weryfikuje ceny.

    Co kto lubi, nie ma się co napinać i uogólniać.
    Ostatnio edytowane przez poste ; 17-08-2018 o 11:16

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Proszę o pomoc w wyborze obiektywu.
    By KazGut in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-10-2017, 09:12
  2. Proszę o pomoc w wyborze obiektywu
    By kuruneko in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 17:01
  3. Prosze o pomoc w wyborze obiektywu do portretu.
    By Hammer555 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 06-09-2014, 16:26
  4. Proszę o pomoc w wyborze obiektywu..
    By Dildo in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 21:15
  5. Proszę o pomoc przy wyborze obiektywu Macro.
    By Roberto_32 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 16:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •