Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie teraz DX, czas na FX, tylko jaki?

    Witam serdecznie,

    Aktualnie posiadam body d5100, obiektywy n 18-105mm & n 35mm 1.8. Głównia tematyka to portrety, dużo zdjęć rodzinnych, komunie i dużo innych fotografii okolicznościowych.
    Od czasu kiedy kupiłem n 35mm 1.8 to tylko tym obiektywem robię zdjęcia, 18-105 leży i wątpię żebym go jeszcze kiedyś podpią do body.
    Zdjęcia krajobrazów stanowi może 10% procent wszystch zdjęć które wykonałem.

    Chciałbym sprzedać cały sprzęt i dołożyć tak 2/3 sumy, zakładam wiec, że będę miał ok 6,5 tys, wiem, że to niewiele ale na początek chciałbym wymienić body(może używane) + jeden obiektyw.
    Nie będę ukrywał, że chciałbym żeby to była pełna klatka, patrzyłem na d610( używane ok 4tys), zostaje jeszcze ok 2 tys na obiektyw.

    Jak to widzicie? Może jednak i nie body, jaki obiektyw?

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Witaj, jeśli na DX pasuje ci 35mm to na FX kupisz 50mm i będzie jeszcze lepiej ale jeśli do tego co masz chcesz dołożyć 2/3 to raczej nie wyjdzie więcej jak 3000zł.

  3. #3

    Domyślnie

    Za posiadany sprzęt dostaniesz max 2000 (to optymistyczna wycena) dodając 2/3 tej kwoty będziesz dysponował góra 3500-3800 PLN. Co kupisz za takie pieniądze w FX? Może używane D600/D610 i do tego jakieś 50/1.8 albo 85/1.8. Zapewne będzie lepiej niż obecnie ale może jednak warto dokupić coś do obecnego sprzętu? Może właśnie jakieś 85/1.8? Kwestia jaką kwotą będziesz dysponował...
    Nikon FX i Olympus m4/3

  4. #4

    Domyślnie

    Sam zmieniłem FX na DX, ale pod kątem krajobrazów. Do portretów i reporterki polecam jednak FX. Przy budżecie 6 tys. można spokojnie kupić używane D600/610 i dwa obiektywy. Nikkor 50/1.8G, który da taki kąt widzenia jak 35mm na DX. Tamrona 28-70/2.8 który zrobi resztę.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez driver911 Zobacz posta
    Chciałbym sprzedać cały sprzęt i dołożyć tak 2/3 sumy, zakładam wiec, że będę miał ok 6,5 tys, wiem, że to niewiele ale na początek chciałbym wymienić body(może używane) + jeden obiektyw.
    (...)
    Jak to widzicie? Może jednak i nie body, jaki obiektyw?
    zaczne od podstawowego pytania: czego brakuje Ci funkcjonalnie w zestawie D5100 + 35/1.8? w sensie gdzie odczuwasz ograniczenia kiedy robisz zdjecia (w odroznieniu od: kiedy ogladasz internety i one mowia ci co moglbys kupic )? w kolejnosci od najwazniejszych cech do najmniej waznych.

    to jest wbrew pozorom bardzo trudne pytanie (oddzielic to czego naprawde sie potrzebuje od calego "chciejstwa", ktore internety laduja do glowy) ale jest kluczowe do odpowiedniego wyboru.

  6. #6

    Domyślnie

    Obecny sprzęt który posiadam mam już kupca za 2300zł więc jest to dosyć korzystna oferta.
    Własnie zastanawiam się nad d610 + n85 1.8(przy obecnym cashbacku 1900zł) i ewentualnie jak coś dozbieram to jeszcze kupie tego Tamrona, chyba, że jakaś sigma?
    Co myślicie?, kupiony w listopadzie 2017, przebieg 10k, cena wydaje się być korzystną, co pytacie przy kupinie takiej używki?, niestety jeśli zdecydowałbym się na taki zakup to tylko wysyłka.
    https://www.olx.pl/oferta/idealny-st...tml#0e3dd383a9

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    zaczne od podstawowego pytania: czego brakuje Ci funkcjonalnie w zestawie D5100 + 35/1.8? w sensie gdzie odczuwasz ograniczenia kiedy robisz zdjecia (w odroznieniu od: kiedy ogladasz internety i one mowia ci co moglbys kupic )? w kolejnosci od najwazniejszych cech do najmniej waznych.

    to jest wbrew pozorom bardzo trudne pytanie (oddzielic to czego naprawde sie potrzebuje od calego "chciejstwa", ktore internety laduja do glowy) ale jest kluczowe do odpowiedniego wyboru.
    Samo to, że przy pełnej klatce z obiektywem 50 1.8 miałbym taki sam kąt widzenia co d5100 + 35 1.8 przemawia za mną, przy portrecie to jest kluczowe, nigdy nie pracowałem na fx ale czytając wasze posty w innych tematach to zdecydowana większość doradza przesiadkę dla tych co robią portrety i okolicznościowe.

  7. #7

    Domyślnie

    Moje 3grosze. Ja sam przez ok 20 lat fociłem fx(z 2 letnią przygodą Dxową ) w tym roku przesiadłem się na DX i szczerze mówiąc nie widzę specjalnej przewagi FX nad DX. Jestem amatorem a nie zawodowcem.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez driver911 Zobacz posta
    nigdy nie pracowałem na fx ale czytając wasze posty w innych tematach to zdecydowana większość doradza przesiadkę dla tych co robią portrety i okolicznościowe.
    dobrze, ale pytanie nie bylo o to co "internety mowia, ze bedzie lepiej" tylko co ty sam uwazasz za najwazniejszy punkt do poprawy internety mowia tez, ze tylko Sony Alfa i tylko z zestawem minimum pieciu wiaderek Sigma Art... ale to niekoniecznie jest dobry wybor dla kazdego.

    D610 + 50/1.8 da ci inny obrazek niz D5100 + 35/1.8. z mozliwoscia uzywania wyraznie mniejszej glebii ostrosci i mniej "klinicznym" obrazkiem (wiecej niedociagniec optycznych jak winietowanie, spadek ostrosci w rogach, itd. itp.) co wiele osob w zdjeciach portretowych bardzo lubi. sama matryca przy podobnej ilosci pikseli daje duzo nizsze szumy i lepsze przejscia tonalne, co pozytywnie przeklada sie na kolory skory i ogolnie plastyke zdjec.

    z drugiej strony w wypadku dokladania w przyszlosci optyki ryzykujesz zmiane kategorii wagowej. to co w D5100 obrocisz 50/1.8 (w cropie swietna "popiersiowka" na krotki dystans) i 85/1.8 (w cropie wzorcowy obiektyw plenerowy na zdjecia twarzowe) w pelnej klatce musisz juz zrobic zestawem 85/1.8 i 135/2.8 i roznica miedzy 50/1.8 a 135/2.8 to parenascie dobrych dekagramow i troche wiecej miejsca w torbie. wiec niejako crop daje ci tutaj wieksza swobode w mobilnosci...


    do portretu obrazek FF na pewno jest fajniejszy niz obrazek z cropa, tu nie ma wielkiej dyskusji

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Znajomy znajomego pytał kiedyś na co zmienić D7200 bo ma kasę na ten cel, no to ironicznie powiedziałem kup sobie porządny monitor, po jakimś czasie dziękował mi że to świetna rada była, a sam napalony był na D750
    Sam jestem za pełną klatką i jak tylko ktoś jest świadomy co może uzyskać to polecam, osobiście spokojnie mogę przesiąść się na D7200 i byłbym zadowolony jakby mi ktoś za sponsorował zoomy sigmy art

  10. #10

    Domyślnie

    Nikon długo twierdził ze dx jest wystarczające w końcu i tak zrobili d700 i d3.. . Jest to o tyle zabawne, że parę lat później Fuji zrobiło to samo co nikon tylko z tą różnicą, że zatroszczyli się o obiektywy . Na imprezy chcesz mieć jeden obiektyw do tego 50mm... - dziwne, tak czy owak używanego arta za trochę ponad 2 tyś wyrwiesz. Tylko nie dziw sie wielkością zestawu w stosunku do dx+351/8g
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki czas wołania FP4 plus w D-76
    By digit in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-06-2014, 13:27
  2. Jaki oprócz D40(x) ma czas synchro 1/500 z lampą?
    By pppppp in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-05-2010, 10:36
  3. Czas na mnie- jaki monitor?? :D
    By emet_b in forum Komputery
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 12-09-2008, 12:57
  4. Tri-x wołany w D-76 1:3 jaki czas
    By Adams in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-07-2006, 17:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •