Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Najtaniej to jest wyzwalać z lampy aparatu i wbrew pozorom to jest bardzo dobre rozwiązanie. Lepsze od kabla.

    Pozdro
    Wiesiek
    Wstępnie zdecydowałem się na D5600 i on w opisie ma lampę błyskową. Więc niech zostanie taka opcja.

    Dziękuje i pozdrawiam.

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Albo tanie PT-04/PT-16 co kosztuje grosze, a działa.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patrykroj Zobacz posta
    Wstępnie zdecydowałem się na D5600 i on w opisie ma lampę błyskową. Więc niech zostanie taka opcja.

    Dziękuje i pozdrawiam.
    Doczytaj wszystkie specyfikacje, bo d5600 ma ograniczone możliwości sterowania zewnętrznymi lampami, w przeciwieństwie do wyższych serii. Fotocela to nie jest najprostsze rozwiązanie.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Doczytaj wszystkie specyfikacje, bo d5600 ma ograniczone możliwości sterowania zewnętrznymi lampami, w przeciwieństwie do wyższych serii. Fotocela to nie jest najprostsze rozwiązanie.
    Istotne jest czy ma M z możliwością ustawienia 1/128. Jeśli nie (mało prawdopodobne), to przed lampę przymocujesz kartonik odbijający światło w górę i też zadziała.

    pozdro
    Wiesiek

  5. #25

    Domyślnie

    Co do obiektywu to poczytałem jeszcze sporo i zdecydowałem się na TOKINE AF 100MM F/2,8 AT-X PRO D
    Odejście z aparatem po trochę innym ustawieniu studia zwiększyło się do 6-7m.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patrykroj Zobacz posta
    Co do obiektywu to poczytałem jeszcze sporo i zdecydowałem się na TOKINE AF 100MM F/2,8 AT-X PRO D
    Odejście z aparatem po trochę innym ustawieniu studia zwiększyło się do 6-7m.
    Jako jedyny obiektyw do studia (nawet przy obiektach do 50 cm) trochę za długi. Napisałem Ci, że 50-70 to dwa podstawowe (przy DX).

    Pozdro
    Wiesiek

  7. #27
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patrykroj Zobacz posta
    W opisie lamp Quadralite Move 400 które wybrałem jest napisane "fotocela z funkcją pomijania przedbłysku pomiarowego TTL"
    To zupełnie zbędny "bajer". I tak się nie używa TTL.
    Cytat Zamieszczone przez patrykroj Zobacz posta
    Też nie chciałbym kupować wyzwalacza radiowego bo to przy 4 lampach 300zł
    Jak z tego wpisu wnioskuję to zupełnie niepotrzebnie chcesz kupić 4 odbiorniki na 4 lampy.
    Kup jeden zestaw nadajnik - odbiornik. Pozostałe 3 lampy odpalą z fotocel.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patrykroj Zobacz posta
    Mam 20 lat, stałą pracę i szukam zwyczajnie swojego kierunku w którym chciałbym się rozwijać.
    dobra rada - trzymaj sie tej stalej pracy i baw sie fotografia zamiast na niej zarabiac

    chcę najpierw się nauczyć.
    swietne podejsice. ucz sie i idz w kierunku doskonalosci. a jak dotrzesz - szukaj nastepnych wyzwan

    Ktoś te zdjęcia musi robić.
    automaty do robienia zdjec oraz ziutki ktorzy dostali dotacje i nie potrafia policzyc kosztow prosukcji zdjecie, wiec robia przez 2 lata za prawie darmo zeby wykazac obrot, potem rpzychodza kolejni. zobacz jakie sa ceny fotografii produktowej

    zacząć chociaż z trochę wyższego poziomu
    na wyzszy poziom jest bardzo waski rynek i niekoniecznie wysokie stawki. Natomiast wymagania owszem z gatunku kosmicznych. Sprzet z najwyzszej polki i najlepsze umiejetnosci oraz wiele godzin poswieconych na obrobke.

    przemysl czy fotografia produktowa to jest to co chcesz w zyciu robic a jak juz stwierdzisz ze tak to wez zwykly srebrny blyszczacy garnek i zrob mu ladnego packshota. takiego na strone internetowa sklepu. bez ciemnych plam, autoportretu i wszelkich niepotrzebnych rzeczy. Jak ci sie uda to sfotografuj lyzke idealnie na wprost. Potem policz ile czasu ci to zajelo i ile musialbys skasowac za taka robote. Jak policzysz daj znac
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    przemysl czy fotografia produktowa to jest to co chcesz w zyciu robic a jak juz stwierdzisz ze tak to wez zwykly srebrny blyszczacy garnek i zrob mu ladnego packshota. takiego na strone internetowa sklepu. bez ciemnych plam, autoportretu i wszelkich niepotrzebnych rzeczy. Jak ci sie uda to sfotografuj lyzke idealnie na wprost. Potem policz ile czasu ci to zajelo i ile musialbys skasowac za taka robote. Jak policzysz daj znac
    Poprawiłeś mi humor od samego rana
    Dobra rada, poważnie.
    ['O]

  10. #30

    Domyślnie

    Dzięki bardzo wszystkim za rady. Nie chcę już nic więcej dodawać w kwestii czy fotografia to dobry kierunek. Sprzęt kupiłem. Spędzę teraz fajny czas na czymś co mi sprawia radość. Douczę się, zobaczę jak to wszystko wygląda w praktyce i zobaczymy co będzie dalej. Sprzęt się nie zmarnuje tak czy inaczej - jak pisałem wyżej. Uważam też że bez sensu jest myślenie o czymś zamiast spróbowanie tego, bo może się okazać że to był złoty strzał i spędzę resztę życia w tej branży, a jeżeli tak nie będzie to przynajmniej wiem że spróbowałem, zamiast myśleć jak to by było.
    Pozdrawiam.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektyw do makro i fotografii produktowej
    By driver_2002 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-10-2017, 16:57
  2. Domowe studio do fotografii produktowej
    By jaroslaw.b in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2017, 20:20
  3. Lampy do fotografii produktowej
    By przemek186 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-07-2015, 23:28
  4. Domowe studio do fotografii produktowej. Prośba o ocenę/zmianę.
    By JanoW in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-10-2013, 20:00
  5. Obiektyw do fotografii produktowej
    By gigawatt in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 22:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •