Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53
  1. #11

    Domyślnie

    Faktycznie zapał może się ostudzić jak czytam takie realia. Tylko znów ja podchodzę od trochę innej strony. Nie jestem rekinem biznesu gdzie każda inwestycja ma się zwrócić. Aktualnie będzie to moje druga działalność po zamknięciu sklepu internetowego. Pomysł nie jest zupełnie od czapy (tym bardziej jak sami piszecie że milionów z tego nie ma, przynajmniej na niższym poziomie) tylko zrobiłem już masę zdjęć do swojego sklepu i chcę spróbować w bardziej profesjonalnych warunkach. Jak nie podołam marketingowo i w zdobyciu sensownych klientów to wrócę do eCommerce bo to są bardzo pokrewne branże a będę miał możliwość wyróżniać się zdjęciami we własnym zakresie. Sprzęt zakupuje z oszczędności i też nie będzie kosztował nie wiadomo ile.
    Kolejna sprawa to wyrobione nazwisko, konkurencja, polecanie i plecy. No ludzie... Mamy takie czasy że nie ma praktycznie branży gdzie nie było by konkurencji i BARDZO grubych ryb. Pomijam zupełnie startup-y na które zrobiła się teraz ogromna moda. Są branże z większymi i mniejszymi progami wejścia zarówno jeżeli chodzi o budżet i umiejętności ale nie ma branż w których nie było by ogromnej konkurencji. Tak samo jak planowałem i chciałem wchodzić w eCommerce. Masa informacji zwrotnych że to nie ma sensu, że konkurencja, że bardzo niska bariera wejścia, za mały budżet itd. Konkurowałem z firmami które mają milionowe budżety na marketing i zespół a jednak coś udawało się ugrywać. Wiadomo skala była malutka i ledwo na opłaty w pierwszych miesiącach ale okruszki z wielkiego tortu się znalazły.

    Mam 20 lat, stałą pracę i szukam zwyczajnie swojego kierunku w którym chciałbym się rozwijać. Nie chcę zostać zawodowym sportowcem gdzie faktycznie 20 lat to może by było za późno. Nie wieżę też że fotografia (a już całkiem tak wąska specjalizacja) jest zarezerwowana jedynie dla osób które zaczęły 20 lat temu i mają nazwisko i "plecy". Wiadomo że takie osoby wezmą grubsze zlecenia, ale każdy od czegoś zaczynał. Nikt nie urodził się z aparatem w ręku czy inną specjalizacją. Nie przyszedłem też z podjętym zleceniem gdzie będę uczył się na kliencie tylko chcę najpierw się nauczyć. Sklepy internetowe są i będzie ich jeszcze więcej. Ktoś te zdjęcia musi robić. Oczywiście jak przeglądam fora to praktycznie większość myśli na zasadzie "kupię aparat i sam zrobię". Ja nawet aparatu nie kupiłem tylko telefonem trzaskałem. Trzeba po prostu docierać do tych ludzi, edukować lub przedstawiać content marketing gdzie widać realne korzyści z takiej usługi.

    Sam jak bym szukał fotografa do swojego sklepu, to sprawdził bym w pierwszej kolejności google czy fb. Nazwisko nawet najbardziej znanego fotografa nic by mi nie mówiło. Nazwisko i wyrobiona marka ma na pewno znaczenie w wielkich brand-ach, gdzie idą grube zlecenia. Większość z was (profesjonalistów) nie podjęła by się wielu zleceń za mniejsze pieniądze. Ale jeżeli ja zaczynam to nie konkuruje z Wami a podobnymi ludźmi jak ja. Wystarczy się wyróżnić i pracować ciężej i szkolić.
    Więc mogę tworzyć swoje portfolio na swoich przedmiotach, stworzyć już stronę, pozycjonować ją i zacząć chociaż z trochę wyższego poziomu niż ci wspomniani "studenci" Nie wieżę też że brak skończonych studiów w danym kierunku dyskwalifikuje mnie. Jest masa książek, artykułów, wpisów, fora i ta wiedza jest dostępna. Ale tutaj przynajmniej uczę się tego co jest mi potrzebne.
    Ostatnio edytowane przez patrykroj ; 25-06-2018 o 17:31

  2. #12

    Domyślnie

    Jestem pod wrażeniem - 20 lat i takie podejście. Szkoda, że nie zaczynałeś 30 lat wcześniej na pewno fotografia dałaby Ci dużo satysfakcji. Tak czy tak skoro chcesz to musisz. Jest szansa, że od fotografii katalogowej odskoczysz w inne (moim zdaniem ciekawsze) obszary. Jest też szansa, że tę wiedzę wykorzystasz w inny sposób. Trzymam kciuki.

    Pozdro
    Wiesiek

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patrykroj Zobacz posta
    Sam jak bym szukał fotografa do swojego sklepu, to sprawdził bym w pierwszej kolejności google czy fb. Nazwisko nawet najbardziej znanego fotografa nic by mi nie mówiło. Nazwisko i wyrobiona marka ma na pewno znaczenie w wielkich brand-ach, gdzie idą grube zlecenia.
    Nikt prowadzący sklep mały/średni nie będzie porywał się na znane nazwiska, będzie szukał tanio, a jak pierwsza paczka zdjęć będzie słaba to dowidzenia i telefon do następnego co dostał dofinansowanie na zakup sprzętu, a duże firmy wolą to zlecić swojemu pracownikowi co często jest też zakresem obowiązków.

    Cytat Zamieszczone przez patrykroj Zobacz posta
    Większość z was (profesjonalistów) nie podjęła by się wielu zleceń za mniejsze pieniądze. Ale jeżeli ja zaczynam to nie konkuruje z Wami a podobnymi ludźmi jak ja.
    Problem jest inny, te mniejsze pieniądze to nie są zlecenie gdzie warto zużywać migawkę w aparacie nawet w tanim D5300 jaki chcesz kupić, są to tak małe pieniądze że koszt dojazdu wychodzi więcej.

    Pomyśl na spokojnie kto potrzebuje zdjęć produktów i dlaczego akurat miałby to zlecać komuś albo nawet tobie ?
    Tam gdzie możesz konkurować to jest dziadowanie gdzie w głowach szefów małych firemek siedzi że zdjęcia sam może zrobić bo to każdy potrafi ale nie ma czasu. ( pisze to z doświadczenia bo otarłem się w Krakowie o takie zlecenia, nędza i dziadostwo )

    Ucz się i zdobywaj doświadczenie, jeśli to wypali to będziesz się cieszył, jeśli nie to może przyda się wiedza i umiejętności w czymś innym.

  4. #14

    Domyślnie

    Dziękuje za wszystkie komentarze.
    Cały czas czytam i przeglądam stare tematy, lecz i tak nasuwają mi się mam nadzieję 2 końcowe pytania.

    1. Zastanawiam się nad obiektywem. Przez najbliższe miesiące będę pracował w pokoju na przedmiotach maksymalnie 50x50cm i odejściu maksymalnie 3,5m. Nikon D5300 bez kitowego obiektywu 18-105 jest 1000zł tańszy. Gdybym dołożył 500zł i miał 1500 na obiektyw to znalazło by się coś wartego uwagi?
    Znalazłem taką sigmę 18-200 tylko zastanawia mnie czy przez jeszcze większy zakres nie będzie gorszej jakości? https://www.cyfrowe.pl/aparaty/obiek...hsm-nikon.html
    Lecz może do moich zastosowań podanych wyżej będzie lepszy stało ogniskowy? Znalazłem takie:
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/nikon...14g-af-s-.html
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/tamro...1-/-nikon.html

    2. Jestem zdecydowany już na quadralite move 400 sztuk 3 lecz zastanawiam się czy nie lepiej wziąć 2x400 i tą trzecią o większej mocy np. 600Ws?

    Pozdrawiam.

  5. #15

    Domyślnie

    Sigma 18-200 nie warta w ogóle rozpatrywania.
    Po co Ci 50/1.4? I tak przymykasz, szkoda kasy.
    Tamron 60 ok, powinny też sprawdzić się Nikkory 35/1.8 dx lub 40.2.8 macro.

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Teraz to nawet nie opłaca się zakup D5300 jak D5600 wychodzi coś koło 2100zł po odliczeniu cashback, a D7200 coś koło 2700zł, używane D7100 chodzą w cenie używanych D5300 w ogłoszeniach, mocno się rynek postawił na głowie ostatnio.
    Dokup sobie na początek 18-105 używane i zobaczysz z czasem czy jakaś stałka będzie ok, a może 70-200 przy tej odległości ale bierz pod uwagę że często będzie trzeba zrobić tło, oświetlić odpowiednio i odsunąć dość sporo, więc może się okazać że odległości mocno się zmniejszą.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patrykroj Zobacz posta
    Dziękuje za wszystkie komentarze.
    Cały czas czytam i przeglądam stare tematy, lecz i tak nasuwają mi się mam nadzieję 2 końcowe pytania.

    1. Zastanawiam się nad obiektywem. Przez najbliższe miesiące będę pracował w pokoju na przedmiotach maksymalnie 50x50cm i odejściu maksymalnie 3,5m. Nikon D5300 bez kitowego obiektywu 18-105 jest 1000zł tańszy. Gdybym dołożył 500zł i miał 1500 na obiektyw to znalazło by się coś wartego uwagi?
    Znalazłem taką sigmę 18-200 tylko zastanawia mnie czy przez jeszcze większy zakres nie będzie gorszej jakości? https://www.cyfrowe.pl/aparaty/obiek...hsm-nikon.html
    Lecz może do moich zastosowań podanych wyżej będzie lepszy stało ogniskowy? Znalazłem takie:
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/nikon...14g-af-s-.html
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/tamro...1-/-nikon.html

    2. Jestem zdecydowany już na quadralite move 400 sztuk 3 lecz zastanawiam się czy nie lepiej wziąć 2x400 i tą trzecią o większej mocy np. 600Ws?

    Pozdrawiam.

    dla tak malych przedmiotow wskazany jest obiektyw z funkcja macro . Sa tanie uzywane 50 - 100 mm macro tamrona , sigmy i oczywiscie N.
    Dluzsza ogniskowa pozwoli na odsuniecie sie od motywu .

    dla tak malych przedmiotow nie potrzebujesz silnych lamp , wystarcza dowolne ledy , nawet takie z akumulatorem stosowane np przy naprawach samochodow.
    dla motywowo statycznych swiatlo nie jest " waskim gardlem " jesli uzywal bedziesz statywu , a ten jest najczesciej nieodzowny , chocby po to by miec wolne rece.
    Czesto wystarcza nawet swiatlo padajace przez okno , a ma te zalete , ze jest plastyczne , naturalne i lepsze niz zle ustawione reflektory.

    Jesli nie chce sie zbyt duzo do tego interesu dokladac , czyli per Saldo ograniczyc troche straty , to trzeba przykladac nawet wage do kosztow energii , czyli swiecic jak najkrocej , nie stosowac niepotrzebnego nadmiaru mocy, , nie mowiac o niepotrzebnym obciazeniu dla wzroku.

    Niestety, ale tam gdzie zarobki sa groszowe , trzeba optymalizowac i mocno ograniczac wydatki - doslownie wszedzie.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Teraz to nawet nie opłaca się zakup D5300 jak D5600 wychodzi coś koło 2100zł po odliczeniu cashback, a D7200 coś koło 2700zł, używane D7100 chodzą w cenie używanych D5300 w ogłoszeniach, mocno się rynek postawił na głowie ostatnio.
    Dokup sobie na początek 18-105 używane i zobaczysz z czasem czy jakaś stałka będzie ok, a może 70-200 przy tej odległości ale bierz pod uwagę że często będzie trzeba zrobić tło, oświetlić odpowiednio i odsunąć dość sporo, więc może się okazać że odległości mocno się zmniejszą.
    Święta racja, d7200 z pewnością w tej chwili warte tej niewielkiej dopłaty względem d5300. Plusem jest choćby możliwość sterowania zewnętrznymi lampami za pomocą tej w aparacie, 1/8000s, drugi wyświetlacz, jaśniejszy wizjer, itd. wielkość nie powinna przeszkadzać.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    @patrykrojSynchro radiowe na początek nie jest potrzebne.
    W opisie lamp Quadralite Move 400 które wybrałem jest napisane "fotocela z funkcją pomijania przedbłysku pomiarowego TTL"
    Też nie chciałbym kupować wyzwalacza radiowego bo to przy 4 lampach 300zł Więc jeżeli dobrze rozumiem to aby to zrobić najtaniej to kupuję kabel synchronizujący z końcówką jack (taka jest w aparacie) i podłączam do jednej lampy a ona wyzwoli resztę poprzez fotocelę?

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patrykroj Zobacz posta
    W opisie lamp Quadralite Move 400 które wybrałem jest napisane "fotocela z funkcją pomijania przedbłysku pomiarowego TTL"
    Też nie chciałbym kupować wyzwalacza radiowego bo to przy 4 lampach 300zł Więc jeżeli dobrze rozumiem to aby to zrobić najtaniej to kupuję kabel synchronizujący z końcówką jack (taka jest w aparacie) i podłączam do jednej lampy a ona wyzwoli resztę poprzez fotocelę?
    Najtaniej to jest wyzwalać z lampy aparatu i wbrew pozorom to jest bardzo dobre rozwiązanie. Lepsze od kabla.

    Pozdro
    Wiesiek

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektyw do makro i fotografii produktowej
    By driver_2002 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-10-2017, 16:57
  2. Domowe studio do fotografii produktowej
    By jaroslaw.b in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2017, 20:20
  3. Lampy do fotografii produktowej
    By przemek186 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-07-2015, 23:28
  4. Domowe studio do fotografii produktowej. Prośba o ocenę/zmianę.
    By JanoW in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-10-2013, 20:00
  5. Obiektyw do fotografii produktowej
    By gigawatt in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 22:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •