Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Zakup aparatu do filmowania czy kamerki sportowej

    Witam!
    Jestem posiadaczem Nikona d7100, użytkuję go głównie z sigmą 17-50 i jestem bardzo zadowolony z jakości zdjęć. W domu pojawiło się dziecko i chciałbym nagrać troszkę filmików z zabaw czy też jakichś imprez okolicznościowych. Nagrywanie Nikonem jest co najmniej karkołomne, dlatego zastanawiam się nad zmianą systemu. Możecie mi doradzić czy opłaca się przejść na jakiegoś bezlusterkowca i zostawić obiektywy jakie mam z nikona? Na przykład kupić jakiegoś Lumixa, jaki adapter będę musiał kupić aby swobodnie móc z nich korzystać?
    W grę wchodzi również kupno kamerki sportowej, tutaj sprawa wydaje się być prostsza, stawiasz ją w jakimkolwiek miejscu i nagrywasz, lecz nie wiem jak z jakością takich nagrań będzie w pomieszczeniach w domu (nie zawsze jest super światło). Liczę na Waszą pomoc.
    Piszę w tym dziale bo interesują mnie opinie użytkowników bezluster.
    Ostatnio edytowane przez Jarotl ; 06-07-2018 o 08:04

  2. #2

    Domyślnie

    Mocowanie Nikona przez przejściówki na bezlustrach to proszenie się o kłopoty. Praktycznie nic nie działa tak jak powinno. Lepiej zaopatrzyć się w obiektywy bezlustrzane lub ewentualnie w wersję do Canona (choć i tak może się okazać, że wyjdą jakieś problemy z tą Sigmą w połączeniu z przelotkami). Zamiast kamerki do dzieci chyba lepiej sprawdzi się jakiś zeszłoroczny czy dwuletni flagowiec smartfonowy (o ile takiego już nie masz). Gdybyś dodatkowo miał coś z dwoma obiektywami to dodatkowo urozmaiciłoby to Twoje ujęcia. Plus tego rozwiązania jest taki, że masz go zawsze przy sobie.

  3. #3

    Domyślnie

    Zgadzam się ze stwierdzeniem, że najlepszy aparat to ten który masz przy sobie, ale dziecko jak widzi telefon to chce go miec w swoich małych rączkach, aparat już jej tak nie interesuje. Zamysł był taki, żeby jak bawimy się w domu czy też są jakieś urodziny, mieć rozstawiony statyw i w każdym momencie móc go włączyć i łapać chwile, które się już nie powtórzą. Mógłbym sprzedać nikona wraz ze szkłami ale co dalej Kamerka sportowa plus kijek i można nawe na spacery z takim zestawem chodzić, ale myślę, że jakiś mniejszy bezlusterkowiec równiież by się do takich celów nadał.

  4. #4

    Domyślnie

    Proponuję - Sony A6300 + 16-50/3.5-5.6

  5. #5
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Kamerka sportowa jest mała, lekka, poręczna, dobrze chroniona, uszczelniana i bardzo mobilna, a przy tym daje jakość obrazu w zupełności wystarczającą do zastosowań jakie przewidujesz i w większości sytuacji będzie bardziej użyteczna niż systemowy aparat. Wchodząc w system często chciałoby się mieć jeden korpus do wszystkiego, ale to błąd. Sprzęt wyspecjalizowany praktycznie zawsze sprawdza się lepiej w tym do czego jest dedykowany i nie ma tylu kompromisów konstrukcyjnych.

  6. #6

    Domyślnie

    Przy okazji większość kamerek sportowych zaopatrzonych jest w stałki UWA (o kącie widzenia zbliżonym do 150 stopni) co dobrze sprawdza się np na kijku do selfików, ale gdy dzieci trochę odbiegną od operatora znikają gdzieś w kadrze i słuch po nich ginie. Ujęcia UWA w nadmiarze także mogą się szybko znudzić. Nie piszę, że zawsze, ale warto mieć to na uwadze.

  7. #7

    Domyślnie

    Możecie mi cos zaproponować, jeśli chciałbym zmienić system na coś bardziej kompaktowego typu bezlustro? Z dobrym dostępem do szkiel. Ciężko pewnie będzie zastąpić sigme 17-50

Podobne wątki

  1. Zakup aparatu, amator
    By Talen36 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 30-04-2015, 17:08
  2. Zakup używanego aparatu
    By aniik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 13-08-2010, 22:39
  3. Zakup aparatu na firmę ?
    By nox in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-04-2010, 13:30
  4. zakup pierwszego aparatu
    By MoVeR in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-05-2007, 10:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •