Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw pod sport jaśniejszy niż 2.8 i ogniskową w przedziale 24-70 mm pod słabe warunki oświetleniowe.

    Witam, na wstępie proszę o wyrozumiałość bo przejrzałem archiwum i nic ciekawego nie znalazłem albo może przeoczyłem.

    Poszukuję obiektywu typowo pod sport i bardzo słabe warunki oświetleniowe. Zdjęcia wykonywane są z bliska więc ogniskowe 24 - 70 w zupełności wystarczy. Niestety obiektyw, który obecnie posiadam 24-70 2.8 nie starcza. Ze względu na bardzo słabe warunki oświetleniowe muszę robić zdjęcia z iso 2500-3200 a jakość szumów na D810 jest dla mnie nie zadowalająca. Niestety czasy naświetlania rzędu 800-1000 nie pozwalają na mniejsze czułości i tak sobie wymyśliłem, że może jakiś obiektyw 1.8 albo 1.4 będzie lepszym rozwiązaniem i poświęcę funkcjonalność zooma na rzecz lepszego światła. Niestety w ofercie jest dużo obiektywów a nie miałem z takimi w ogóle styczności dlatego chciałbym uzyskać jakąś pomoc o ile jest to możliwe. Budżet na ten zakup oczywiście jak najmniejszy ale zależy mi na jakości więc liczę, że będzie parę złotych i mam nadzieję maksymalnie zmieścić się do 8 - 9 tys. zł w przypadku Nikona choć ceny tańszych producentów zachęcają ale jak pod względem ostrości i szybkości autofokusu być gorzej to wolę jednak coś droższego. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Lampa błyskowa.

  3. #3

    Domyślnie

    Uuu, Panie... ciężka sprawa. Jest Sigma 24-35/f2, czyli zyskujesz całą działkę światła, ale tracisz na funkcjonalności, bo to tylko do 35mm. Poza tym nie kojarzę podobnych zoomów f2.0, a już jaśniejszych chyba nie ma.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    Lampa błyskowa.
    Próbowałem i postacie na pierwszym planie były Ok. ale dalszy plan wychodził jeszcze bardziej zaszumiony tam gdzie lampa już nie dawała rady..

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Uuu, Panie... ciężka sprawa. Jest Sigma 24-35/f2, czyli zyskujesz całą działkę światła, ale tracisz na funkcjonalności, bo to tylko do 35mm. Poza tym nie kojarzę podobnych zoomów f2.0, a już jaśniejszych chyba nie ma.
    Nie musi być zoom, raczej się na stałkę nastawiam bo wolę się przesunąć trochę do przodu lub tyłu i mieć lepszy obraz niż kręcić zoomem ale mieć szumy.

  5. #5

    Domyślnie

    No OK, są stałki f1.4 i taka powinna Ci styknąć. Tylko już sam powinieneś wiedzieć, czy potrzebujesz stałki 24mm, czy 35mm, czy akurat 50mm, bo to jednak są zupełnie różne ogniskowe.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wielki Zobacz posta
    Próbowałem i postacie na pierwszym planie były Ok. ale dalszy plan wychodził jeszcze bardziej zaszumiony tam gdzie lampa już nie dawała rady..
    A wydłużenie czasu naświetlania nie pomogło? Lampa i tak zamrozi ruch na pierwszym planie. Co to za sport?

  7. #7

    Domyślnie

    Nie przy każdych imprezach można użyć lampy.

  8. #8

    Domyślnie

    Tu jest właśnie problem. Np. przy boksie trudno błyskać zawodnikowi po oczach, bo potem powie, że nie mógł trafić w szczękę przeciwnika, bo go oślepiało...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Tu jest właśnie problem. Np. przy boksie trudno błyskać zawodnikowi po oczach, bo potem powie, że nie mógł trafić w szczękę przeciwnika, bo go oślepiało...
    Zawodnik to nic nie powie... Ewentualnie trafi w szczękę po imprezie Ale organizator może wyprosić...

    Kolejna sprawa- warto mieć na uwadze, czy przy F/1.4 czy 1.8 zmieści się w głębi ostrości to czego oczekujemy...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Zawodnik to nic nie powie... Ewentualnie trafi w szczękę po imprezie
    Tym gorzej.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaśniejszy obiektyw czy lepsza lampa??
    By kobra78 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 295
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 01:03
  2. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 10-02-2011, 12:28
  3. Sport, jaka ogniskowa ?
    By Musashi_Miyamoto in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-04-2007, 13:14
  4. Jaki obiektyw+telekonwerter aby uzyskać ogniskową 400?
    By Magnum43 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-06-2006, 10:38
  5. obiektyw z ogniskową od 70 albo 100?
    By orion_64 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-06-2005, 17:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •