Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Tym gorzej.
    Żarty żartami, ale nie sądzę, by ISO-2500 czy 3200 było jakąś przeszkodą dla FX'ów... Owszem, studyjnej jakości się nie osiągnie, ale problem to tak na prawdę pojawia się przy 12.800 i więcej...

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wielki Zobacz posta
    Witam, na wstępie proszę o wyrozumiałość bo przejrzałem archiwum i nic ciekawego nie znalazłem albo może przeoczyłem.

    Poszukuję obiektywu typowo pod sport i bardzo słabe warunki oświetleniowe. Zdjęcia wykonywane są z bliska więc ogniskowe 24 - 70 w zupełności wystarczy. Niestety obiektyw, który obecnie posiadam 24-70 2.8 nie starcza. Ze względu na bardzo słabe warunki oświetleniowe muszę robić zdjęcia z iso 2500-3200 a jakość szumów na D810 jest dla mnie nie zadowalająca. Niestety czasy naświetlania rzędu 800-1000 nie pozwalają na mniejsze czułości i tak sobie wymyśliłem, że może jakiś obiektyw 1.8 albo 1.4 będzie lepszym rozwiązaniem i poświęcę funkcjonalność zooma na rzecz lepszego światła. Niestety w ofercie jest dużo obiektywów a nie miałem z takimi w ogóle styczności dlatego chciałbym uzyskać jakąś pomoc o ile jest to możliwe. Budżet na ten zakup oczywiście jak najmniejszy ale zależy mi na jakości więc liczę, że będzie parę złotych i mam nadzieję maksymalnie zmieścić się do 8 - 9 tys. zł w przypadku Nikona choć ceny tańszych producentów zachęcają ale jak pod względem ostrości i szybkości autofokusu być gorzej to wolę jednak coś droższego. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
    Jaki sport fotografujesz?

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Pozdrawiam
    Maciek
    www.m-foto.eu
    | D300+MB-D10 | D750 | N200-500 | N24-70 |

  3. #13

    Domyślnie

    @wielki ja bym za takie pieniądze o których piszesz zamiast obiektywu kupił do takich zastosowań np. używany D4 i problem powinien być rozwiązany.

  4. #14

    Domyślnie

    Jeżeli ogniskowa 24-70 była ok. to po środku jest 50- zatem pozostaje jakaś 50 1.4. Chyba, że jakiś D4 / D5 to wtedy iso 4000 to żaden problem.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzybomir
    Jaki sport fotografujesz?
    Koszykówka ale na poziomie młodzieżowym gdzie nikt oświetleniem na salach się w ogóle nie przejmuje. W większości przypadków jest średnio ale czasami są takie warunki, że szkoda gadać. Pozostają mi jednak dwa rozwiązania jakaś sensowa 35 mm 1.4 lub 1.8 ale boję się o głębie ostrości bo może być ciężko z trafianiem i nie wiem też jak takie obiektywy zachowują się pod względem szybkości autofokusu. Druga opcja to przeprosić się z SB-900 i ogarnąć temat porządnie choć chyba nie potrafię tego ustawić bo do tej pory co próbowałem to efekt był nie zadowalający.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wielki Zobacz posta
    Koszykówka ale na poziomie młodzieżowym gdzie nikt oświetleniem na salach się w ogóle nie przejmuje. W większości przypadków jest średnio ale czasami są takie warunki, że szkoda gadać. Pozostają mi jednak dwa rozwiązania jakaś sensowa 35 mm 1.4 lub 1.8 ale boję się o głębie ostrości bo może być ciężko z trafianiem i nie wiem też jak takie obiektywy zachowują się pod względem szybkości autofokusu. Druga opcja to przeprosić się z SB-900 i ogarnąć temat porządnie choć chyba nie potrafię tego ustawić bo do tej pory co próbowałem to efekt był nie zadowalający.
    Dziwi mnie to, że D810 z ISO 3200 nie jest akceptowalny dla Ciebie.
    Robisz zdjęcia w JPG/RAW? Jaki soft używasz do obróbki?
    Może problemem nie jest sprzęt tylko co innego, stąd powyższe pytania
    Pozdrawiam
    Maciek
    www.m-foto.eu
    | D300+MB-D10 | D750 | N200-500 | N24-70 |

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzybomir
    Dziwi mnie to, że D810 z ISO 3200 nie jest akceptowalny dla Ciebie.
    Robisz zdjęcia w JPG/RAW? Jaki soft używasz do obróbki?
    Może problemem nie jest sprzęt tylko co innego, stąd powyższe pytania
    Przy w miarę normalnych warunkach robię jpg i i jest OK, przy bardzo słabych warunkach RAW'y żeby było można cokolwiek z tego wyciągnąć. Mogę wkleić jakieś próbki. Obróbka tylko Lightroom.

  8. #18

    Domyślnie

    ISO 3200 i f/2.8 przy czasach rzędu 1/500-800s to naprawdę nie są złe warunki na amatorskich salach... rzekłbym nawet, że są to warunki bardzo dobre. Jeżeli natomiast czasy są dłuższe, to problem nie leży w body czy obiektywie, a w za długich czasach naświetlania.
    Idąc dalej 35 jest zbyt krótka do kosza. Nada się do jakiś szerszych kadrów pod koszem... i to właściwie tyle.

    Najwięcej powiedzą przykładowe zdjęcia.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber
    ISO 3200 i f/2.8 przy czasach rzędu 1/500-800s to naprawdę nie są złe warunki na amatorskich salach... rzekłbym nawet, że są to warunki bardzo dobre. Jeżeli natomiast czasy są dłuższe, to problem nie leży w body czy obiektywie, a w za długich czasach naświetlania.
    Idąc dalej 35 jest zbyt krótka do kosza. Nada się do jakiś szerszych kadrów pod koszem... i to właściwie tyle.

    Najwięcej powiedzą przykładowe zdjęcia.
    Właśnie potrzebuję szkło pod sytuacje podkoszowe dlatego pomyślałem o 35, a czasy naświetlania to tylko 1/800, 1/1000 bo coś dłuższego niestety odpada ze względu na rozmycie ruchu zawodnika.

  10. #20

    Domyślnie

    Oprócz 35, powinieneś mieć coś dłuższego, np. 85/1.8.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaśniejszy obiektyw czy lepsza lampa??
    By kobra78 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 295
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 01:03
  2. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 10-02-2011, 12:28
  3. Sport, jaka ogniskowa ?
    By Musashi_Miyamoto in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-04-2007, 13:14
  4. Jaki obiektyw+telekonwerter aby uzyskać ogniskową 400?
    By Magnum43 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-06-2006, 10:38
  5. obiektyw z ogniskową od 70 albo 100?
    By orion_64 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-06-2005, 17:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •