Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Które 85mm?

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie Które 85mm?

    Preczytałem już cały internet na temat 85mm, ale może jeszcze od Was coś nowego się dowiem. Miałem w rękach A7II + Sony FE 85mm/1.8. Robi niesamowity bokeh, taki trochę podkręcony jak Heliosy - trenowane na liściach oświetlonych słońcem. Niestety, z drugiej strony obiektywu już nie jest tak fajnie, nie potrafię się dogadać z puszkami Sony (wybór punktu AF) i EVFem. No i jednak kupować puszkę dla samego obiektywu, to trochę głupie.Ale tylko trochę, jeżeli by patrzeć na pierwsze A7 . Jednak bardziej myślę o Sigmach 85mm EX DG lub Art lub o Tamronie 85mm/1.8 VC. Może ktoś się podzieli jakimiś samplami z tych szkieł z pokręconym bokeh? Albo coś mądrego mi doradzi? Puszka to D750.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tylko dodam że jak znasz AF w A7II to zawiedziesz sie bardzo na tym w A7 bo jest słabszy i to sporo.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Dzięki za ostrzeżenie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Pawel Zobacz posta
    Preczytałem już cały internet na temat 85mm
    No to nieźle

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Pawel Zobacz posta
    Dzięki za ostrzeżenie.
    Mam pierwsze A7 oraz FE85 i działa to bardzo dobrze Inna sprawa, że wybierak AF i wizjer są tak samo dobre/słabe jak w A7II więc jeśli tam ci to nie przypasowało to w jedynce będziesz miał ten sam problem. Dodatkowo grip w jedynce jest bardziej płytki a spust migawki umieszczony na górze. A7II tanio kupisz teraz na Amazonie (1205 Euro z kitem).

    PS Bokeh FE85/1.8 też bardzo mi się podoba. Miałem wcześniej Nikkora 85/1.8G i pierwszą Sigmę EX o które pytałeś i te obiektywy nie mają tego looku. Nowa Sigma raczej też nie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Pawel Zobacz posta
    Preczytałem już cały internet na temat 85mm, ale może jeszcze od Was coś nowego się dowiem. Miałem w rękach A7II + Sony FE 85mm/1.8. Robi niesamowity bokeh, taki trochę podkręcony jak Heliosy - trenowane na liściach oświetlonych słońcem. Niestety, z drugiej strony obiektywu już nie jest tak fajnie, nie potrafię się dogadać z puszkami Sony (wybór punktu AF) i EVFem. No i jednak kupować puszkę dla samego obiektywu, to trochę głupie.Ale tylko trochę, jeżeli by patrzeć na pierwsze A7 . Jednak bardziej myślę o Sigmach 85mm EX DG lub Art lub o Tamronie 85mm/1.8 VC. Może ktoś się podzieli jakimiś samplami z tych szkieł z pokręconym bokeh? Albo coś mądrego mi doradzi? Puszka to D750.
    Trzeba by szukać w obiektywach bez korekcji krzywizny pola, petzval coś takiego ma. W nowoczesnych szkłach takiego bokehu nie ma lub jest słaby, zależnie od jakości szkła, im lepsze szkło tym brak tego efektu.

  7. #7

    Domyślnie

    Jak widać dla założyciela wątku pewne "wady" są zaletami więc w tym sensie pisanie, że inne szkło jest lepsze, bo tego nie ma jest nieporozumieniem. Oprócz ostrości jest też obrazowanie, coś bardzo subiektywnego i z lekka trudnego do opisania, ale widoczne gołym okiem więc nie ma sensu tego stopniować. Np większość Sigm tego czegoś nie ma, co oczywiście jest zarówno ich wielką zaletą jak i największą z wad, w zależności od tego na czym komu zależy. A FE85 nawet nie stało obok Petzvala, efekt jest znacznie bardziej stonowany. Jeśli komuś zależy na prawdziwym szaleństwie to w FE nie ma czego szukać. To szkło ma po prostu odrobinę charakteru czyli coś czego wielu obecnie produkowanym szkłom brakuje.
    I jeszcze taka myśl mnie naszła. Na listkach, gałązkach itd znacznie łatwiej o pokręcony bokeh. Jesteś pewny Pawle, że innymi szkłami nie uzyskałbyś podobnego efektu? Może jakieś sample zapodaj.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 27-09-2018 o 15:24

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Jak widać dla założyciela wątku pewne "wady" są zaletami więc w tym sensie pisanie, że inne szkło jest lepsze, bo tego nie ma jest nieporozumieniem.
    Nie no masz rację, dlatego helios jest lepszy od Sony FE 85mm/1.8. Może Paweł powinien w tym kierunku pójść, heliosa wyrwie za 200-300 zł.

  9. #9

    Domyślnie

    Chyba jednak nie zrozumiałeś o czym piszę Helios jest lepszy dla wielbicieli looku Heliosa, Sony dla kogoś kogo od Heliosa mdli, ale lubi jak coś się w tle dzieje a Sigma jest dla wielbicieli budyniu. Kwestia indywidualna dlatego pisanie w tym kontekście osobie, która czegoś potrzebuje, że inne szkło jest lepsze, bo tego nie ma jest nielogiczne. Mam nadzieję, że teraz jaśniej się wyraziłem.

    PS A rada z Heliosem może i dobra, o ile właśnie tego kolega Paweł poszukuje. Na razie wypowiedział się co do tego czy lubi obrazek Sony więc na tym bazuję. Gdyby w tym temacie pokazały się sample możnaby napisać coś więcej. O sample kolega też pytał więc gdy je otrzyma będzie więcej danych na temat tego co dla niego jest lepsze.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Chyba jednak nie zrozumiałeś o czym piszę
    Chciałem cie sprawdzić jak reagujesz na krytykę szkieł. Dla mnie EOT bo na 100% nie dogadamy się w kolejnych postach.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. 85mm 1.4g Czy 85mm 1.8g + Sigma 50mm 1.4 Art
    By llcooljozek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-07-2015, 02:21
  2. Sam 85mm f/1.4 czy Nik 85mm f/1.8 czy Sig 50mm f/1.4
    By MikeM in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 23:34
  3. jaka jest roznica pomiedzy 85mm f/1.8 a 85mm f/1.8D
    By satriani7007 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 23:03
  4. Nikon AF 85mm f/1.4 D vs 85mm f/1.4 AIS MANUAL
    By zdrowamarchewka in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-05-2008, 14:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •