Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Dekielki to trzymam w domu, żeby nie pogubić. A jak już koniecznie się chce, to można filtr zostawic na obiektywie i na to oryginalne dekle zakładać.

    Co do winiety, to mnie nie uwiera - My Artysty i tak wszycho do kwadratu, na Hassela, obowiązkowo przycinamy...

  2. #12

    Domyślnie

    Pofatygoawałem się do sklepu, nie w celu wypróbowania Xume (i tak nie mieli) ale w celu przykręcenia do obiektywu dwóch filtrów UV + polar, bo założyłem że te pierścionki maja razem szerokość ca filtra... jest winieta panie i to znaczna na szerokim.
    A że nieArtysty nie godzi się stawiać w Hassela okolicach to pozostaje się zmagać z przeciwnościami losu w postaci gwintu lub zrezygnować z 1mm na szerokim... "miecia" systemu wymyślonego dla filtrów połówkowych, których nie używam, już mi opanował wyżej kolega @akustyk za co dzięki... tylko ten brak winiety i jednak, mimo wszystko, łatwiejszy montaż gdzieś tam z tyłu głowy kołacze

  3. #13

    Domyślnie

    Wszystkie filtry mam 77mm, a gwinty na obiektywach mniejsze, więc używam przejściówek - nawet jak nakręcę dwa ND filtry z Xume, to winieta jest minimalna.

    Mam też zestaw na 82mm do Zeissa 21mm, i tu już jeden filtr z Xume daje ewidentnie ciemne rogi.

    Czyli używanie filtrów większych niż średnice gwitów na obiektywach z przejściówkami może rozwiązać problem, choć w przypadku UWA może być kosztowne, czy wręcz niemożliwe.

  4. #14

    Domyślnie

    Tak właśnie robiłem jak używałem filtra 77mm (sigma 10-20) przez przejściówkę na 18-105, ale sprzedałem filtr razem z Sigma, bo sobie wymyśliłem, że będę chciał używać z osłoną przeciwsłoneczną i potrzebuję na wymiar
    Chociaż jak tak zaglądam na profil HB-75 to może by się tam 77mm (na przejściówce + Xume) jakimś cudem zmieścił...

  5. #15

    Domyślnie

    Cokin generalnie jest dużo lepszy, choćby z tego względu, że możesz używać połówek i ustawić miejsce przejścia tam, gdzie Ci pasuje, nie będąc ograniczonym do kadrowania symetrycznego względem horyzontu. No i jakbyś miał więcej szkieł, to dokupujesz tylko pierścienie, a nie całe filtry. Chyba są do tego też jakieś osłony przeciwsłoneczne (Lee, czy NiSi - nie pamiętam, w którym z systemów).

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Tiffen 77MM VARIABLE NEUTRAL DENSITY FILTER
    By robank in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-08-2014, 11:42
  2. [ Architektura ] The Density of Light
    By wpkx in forum Architektura
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-12-2013, 00:03
  3. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 00:40
  4. System Cokin czy nakręcany filtr ??
    By Mały Bolo in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2005, 07:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •