Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50
  1. #21

    Domyślnie

    Do tego uchwytu musisz użyć modyfikatora Bowensa, ale nie ma Fresnela, który nie jest też lampą.

  2. #22
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    ... Zwróć uwagę na to co napisałem w poprzednim poście. W tym holderze mocujesz dwie lampy AD200 z palnikami studyjnymi i nie ma możliwości zamontowania tam lamp z fresnelem (tą drugą nakładką w komplecie). Jedna AD200 z fresnelem daje więcej światła niż dwie AD200 w holderze który linkujesz!!! Widziałem gdzieś pomiary światłomierzem i ten palnik zbliża się do 300Ws co w tak małej lampie jest niesamowite. Jeśli dasz radę zamontować te dwie lampy, ale z tą drugą nasadką to masz prawie 600Ws.
    A świstak siedzi i zawija w sreberka ...
    Nie myl różnych rzeczy. Światłomierz nie pokazuje Ws tylko przysłonę. Nie pisz, że z nasadką ma 300Ws bo nasadka nie zmienia energii błysku. Jeśli masz ukierunkowany błysk (np. zoom lampy na 200 mm, fresnel itp) a w drugiej lampie jest błysk dookólny to przysłona będzie diametralnie różna, ale wcale to nie znaczy, że jedna lampa jest silniejsza niż druga.
    Są osoby, które lubia kierunkowe światło i mogą ustawiać kilka lamp, inni wolą światło miękkie i np. lampe wsadzają w softboxy.

    Co do Strobossa vs YN. Jeśli tylko reporterka to obojętne. Za to stroboss zyskuje jeśli się chce używać także lamp studyjnych Quadralite (Atlas itp.) bo wtedy jest wspólne sterowanie nawigatorem.
    Stroboss evo - kto wymyśla inne zasilanie niż AA w lampie błyskowej? Bez sensu. Wolę kilka kompletów AA.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 29-06-2018 o 12:57

  3. #23

    Domyślnie

    @Jacek_Z, spróbuję później znaleźć ten test. Natomiast po przeczytaniu wyników sprawdziłem to u siebie i sprawa wygląda tak. Na statywie dwie lampy AD200 w dedykowanym holderze czyli z palnikami studyjnymi. Na holder założony typowy garnek z plastrem i błysk na tło. Druga próba z jedną AD200 na statywie z drugim rodzajem nasadki czyli fresnel i zamontowanym garnkiem z plastrem. Błysk na tło jest gołym okiem mocniejszy niż dwóch palników studyjnych. Jak to wytłumaczysz? Wydaje mi się, że w garnku błysk jest tak skumulowany, że nie ma znaczenia jaki palnik jest założony. Skąd więc ta różnica?
    Ostatnio edytowane przez esperal ; 29-06-2018 o 13:39

  4. #24
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Odnośnie stroboss 36, szkoda że nie dogaduje się z YN RF-600TX bo jest zgrabny i wykorzystałbym w manualu.

  5. #25
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    . Na statywie dwie lampy AD200 w dedykowanym holderze czyli z palnikami studyjnymi. Na holder założony typowy garnek z plastrem i błysk na tło. Druga próba z jedną AD200 na statywie z drugim rodzajem nasadki czyli fresnel i zamontowanym garnkiem z plastrem. Błysk na tło jest gołym okiem mocniejszy niż dwóch palników studyjnych. Jak to wytłumaczysz?
    Fizyki nie oszukasz. Jeśli są 2 lampy to są 2x silniejsze niż jedna lampa. Mają 2x więcej energii w kondensatorach. Różnice w LP wynikac mogą z innego odbłyśnika, z innego kąta rozsyłu światła (głównie). Inne nasadki = inna dystrybucja światła. Można zrobić sobie zdjęcia ściany (z tego samego miejsca oczywiście) i zobaczyć jak się układa (rozkłada) światło.

    Przejaskrawiając nieco: dwie lampy świecące 180 stopni wkoło zapewne dadza mniejszą przysłonę niż jedna lampa mająca kąt rozsyłu jak dla obiektywu 200 mm.
    Wiem, że w tym co opisujesz nie ma aż takiej różnicy, ale to przykład mający unaocznić o co chodzi.
    Dlatego te podawanie LP w lampach wkurza, bo producenci dopiero w instrukcjach piszą dla jakiej ogniskowej taka "fajna" LP.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 29-06-2018 o 15:53

  6. #26

    Domyślnie

    Esperal czy chodzi ci o ten filmik? Czas 6min 50sek
    https://youtu.be/66VZfQeFgT4

    Edit : znalazłem jeszce taki test : https://www.youtube.com/watch?v=nHeCMZEqPTI 9minuta 45 sekunda
    Ostatnio edytowane przez barto28 ; 29-06-2018 o 18:23
    FX

  7. #27

    Domyślnie

    Tak, to ten drugi film. Była jeszcze gdzieś tabela pdf z wynikami pomiarów

  8. #28

    Domyślnie

    Koledzy mam już mętlik w głowie, poradźcie. Noszę się z zamiarem kupienia nowej lampy do D90, teraz mam metza 48 af-1. Myślę najbardziej nad YN 685 albo właśnie Strobos 60. Potrzebuję TTL, oraz opcji wyzwalania radiowego przez nadajnik ale żeby przenosiło w pełni TTL. Wyzwalanie błyskiem lampy wbudowanej nie jest wymagane, wręcz niepotrzebne, po to właśnie chciałbym stosować wyzwalacz na aparacie. Wymagany jedynie zdalny TTL. Czy YN 685 z YN 622 TX będzie ok?
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  9. #29

    Domyślnie

    Trochę siedziałem i szukałem i niestety nie ma jasnej odpowiedzi ale wynika że zestaw YN 685 z YN 622 TX działa i będzie TTL. Jak komuś będzie się chciało niech potwierdzi.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  10. #30

    Domyślnie

    Mam YN685 i 622Tx. TTL działa bez problemów

    Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Quadralite Stroboss 60 + Navigator X2
    By marti5 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-10-2019, 12:08
  2. YONGNUO – YN685 NIKON z TTL i HSS + 622 :)
    By jacek_wozniak in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 02-12-2018, 22:25
  3. Quadralite stroboss 60 evo N
    By wojciech998 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-04-2018, 11:05
  4. Quadralite - Stroboss 60 (Godox TT685) vs YONGNUO 685
    By Niewin in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-02-2018, 11:57
  5. Quadralite - Stroboss 60 vs YN 685
    By vego07 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 00:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •