Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50
  1. #1

    Domyślnie Quadralite stroboss 60 vs yongnuo yn685 do nikon d5600

    Witam Serdecznie! Potrzebuje pomocy dot. wyboru lampy błyskowej do mojej lustrzanki dx. Która będzie lepsza Quadralite stroboss 60 czy yongnuo yn685? Niektórzy mówią, że Stroboss 60, niektórzy że yn685. Potrzebuje pomocy. Z góry dziękuję!

  2. #2

    Domyślnie

    Ja od siebie dodam, że YN968N jest do kupienia w cenie odrobinę niższej od strobossa. Lampka jest lepiej wykonana od 685 i ma wbudowany zarówno nadajnik jak i odbiornik systemu yn622.
    Stroboss ma bardzo fajny system błyskowy z lampami ad200 i atlas 600.

  3. #3

    Domyślnie

    Obecnie jest promo na strobossy i wychodzą za grosze jak za tam dobrą lampę. Polecam komplet stroboss 34 (jako lampa + nadajnik do 60tki zarazem) + 60tka. Oczywiście mają pełne wsparcie ttl.

    Quadralite Stroboss 60 - 475 zł zamiast 565 zł
    Quadralite Stroboss 36 - 315 zł zamiast 395 zł
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja tylko podpowiem że Quadralite i Godox ma te same lampy identyczne konstrukcje, systemy sterowania itd, różnią się tylko napisami danej firmy.

  5. #5

    Domyślnie

    Owszem to-to samo- tylko tyle, że kupując quadre masz polską dystrybucję, gwarancję i serwis.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  6. #6

    Domyślnie

    Ciekawe do kiedy trwa promocja
    FX

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Owszem to-to samo- tylko tyle, że kupując quadre masz polską dystrybucję, gwarancję i serwis.
    No tak, Godox był atrakcyjny w zestawie ze sterownikiem TTL ale teraz widzę ceny są wyższe, a Quadralite sama lampa wychodzi bardzo tanio u nas.
    Po używaniu Godoxa uważam że to świetna lampa ale ja brałem też pod uwagę wielkość w zestawie z sony a7ii ( przymierzałem też do D600 ), zadziwiająco mocna jak na rozmiary, nie zauważyłem żadnych odchyłów w TTL, za 315zł brałbym w ciemno zwłaszcza pod soniacza, a do nikona też bo normalne gabaryty lamp są zbyt duże jak dla mnie.

  8. #8

    Domyślnie

    Swoją drogą Quadralite ma niezbyt fajną strategię współpracy biznesowej. Nie wiem czy w Polsce w końcu dojdzie do tego, że powszechne będą dobre obyczaje w tym zakresie.

    Testowałem właśnie Strobossa 36 i jakoś mnie ta lampa nie zachwyciła.

    1. rozmiar
    Jest mniejsza, niż yn-560, ale... To nic nie zmienia. Jest tak samo niewygodnie, jak z większą lampą. Nie rozumiem za bardzo argumentu rozmiaru i mówienia, że do tego aparatu to taka a taka lampa jest za duża. Sterowanie jest jakby bardziej intuicyjne niż w Yongnuo.
    2. moc
    Dla mnie jednak za słaba lampa. TTL działa tak sobie (niedoświetla u mnie). Ktoś mi tłumaczył, że to pewnie dlatego, że lampa już strzelała na maksymalnej mocy i dlatego zdjęcia nie są dobrze naświetlone, a korekta mocy nic nie daje.
    3. synchronizacja
    Niektóre klatki nie były poprawnie naświetlone również pod kątem synchronizacji z migawką. Trzeba też wziąć pod uwagę, że HSS znacznie redukuje moc lampy.
    4. wspomaganie AF
    Z Sony E nie działa.
    5. wnioski
    Zostanę chyba z manualnymi lampami i przeproszę się z filtrami ND.

    Może te studyjne lampy są bardziej warte rozważenia.

    Do autora wątku:
    Zakup sobie oba systemy przez internet i odeślij/oddaj do sklepu ten, który mniej polubisz. Przy Quadralite fajne jest to, że jest też opcja studyjnych lamp.
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 23-06-2018 o 12:50

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z tym wspomaganiem AF to zaciekawiło mnie, nie testowałem na godox, wiem że sterownik Godox X1T ma wspomaganie AF z sony A7II lub nowszym.
    Jakby działało w Godox to można ten soft wrzucić do Quadralita i już.

    Godox ma teraz nowszą wersję TT350 oznaczoną V350 zasilaną akumulatorem VB-20 i ma na 100% wspomaganie af w sony.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 23-06-2018 o 14:22

  10. #10

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc, nie jest mi to wspomaganie jakoś specjalnie potrzebne. Ostatnio na weselu dawałem radę bez jakiegokolwiek wspomagania i lampy (wyłączyłem nawet wspomaganie wbudowane w aparat, aby nie zwracać na siebie uwagi). A mam a7 mk I i dosyć wolnego 85/1.4. Bardziej przeszkadza mi niska moc w HSS. Chciałem używać tej lampy do doświetlania cieni w plenerach w ostrym słońcu.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Quadralite Stroboss 60 + Navigator X2
    By marti5 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-10-2019, 12:08
  2. YONGNUO – YN685 NIKON z TTL i HSS + 622 :)
    By jacek_wozniak in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 02-12-2018, 22:25
  3. Quadralite stroboss 60 evo N
    By wojciech998 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-04-2018, 11:05
  4. Quadralite - Stroboss 60 (Godox TT685) vs YONGNUO 685
    By Niewin in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-02-2018, 11:57
  5. Quadralite - Stroboss 60 vs YN 685
    By vego07 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 00:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •