Close

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 66
  1. #41

    Domyślnie

    @gremed miałem w ręku ową sigmę z canonem i miała wspomniane problemy z AF mimo kalibracji z dokierm. Zgadzam się, również z teorią, że piszą raczej ludzie, którzy mają problem.

  2. #42

    Domyślnie

    @NickOnMe dobrze radzie. Generalnie zastanów się czy chcesz teraz wejść w FF, ponieważ mało stracisz na odsprzedaży tego co masz. Trzeba na spokojnie poczytać i się zastanowić. Dobrać szkła na początek etc. A już na pewno policzyć ile to wszystko kosztuje i waży (mowa o FF)... Jeśli AF nie jest priorytetem i nie robisz reportażu czy sportu to możesz pomyśleć o D600/610. Używki są stosunkowo tanie i posiadają dobrą matryce. Jeśli zależy Ci na lepszym AF i 12 Mpx wystarczy, to można szukać zadbanej D700 w cenie do 2000 PLN. Ale D700 nie da już takiej możliwości cropowania w post-proces czy wyciągania z cieni. Co do szkieł to w dużej mierze kwestia preferencji. Stałki Nikona z serii G 1.8 to dobry stosunek jakości do ceny, szczególnie 50/1.8 i 85/1.8. Oczywiście najostrzejsze są Arty 1.4 ale kosztują sporo i ważą. Budżetowe zoom’y to domena Tamrona - 24-70/2.8 i 70-200/2.8 G1 i G2. Tamron to również najlepsza stabilizacja. Kolejna kwestia to uniwersalny obiektyw w podróży - Nikkor 24-120/4 lub Sigma Art 24-105/4, 2000 za używkę. Dochodzimy do UWA, gdzie pod FF nie istnieje opcja tanio, dobrze i lekko. Tamron 15-30/2.8 jest super, ale ogromny. Sam używam leciwego Nikkor’a 20-35/2.8, który jest mały ale rozdzielczością na pewno ustępuje nowszym konstrukcjom.

    Nie mówię, że musisz kupować wszystko od razu. Zastanow się tylko czy chcesz wydać tyle pieniędzy na sprzęt i nosić kg w wakacje czy na spacery, obrazek się odwdzięczy. Najlepszy aparat to taki, który masz ciągle przy sobie...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ah zapomniałem, że myślisz o D750. To super uniwersalny sprzęt obecnie w dobrej cenie. Zastanów się tylko nad obiektywami.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez garnus Zobacz posta
    @gremed miałem w ręku ową sigmę z canonem i miała wspomniane problemy z AF mimo kalibracji z dokierm. Zgadzam się, również z teorią, że piszą raczej ludzie, którzy mają problem.
    No tak. Ale ja i Ty to dwie opinie ludzi, którzy mają to szkło. Czyli powiedzmy wiarygodne. A jeśli teraz Twoją opinię powtórzy 98 osób nie mających doświadczenia z produktem to ktoś powie, że "99 osób na forum pisało o problemie a tylko gremed dziwnie nie". A w rzeczywistości problem masz Ty czyli 1%. Zresztą nieważne. Problem tych, którzy czerpią wiedzę z tych statystyk i już przed zakupem zamawiają kuriera żeby czekał na ich sigmę do kalibracji. A takich jak się czyta poszczególne tematy nie jest mało.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    Nican "rewolucyjne teorie" - początkującym polecano aparaty średnioformatowe... Ubawiłem się setnie. Ale skoro tak to czemu id razu nie poradzisz koledze kupić jakiejś Mamiyi albo co najmniej Pentaxa645? Na pewno będzie mu się"łatwiej" fotografowało. I lżej i taniej...

    zanim wyslesz post , to moze cos przeczytaj na ten temat i chwile sie zastanow.
    moze wowczas nie bedziesz pisal bez sensu.
    szkoda czasu czytajacych i mojego .

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    ale ja nie mam pytan, zupelnie niepotrzebnie wyjasniasz.
    A ja nie odpowiadam na Twoje pytania, które nie padły, tylko doprecyzowuje, bo diabeł tkwi w szczegółach. Część z tego co napisałeś rozbije się po prostu o rzeczywistość.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    A ja nie odpowiadam na Twoje pytania, które nie padły, tylko doprecyzowuje, bo diabeł tkwi w szczegółach. Część z tego co napisałeś rozbije się po prostu o rzeczywistość.
    ojej , czy dzisiaj wszystkim upal doskwiera?

    na pytanie czy warto przejsc z 5500 na 750 odpowiezialem tak , warto , nie ma sie czego obawiac.

    nastepnie jako mysl alternatywna zasugerowalem porownanie d750 z linia sony a7x.

    wymienilem wsrod zalet a7 m.inn. mozliwosc uzyskania malych wymiarow i ciezaru calosci .


    i jak u dzieci w przedszkolu zaczyna sie dyskusja co wieksze a co mniejsze.

    nie jestem zainteresowany przeciaganiem liny.

    jesli uwazasz ze a7 nie pozwala na uzyskanie mniejszych wymiarow i wagi , to ja nie mam nic przeciwko temu.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 21-06-2018 o 15:28

  7. #47

    Domyślnie

    Wracając jeszcze do tematu, warto wiedzieć co do Ci FF, a czego nie zrealizujesz na DX.

    Po pierwsze GO. Ale... Sigmy 18-35/1.8 i 50-100/1.8 (duże i ciężkie) dadzą bardzo zbliżoną GO do zoom’ów FF ze światłem 2.8. Stałek FF 1.4 (wszystkiego jaśniejszego od 2. nie „zreplikujesz” na DX, ponieważ takich obiektywów się nie produkuje.

    Po drugie szumy. Tutaj pojawia się pytanie na ile fotografujesz w pomieszczeniach lub przy słabym świetle i nie chcesz stosować lampy błyskowej.

    Zwróć uwagę, że na FF są inne katy widzenia i 50 mm to już mało portretowy obiektyw.
    Ostatnio edytowane przez lukasz.antoniak ; 21-06-2018 o 15:38

  8. #48

    Domyślnie

    @Nican Napisałem, że nie można mieć wszystkiego a nie to co sugerujesz, że napisałem. Zalecam bardziej uważne czytanie. Albo małe i ciemne, albo duże i jasne. Albo duże i ciemne. Do tego ze dwa wyjątki od reguły. Warto o tym wspomnieć pisząc o wadach i zaletach systemu. A co do niechęci do przeciągania liny to akurat wychodząc z Twojej klawiatury brzmi to przezabawnie

    PS Mam pierwszą A7 i akurat coś o jej wadach wiem (o zaletach także) więc teksty o tym, że przechodząc akurat na nią z systemu lustrzankowego nie ma się czego obawiać pozostawię bez komentarza
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 21-06-2018 o 15:37

  9. #49
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak dla porównania wielkości aps-c vs pełna klatka z jasnym standard zoomem.


  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tak dla porównania wielkości aps-c vs pełna klatka z jasnym standard zoomem.
    dopisalem ciezary

    a7 moze byc prawie o pol kg lzejsza od d750 - warto rozwazyc te alternatywe.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	150,3 KB
ID:	10846
    Załączone miniatury Załączone miniatury 1.jpg  

    2.jpg  

    Ostatnio edytowane przez Nican ; 21-06-2018 o 17:10

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Przejście z Nikon D5500 na Nikon D500
    By Mr.Karolos in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2018, 16:48
  2. Przejście z N18-105/3.5-5.6 na S17-50/2.8
    By fido83 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-01-2018, 23:26
  3. [ Architektura ] Przejście
    By Assire in forum Architektura
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 17:25
  4. [ Krajobraz ] Przejście
    By iahveh in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-08-2009, 21:10
  5. [ Architektura ] Przejście
    By aro6 in forum Architektura
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-01-2009, 20:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •