Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Gwarancja 24 miesieczna, ale poza Polską

    Mam na oku nowy D750 z wysyłką z Anglii i posiada on 24 miesięczną gwarancję, ale okazuje się, że w razie czego wysyłam aparat do serwisu za granicę, podobno bezpłatnie. Dostałem taką informację od sprzedawcy, "Towar objęty jest 24 miesięczną gwarancją dystrybutora. W przypadku ewentualnej naprawy w ramach gwarancji, sprzęt odsyłany jest do zagranicznego serwisu. Klient nie ponosi kosztów wysyłki za granicę." Jak to wygląda w praktyce? Czy na terenie Polski ten sprzęt nie jest objęty gwarancją?

  2. #2

    Domyślnie

    W praktyce wygląda jak napisali.
    Warunki gwarancji zależą od gwaranta. Prawdopodobnie kupujesz sprzęt spoza dystrybucji EU. Skoro tak, to gwarantem jest dystrybutor. Nikon sobie podzielił rynki dystrybucji i zadecydował, że zasięg gwarancji ograniczy do danego rynku. Jego prawo.
    Możesz skorzystać z ochrony konsumenta, skoro jeszcze UK jest w EU, a skutek jest taki sam, odsyłasz do miejsca zakupu.

    Jeżeli sklep jest pewny, to nie ma się czego bać. Jeżeli jest szansa, że za pół roku zostaną po nim tylko niedziałające linki, to pozostaje mieć nadzieję, że sprzęt nie padnie.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli to sklep faktycznie z Anglii to bym brał ale jeśli masz atrakcyjną cenę to pewnie to ruskie/chiny i przemyt azjatyckiego sprzętu do EU, co to znaczy atrakcyjna cena, niższa jak teraz z cashback w Polsce ?
    Bierz pod uwagę że D750 to sprzęt z wadami i trzeba mieć pewną gwarancje na darmowe akcje serwisowe !

  4. #4

    Domyślnie

    Faktycznie nowy i ponizej 6tys z 24 mies gwarancją no i trochę się waham, głównie przez tą gwarancje poz PL. Czyli to sprzęt awaryjny? Moj d610 pracuje od ponad 3 lat i zadnych problemów, wydawało by sie, ze d750 będzie co najmniej tak dobry... Czyli bardziej oplaca sie kupic uzywke w Polsce po wymianie migawki? Mam tez taką na oku. Na nowy z PL niestey nie moge sobie pozwolić.

    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. GWARANCJA-polska, europejska itp
    By siedemczwartych in forum Serwis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 19:47
  2. Gwarancja Polska za granicą
    By pavello in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-03-2008, 23:00
  3. D 300 i gwarancja polska
    By robin0987 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 18-02-2008, 18:34
  4. gwarancja nikon Polska
    By fotomich in forum Serwis
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-12-2006, 10:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •