Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie d610 nie ostrzy w wybrany punkt

    Witam, kupiełem używany d610 w dobrym stanie (chyba).
    I po kilku dniach widzę że nie łąpie ostrości tak jak bym chciał.
    NIe ważne jakie go 1.4 1.8 2.8 np oko fotografowanego nie jest ostre tak jak np w d7200.
    Wiem ze fx mniejsze go ale chyba nie aż tak .
    Albo robie zdjecie śruby główyki gwintu i aparat nie potrafi złapać główki tylko ostrzy gwint albo to co jest za nim. Punkt af łapie na główke jest podswietlony w wizjerze ale na monitorze główka nie jest ostra .
    Jakiś pomysł ?
    Nikon

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Witaj, zrób zdjęcie np zadrukowanej kartki pod kątem przynajmniej 45 stopni, na pełnym otwarciu przysłony, jeśli nie trafia tam gdzie celowałeś to koryguj w menu mikro regulacją af, jeśli to nadal nie pomaga wysyłaj do serwisu na kalibracje zestawu.

  3. #3

    Domyślnie

    Ok dzieki jutro tak zrobie i dam znac Ale czy 50 mm 1.4 g to nie bedzie za duza dziura ? Czy zrobic na kilku f ? Albo 24-70 f2.8 ?
    Nikon

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Ostrość nie zależy od aparatu (pomijam AA na matrycy itp.), tylko od obiektywu. Jedyne co możesz testować (pomijając ostrość obiektywów) to BF/FF. Skoro tak, to pracuj na pełnym otworze, bo wtedy GO jest najmniejsza. Czyli 1.4 w stałce, 2,8 w zoomie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paszczak Zobacz posta
    Ok dzieki jutro tak zrobie i dam znac Ale czy 50 mm 1.4 g to nie bedzie za duza dziura ? Czy zrobic na kilku f ? Albo 24-70 f2.8 ?
    NIE.

    ostrosc sprawdzaj zawsze na otwartej przyslonie. Przymykajac przyslone , bledy ostrzenia beda " maskowane" , a pomiar odleglosci zawsze i tak odbywa sie przy otwartej.

    We wpolczesnych obiektywach przesuniecie plaszczyzny ostrosci ze zmiana przyslony to raczej rzadkosc.

  6. #6

    Domyślnie

    OK zaraz bede testowal
    Nikon

  7. #7

    Domyślnie

    W lustrach przy fazowym af zawsze należy sprawdzać, czy nie jest potrzebne wprowadzenie korekty klik.

  8. #8

    Domyślnie

    Zrobiłem test z kartka i wychodzi mi na to ze przez LV podglad ostrzy dobrze a przez wizjer jedna linijke za wysoko.
    A czy to jest normalne w d610 albo w fx że w wizjerze boki kadru te zewnętrzene w ostatniej kartce sa troszke mniej ostre niż środek kadru ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Widzę coś dziwnego, co jest nie tak ze szkłem 50mm 1.4 g na dx ostrzy super a na fx małe go wogole nie ostre. Podpiołem pod d610 50mm 1.8 d i ostrzy normalnie . Co za cuda ?
    Ostatnio edytowane przez Paszczak ; 18-06-2018 o 16:14
    Nikon

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paszczak Zobacz posta
    Zrobiłem test z kartka i wychodzi mi na to ze przez LV podglad ostrzy dobrze a przez wizjer jedna linijke za wysoko.
    A czy to jest normalne w d610 albo w fx że w wizjerze boki kadru te zewnętrzene w ostatniej kartce sa troszke mniej ostre niż środek kadru ?
    Chyba w każdym obiektywie brzegi są gorsze, niż centrum kadru. W fx to bardziej widać, niż w dx przy fx-owych szkłach. No i inna kwestia - o ile gorsze.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paszczak Zobacz posta
    Zrobiłem test z kartka i wychodzi mi na to ze przez LV podglad ostrzy dobrze a przez wizjer jedna linijke za wysoko.
    A czy to jest normalne w d610 albo w fx że w wizjerze boki kadru te zewnętrzene w ostatniej kartce sa troszke mniej ostre niż środek kadru ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Widzę coś dziwnego, co jest nie tak ze szkłem 50mm 1.4 g na dx ostrzy super a na fx małe go wogole nie ostre. Podpiołem pod d610 50mm 1.8 d i ostrzy normalnie . Co za cuda ?
    Daj jakiś materiał z tego „nieostrzenia”, np zdjęcie tej kartki, ale w dobrym świetle.
    Ciężko mi sobie wyobrazić, że coś jest mniej ostre, niż 50 1.8D na pełnej dziurze
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Punkt pomiaru światła a punkt ostrości.
    By damian.dab85 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19-07-2018, 15:16
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-02-2015, 10:14
  3. punkt czerni i punkt bieli - wpływ na kolorystykę
    By myforroom in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 29-11-2014, 01:44
  4. Jakiś wybrany jestem? Potwierdzenie ostrości w D90 z MF
    By korsarz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-08-2010, 13:40
  5. D200 nie ostrzy w punkt
    By Jacek B. in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-04-2008, 23:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •