Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 94
  1. #1

    Domyślnie Zamiana FF na bezlusterkowca sony a6300?

    Cześć wszystkim

    Od jakiegoś czasu myślę nad zamianą całego systemu nikona na sony 6300.

    Do tej pory fotografowałem FF+17-35, 35, 85, 70-200. Zmieniłem sposób fotografowania i teraz już nie potrzebuje tele, przestałem używać wysokich ISO, nie potrzebuję aż takiej szybkości i przede wszystkim wkurzają mnie gabaryty sprzętu.

    Chciałbym odchudzić cały zestaw do minimum więc z tego powodu myślę nad zakupem sony a6300 i do niego 24 1.8 zeissa jako podstawowe szkło+samyang 12 2.0 + może jakaś pięćdziesiątka.

    Zastanawiam się tylko czy nie będę się wkurzał spadkiem jakości zdjęć? Przesiadał się ktoś z Was z FF na bezlusterkowca i mógłby podzielić się swoją opinią?

    Pozdrawiam
    Kamil

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cześć, FF to dość ogólne pojęcie, mimo wszystko wiele nie tracisz jeśli nie interesuje cie ISO czy głębia z pełnej klatki z odpowiednimi obiektywami.
    Kwestia jeszcze czy macałeś bezlustra, czy jesteś gotów na elektroniczny wizjer albo robienie zdjęć z ekranika, opowieści zadowolonych użytkowników to jedno, a przejście ze sprzętu gdzie jest ładny duży wizjer optyczny, gdzie nie ma laga po wciśnięciu spustu i sprzęt zawsze w gotowości nawet bez wyłączania zostawiony na miesiąc w plecaku, gdzie nie myśli się o bateriach itd może zaboleć jeśli ktoś nie bierze tego pod uwagę.
    A6300 to świetny sprzęt ale ja bym nie polegał tylko na radach innych, sam musisz do tego dojść bo potem będziesz żałował że kosztem wagi/wielkości pozbyłeś sie też innych rzeczy, których nie brałeś pod uwagę.

  3. #3

    Domyślnie

    Popieram @koesh. Zanim coś zdecydujesz, koniecznie pofotografuj wybranym bezlusterkowcem.
    To inna bajka niż lustrzanki. Jedne i drugie mają swoje zady i walety, i moim zdaniem uzupełniają się, a nie zastępują.

  4. #4

    Domyślnie

    Probuje zrozumieć czemu nie A7 któryś, małe a dalej FF.

  5. #5

    Domyślnie

    Czemu nie A7 ? Obiektywy do a7 juz do najmniejszych nie należą nie wspominając o kosmicznej cenie.wtedy Taka zamiana nie wiele da. Nie widzę małej sensownej 35 1.8.
    Bezlusterkowcem zdjec jeszcze nie robiłem i moze stad moje wahania. Przyjmijmy, ze najistotniejsza rzeczą na ten moment jest jakość zdjec i wielkość zestawu. Ta wielkość ostatnio mnie dobija. Za każdym razem tachac cały plecak to koszmar. Reszta chyba do przeżycia.
    Faktycznie za nim zdecyduje skocze cos pomacać

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vinci99 Zobacz posta
    Faktycznie za nim zdecyduje skocze cos pomacać
    Tylko nie pij przed macaniem
    Ten soniacz dobrym wyborem jest, jeszcze lepiej fuji, jak masz możliwość popatrz.

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vinci99 Zobacz posta
    ������
    O którym fuji mowa ?
    No to już kwestia funduszy, popatrz na serie xt1/2 xt10/20,
    zresztą bezlustra to specyficzny sprzęt, nie każdemu pasuje,
    dobrze w jakimś sklepie potestować, jeśli masz możliwość.
    Popatrz na obiektywy i ich cenę.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    coś forum się krzaczy, jakieś problemy

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vinci99 Zobacz posta
    Czemu nie A7 ? Obiektywy do a7 juz do najmniejszych nie należą nie wspominając o kosmicznej cenie.wtedy Taka zamiana nie wiele da. Nie widzę małej sensownej 35 1.8
    Sony Zeiss Sonnar 35 2.8 jest za duży?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Sony Zeiss Sonnar 35 2.8 jest za duży?
    Za ciemny.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Sony Zeiss Sonnar 35 2.8 jest za duży?
    Niestety nie jest to 1.8

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Porównanie do video Canon 80d vs sony a6300
    By artur678 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-01-2018, 13:24
  2. Sony A6300+ Nikkor 35mm 1.8 G
    By KosmicznyNocnik in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 00:13
  3. Nikon D7200 vs Sony A6300
    By KosmicznyNocnik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 21-04-2017, 06:33
  4. Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 18-04-2017, 13:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •