Close

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 94
  1. #41
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Od skrajności do skrajności, a dlaczego nie małe lustro lub bezlustro z jedną stałką, zdjęcia w jpg, a jak się karty nie chce wyciągać z aparatu to wcisnąć wyślij na kompa.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Od skrajności do skrajności, a dlaczego nie małe lustro lub bezlustro z jedną stałką, zdjęcia w jpg, a jak się karty nie chce wyciągać z aparatu to wcisnąć wyślij na kompa.
    Polecam każdemu. Tylko po co na kompa? Smartfon wystarczy
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #43

    Domyślnie

    Smartfon wystarczy na chwilę, bo w nim są gigabajty, komp to co innego, ten to trzyma terabajty.
    Pozdrawiam, Jurek.

  4. #44

    Domyślnie

    Trzeba robić mniej zdjęć - wyjdzie na zdrowie.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #45

    Domyślnie

    Wiele lat temu na 14 dniowy wyjazd zabieralem 2 rolki filmu i jeszcze mi po przyjezdzie z podrozy zostawaly 2-3 klatki do naswietlenia
    Z tego robilem maks. 15-20 fotek do albumu
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Trzeba robić mniej zdjęć - wyjdzie na zdrowie.
    To prawda. Ale jakiś nałóg trzeba mieć.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez darekw1967r Zobacz posta
    Wiele lat temu na 14 dniowy wyjazd zabieralem 2 rolki filmu i jeszcze mi po przyjezdzie z podrozy zostawaly 2-3 klatki do naswietlenia
    Z tego robilem maks. 15-20 fotek do albumu
    Bardzo wiele lat temu, to jeden film negatywowy w kolorze wystarczał mi na cały rok. Połowę robilem w wakacje, polowę na gwiazdke. Po świętach film szedł do fotografa i już w marcu mialem śliczne kolorowo-brązowe.zdjecia. Na szczęscie były jeszcze slajdy i cz.b. i można było zaszaleć we własnej ciemni kuchennej.
    Pozdrawiam, Jurek.

  7. #47
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Może się wydawać słabym argumentem ale to co lubię w swoim A7II w odróżnieniu od nikonów to wybranie w menu "wyślij na komputer", serio jest to komfort za jaki w lustrze nikona oddałbym możliwość podpięcia gripa czy śrubokręt.
    A to czego mi brakuje w A7II to górnego ekranu i mimo świetnej personalizacji przycisków przestałem używać AF-C z przyciskiem pod kciuk bo w nikonach miałem to wrzucone w U2 bez mieszania ostawień używanych standardowo.
    Zatem widać jak bardzo wybory sprzętu i przypasowanie jest zależne od naszych preferencji i przyzwyczajeń.

    Powrót do aps-c dla mnie ma tylko sens żeby podpiąć tanie obecnie 100-400mm ale jest to zachcianka tylko.
    Kompletnie mnie nie kusi że w nikonie jest sigma 17-50 albo w małych soniaczach jakieś tam obiektywy, gabaryty mnie nie interesują bo czy to lekkie małe lustro aps-c czy bezlustro i tak do kieszeni nie wcisnę.

  8. #48
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vinci99 Zobacz posta
    Do tej pory fotografowałem FF+17-35, 35, 85, 70-200. Zmieniłem sposób fotografowania i teraz już nie potrzebuje tele, przestałem używać wysokich ISO, nie potrzebuję aż takiej szybkości i przede wszystkim wkurzają mnie gabaryty sprzętu.
    Chciałbym odchudzić cały zestaw do minimum więc z tego powodu myślę nad zakupem sony a6300 i do niego 24 1.8 zeissa jako podstawowe szkło+samyang 12 2.0 + może jakaś pięćdziesiątka.
    Przecież po przemeblowaniu szklarni będziesz miał mały zestaw w Nikonie. Podałeś wymarzone szkła pod cropa, więc w FF będzie: Nikkor 35 1.8G lub Tamron 35/1.8 + Nikkor 20 1.8G + Nikkor 85 1.8G, a na codzień ze względu na gabaryty polecam 50/1.8G.

  9. #49

    Domyślnie

    Jeśli jest taka możliwość, to warto mieć FF i bezlustro.
    Dla mnie obydwa systemy się uzupełniają. Fuji służy mi do focenia na wyjazdach, urlopach, spacerach i wszędzie tam, gdzie liczy się waga i wielkość zestawu.
    Lustrzanki używam głównie do portretów i biorę ją tam, gdzie potrzebuję jakości i pewności, że np. AF zdąży złapać ostrość. Poza tym, mówcie co chcecie, ale zdjęcia z D610 + Sigma 50/1.4 są lepsze niż te z T10+35/1.4 i nie chodzi mi tu o samą głębię ostrości.
    Myślałem przez chwilę o rezygnacji z Fuji, ale do czasu wyjścia bezlustra Nikona, zostaję w systemie .

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...gabaryty mnie nie interesują bo czy to lekkie małe lustro aps-c czy bezlustro i tak do kieszeni nie wcisnę.
    Eee, zależy od kieszeni.


Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Porównanie do video Canon 80d vs sony a6300
    By artur678 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-01-2018, 13:24
  2. Sony A6300+ Nikkor 35mm 1.8 G
    By KosmicznyNocnik in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 00:13
  3. Nikon D7200 vs Sony A6300
    By KosmicznyNocnik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 21-04-2017, 06:33
  4. Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 18-04-2017, 13:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •