Close

Strona 6 z 12 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 115
  1. #51

    Domyślnie

    Noooo, 400 gram różnicy robi swoje. Jak nie zależy Ci na jaśniejszym świetle to jest spoko jak za tą cenę. Ja w sumie chcę docelowo zmienić na Sigmę 8-16. Póki co pobujam się z tym i nauczę techniki.
    Natomiast jakbym miał brać Nikkora to 10-24, ale to już ceny znacznie wyższe.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Noooo, 400 gram różnicy robi swoje. Jak nie zależy Ci na jaśniejszym świetle to jest spoko jak za tą cenę. Ja w sumie chcę docelowo zmienić na Sigmę 8-16. Póki co pobujam się z tym i nauczę techniki.
    Natomiast jakbym miał brać Nikkora to 10-24, ale to już ceny znacznie wyższe.

    No właśnie wyższa cena 10-24 jest mocno zniechęcająca, biorąc pod uwagę to, że jeszcze muszę kupić tele i macro. Lepsze światło niekoniecznie, bo raczej planuję brać na krajobrazy a nie na wnętrza. Chooociaż krajobrazy nocą też bym chciała. Ale to chyba da radę...

    A o RAWK-u pamiętam, tylko chwilowo czasu brak
    Ostatnio edytowane przez szafirowa ; 21-06-2018 o 23:15

  3. #53

    Domyślnie

    Czarny staw bardzo lubię, a to które wstawiłeś z Rodzinką też sympatyczne. Tylko jedno Dziecię Ci się schowało.

    ---------------

    Nikkor 10-24 to mój ulubiony obiektyw podczas wyjazdów. Następny jest 70-300. Sam się czasem dziwię, jak rzadko używam pośrednich ogniskowych.
    Obecnie nie myślę o zmianie sprzętu, bo mam za mało czasu na zdjęcia, ale Sigma 8-16 kusi..., do tego 80-400...
    Tylko jeszcze te ceny .

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szafirowa Zobacz posta

    Bierzesz w góry tele, czy się odechciewa?
    Jakoś mi uciekło Twoje pytanie.

    Brałem 3 obiektywy, wszystkie użyłem wielokrotnie.

    Tele przydało się na zbliżenia gór i to bardzo, szeroki kąt do panoram fajny, ale tele dało mi to zbliżenie tematu, którego pozostałymi obiektami bym nie uzyskał, bardzo, bardzo się przydaje. Tym bardziej się nie zastanawiałem czy brać, jak miałem świadomość, że prędko w to samo miejsce nie wrócę. Do tego też kilka panoram na zbliżeniu zrobiłem nim właśnie. Dodatkowo akurat w miarę dobrze trafiłem, była stosunkowo dobra przejrzystość powietrza, więc mogłem sobie pozwolić na duże zbliżenia.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Brałem 3 obiektywy, wszystkie użyłem wielokrotnie.

    Tele przydało się na zbliżenia gór i to bardzo, szeroki kąt do panoram fajny, ale tele dało mi to zbliżenie tematu, którego pozostałymi obiektami bym nie uzyskał, bardzo, bardzo się przydaje. Tym bardziej się nie zastanawiałem czy brać, jak miałem świadomość, że prędko w to samo miejsce nie wrócę. Do tego też kilka panoram na zbliżeniu zrobiłem nim właśnie. Dodatkowo akurat w miarę dobrze trafiłem, była stosunkowo dobra przejrzystość powietrza, więc mogłem sobie pozwolić na duże zbliżenia.
    Dzięki za odpowiedź. Dopóki mam tylko obiektyw podstawowy i portretówkę, to nie mam kłopotu, ale zastanawiam się czasem, czy, kiedy już kupię resztę, będzie mi się chciało nosić na wycieczki cały komplet, zwłaszcza tele, który zazwyczaj jest najcięższy.

  6. #56

    Domyślnie

    Siema,

    Na skrzynce pustki...

    To jest ten czas kiedy głupie pytania się pojawiają...

    Spokojnego wieczoru.

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siemalysy Zobacz posta

    To jest ten czas kiedy głupie pytania się pojawiają...
    A jakie np?
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  8. #58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    A jakie np?
    Co tu robimy? Dokąd zmierzamy? Jaki jest cel istnienia? etc...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    A jakie np?
    Patrz poniżej

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Co tu robimy? Dokąd zmierzamy? Jaki jest cel istnienia? etc...
    Czytasz mi w myślach.

  10. #60
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czasoprzestrzeń, równoległe światy, dlaczego znowu za bardzo posłodziłem kawę...

Strona 6 z 12 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zabawa w rawki nr 94
    By spiritus in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-12-2015, 12:24
  2. Zabawa w RAWki nr 60
    By pszemson in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 21:12
  3. Zabawa w RAWki no 14
    By sea21 in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 28-01-2011, 01:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •