Cytat Zamieszczone przez Memus1987 Zobacz posta
Mam pytanie na co sie przesiąść??
D90 ma znajomy siada mi do ręki i w ogóle jakoś mi pasuje
D200 używa mój znajomy fotograf bardzo mnie na niego ciśnie.
Witam.
Jako użytkownik powyższych modeli (poza tym, co w stopce, to fot. też D90 i D7200, o FX nie wspominając), to jeśli budżet pozwala, to bardzo polecam ze swojej strony - Nikona D7200 (właśnie). Ze względu na jego bardzo dobrą dynamikę i jakość obrazka (jak na DX)" i wyższe ISO (wzg. starszych modeli), choć osobiście lubię ergonomię D200/D300, a że (praktycznie) nie ruszam się bez statywu, to nie wychodzę powyżej ISO100/200, a w skrajnych sytuacjach mogę użyć Bracketingu EV, obrabiając potem RAWy w "combo" LR + Photomatix (którego również polecam). I tutaj musisz sobie (przede wszystkim) odpowiedzieć, co (i jak) masz zamiar fotografować - w RAW, czy w JPG, i czy masz zamiar dokupić/nosić statyw, a może fotografujesz turystycznie (gdzie wysokie ISO często się - np. we wnętrzach - przydaje), albo jesteś fanem Streeta, albo planujesz robić duże wydruki? Jest wiele za i przeciw w zależności od przeznaczenia danego modelu. Przykład? Fot. nocnego nieba (która nie leży w kręgu moich zainteresowań fot.) - w pewnych przypadkach więcej zależy od umiejętności, poznania tematu, (możliwości) obróbki itp., ale też w pewnych sytuacjach "braków" starszej technologi się nie przeskoczy. I tu właśnie leży pies pogrzebany. Powinieneś odpowiedzieć sobie na te pytania, aby potem być (w pełni) zadowolonym z efektów. Pozdrawiam.