Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: lightroom 6

  1. #1

    Domyślnie lightroom 6

    Witam.Chce kupić Lightroom 6.Na kompie mam 6 GB RAM.W opisie wymagań systemowych 2GB RAM ,jednak w nawiasie zalecane 8 GB RAM.Pytanie -czy będzie działał na moim kompie?

  2. #2

    Domyślnie

    Spokojnie

  3. #3

    Domyślnie

    Na RAM-ie specyfikacja kompa się nie kończy. Zależy jakie pliki będziesz wywoływał. Kiedyś jak zmieniałem D90 na D7100, to musiałem zmienić również kompa, bo przy 24Mpix dostawał czkawki. Z połowę mniejszymi plikami z D90 radził sobie dobrze. Kolega wyżej ujął to w jednym słowie i ma rację. Działać będzie, owszem. Tylko może być wskazane zachowanie spokoju
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  4. #4

    Domyślnie

    Gdzie jeszcze można kupić LR6 ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dlaczego pytam ...
    W googlach nie ma problemu - znajdziesz sklep gdzie sprzedają klucz do LR6 za ok 500 zeta.
    Tyle tylko, że podają link do pobrania z Adobe gdzie instalujesz sobie wersję CC.

  5. #5

    Domyślnie

    Tu masz wszystkie wersje 6 do pobrania: https://helpx.adobe.com/in/lightroom...downloads.html
    500 to sporo jak za sam klucz. Wersję pudełkową masz za 600.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    Tu masz wszystkie wersje 6 do pobrania: https://helpx.adobe.com/in/lightroom...downloads.html
    500 to sporo jak za sam klucz. Wersję pudełkową masz za 600.
    A jaki jest sens przepłacać 100 zł za kawałek kartonika i nośnik na którym znajduje się stara wersja z przed kilku lat ?
    Nie uważam aby zakup pudełka w tym momencie miał jakikolwiek sens, zwłaszcza że mówimy o programie którego rozwój został już dawno temu zakończony.
    No chyba, że kolekcjonerski

  7. #7

    Domyślnie

    Dla mnie nie ma żadnego sensu, aby w ogóle kupować dzisiaj LR6. Nie twierdzę również, że należy przepłacać za pudełko. Tylko, że 500 za sam klucz to cena wygórowana w porównaniu do pudełka. Sam klucz można kupić z fakturą za 350.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arkfil Zobacz posta
    A jaki jest sens przepłacać 100 zł za kawałek kartonika i nośnik na którym znajduje się stara wersja z przed kilku lat ?
    Nie uważam aby zakup pudełka w tym momencie miał jakikolwiek sens, zwłaszcza że mówimy o programie którego rozwój został już dawno temu zakończony.
    No chyba, że kolekcjonerski

    wspolczesne aparaty sa tak dobre ,a ich rozwoj i postep w jakosci odwzorowania spowoilnil na tyle , iz w zasadzie nie ma potrzeby zmiany aparatu ze wzgledu na gorsza jakosc obrazowania czesciej niz ok 10 lat.
    mozna kupic wspolczesna aparatowi wersje LR i rownie dlugo sie nia poslugiwac.

    poczawszy od wersji bodaj 3,5 nie obserwuje w LR Jakis rewolucyjnych przemian.
    w starszych wersjach od 3 byl LR bardzo powolny i do tego na on czas drogi - o ile pamietam cos ok 350 usd.

    Jesli wersja pudelkowa 6 obsluguje posiadany aparat to jest to calkiem tania mozliwosc ( tansza od chmury , gdyz po latach mozna jeszcze odsprzedac , a za 10 lat zainteresopwani moga sie zmienic ) na najblizszych ok 10 lat.

    to nie jest tak, ze przechodzimy na nowsza wersje oprogramowania i nagle robimy lepsze zdjecia.

  9. #9

    Domyślnie

    To i ja mam pytanie - czy LR6 ma nadal sens, biorąc pod uwagę, że nie obrabiam zdjęć masowo (nie zarabiam na tym)? Oprócz tego mam jeszcze DxO, a 600 zł rocznie za CC to trochę dużo.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    ---------------------------------------------
    Nikon D90 | Nikkor 18-105 VR 3.5-5.6G | Nikkor 50 1.8D | Sigma 28-80 D 3.5-5.6 II MACRO

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    221

    Domyślnie

    Nie wiem czy jest to trafnie skonstruowane pytanie czy to ma sens.....chyba zdecydowana większość na tym forum chyba,ze się mylę nie zarabia na fotografii , a mimo to ludziska kupują pełnoklatkowe body i obiektywy za kilkanaście tysięcy. Ja sam niedawno kupiłem LR 6 pudełkowe i jestem zadowolony , a posiadałem Adobe Photoshop Elements co prawda już starą wersję. Uważam ,że jak coś przynosi frajdę to pewnie,że warto kupić. Można by się w ten sam sposób zastanawiać czy ma sens wydawanie kilka tysięcy złotych za tydzień wakacji. Ot taka dygresja. Mnie po zakupie LR 6 zdecydowanie lepiej i szybciej obrabia się fotki tym bardziej,iż wersja elements nie czytała już mi RAW z mojego body i musiałem się bawić w DNG. Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Lightroom 5
    By biegly in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1096
    Ostatni post / autor: 07-11-2019, 18:32
  2. Lightroom 7 kiedy? Czy warto jeszcze kupić Lightroom 6?
    By Crystalline in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-10-2017, 19:31
  3. Lightroom 5, a aktualizacja lightroom 6 - beta
    By fumberas in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-08-2014, 14:38
  4. .NEF w Lightroom 5
    By zolton in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-01-2014, 16:18
  5. Lightroom
    By mm89 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-02-2010, 12:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •