Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Jest inaczej... i fajnie. Nie jest poprawnie ale chyba nie o to chodzi. Ja równiez biorę, z małą uwaga na kadrowanie... ciąć niebo.
    Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy.

  2. #12

    Domyślnie

    Wizja czy nie wizja, ale prawem ogladajacego jest czy mu sie to podoba czy nie.
    Dobry kadr i swiatlo, ale te kolory i obrobka, absolutnie tego nie kupuje. Dla mnie dobre zdjecie zmaskrowane obrobka.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #13

    Domyślnie

    Jakiś tam malarski efekt (zamierzony czy nie) osiągnąłeś i miniaturka oglądana na ekranie smartfona sprawiała dość pozytywne wrażenie głównie za sprawą ładnie wypełnionego kadru (choć nieba za dużo) i rozkładu świateł.
    Niestety po zobaczeniu dużej wersji okazało się, że z malarstwem ma to tyle wspólnego co efekciarskie obrazki sprzedawane na wiejskich odpustach.
    Zdecydowanie warto siąść ponownie do obróbki i tym razem może bez użycia koloryzujących gradientów.

  4. #14

    Domyślnie

    w tym kadrze nic sie nie dzieje , Taki widoczek.
    ewentualne zroznicowanie tonalne , walor kolorystyczny , ktory moglby stanowic punkt zaczepienia dla oczu zostal bezlitosnie przyktyry rozowym zafarbem

    to jest okropna maniera wprowadzania zafarbu do zdjec - nie zawsze jest uzasadniona plastycznie .
    tutaj ani plastycznie , ani logicznie - coz za sens Taki obraz obedrzec z walorow kolorystycznych ?
    Az sie prosi zeby wprowadzic blekit , Biel.

  5. #15

    Domyślnie

    Świetne! Choć z zastrzeżeniami, o tym za chwilkę, ale ogólnie - duże, duże brawa!

    Nareszcie coś interesującego i autorskiego jednocześnie! Kadr wręcz wymarzony, kompozycyjnie nieco bym odciął od góry i dołu, żeby było bardziej panoramicznie, ale to da się zrobić. Zacieniony cypel z prawej świetnie równoważy oświetlone zbocza po lewej - robi się znakomita kompozycja. Mniej góry (tym bardziej, że na niebie coś się dzieje z jasnościami), trochę mniej dołu - czyli zmienić format na bardziej płaski - i jechać z tym wprost do galerii. Za niemałe pieniądze!

    Technicznie - świetnie dobrany czas - bardzo fajnie wyszła faktura wody, nie ma mleka, jest gładkość z fakturką, ja to doceniam. Kolory - marzenie! Duże brawa za kolorystykę - ja rozumiem że może się nie podobać (kwestia gustu), ale należy docenić to, że kolory są utrzymane w jednakowym nastroju przez cały kadr, żaden odcień nie brzmi fałszywie, nic nie odstaje i nie jest 'z innej bajki', nie ma śladu radioaktywności czy plastikowości koloru, nie widzę tego wymęczenia cyfrowego, tej obróbkowej straszliwej męki z kolorami jaką widać na wielu landszaftach, kolory ani nie świecą, ani nie są zbrudzone - są mocne, czyste, klarowne, a bez nachalności. Lubię i cenię jeśli autor umie opanować kolor - cecha coraz mniej powszechna niestety...

    Co do jasności - coś dzieje się na niebie po prawej - myślę, że tam było za jasno i autor gasił zbyt natrętnie - tam jest jedyne miejsce gdzie wkrada mi się jakiś lekki dysonans. Nie umiem tego dość dokładnie zwerbalizować, ale tam coś mi nie pasuje, tam w ogólnej harmonii całości coś nie brzmi. Być może zgaszenie zbyt jasnego nieba poszło albo za brutalnie, albo za daleko...

    No i nieśmiertelne halo nad górami po lewej... Trzeba na to uważać, bo takie pozostałości po obróbce są zbyt ewidentne, zbyt 'dają po oczach' - a przy pięknej całości potrafią popsuć radość z oglądania.

    Reasumując - są drobne zastrzeżenia, ale ogólnie jest świetnie! Daję pochwalę
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 21-06-2018 o 16:34
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #16

    Domyślnie

    Powyższe zdjęcie jest jak dla mnie dobrym przykładem na udany zamysł kreatywnej obróbki. Autor wykreował swoją wizję umiejętnie ale niestety zrealizował ją w moim odczuciu niedbale i bez finezji, zupełnie nie przejmując się detalem czy choćby dopieszczeniem kompozycji.
    Całość na małym ekranie robi dobre wrażenie, niestety po przyjrzeniu się jest jak na mój gust, lubiącego dbałość o detal i niuanse kolorystyczne odbiorcy zbyt "grubo ciosana", a wszechobecny zafarb zwyczajnie nieakceptowalny

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Dobre pytanie
    Posty
    156

    Domyślnie

    Muszę się zgodzić z -zahir-`em.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Świetne! Choć z zastrzeżeniami, o tym za chwilkę, ale ogólnie - duże, duże brawa!

    Nareszcie coś interesującego i autorskiego jednocześnie! Kadr wręcz wymarzony, kompozycyjnie nieco bym odciął od góry i dołu, żeby było bardziej panoramicznie, ale to da się zrobić. Zacieniony cypel z prawej świetnie równoważy oświetlone zbocza po lewej - robi się znakomita kompozycja. Mniej góry (tym bardziej, że na niebie coś się dzieje z jasnościami), trochę mniej dołu - czyli zmienić format na bardziej płaski - i jechać z tym wprost do galerii. Za niemałe pieniądze!

    Technicznie - świetnie dobrany czas - bardzo fajnie wyszła faktura wody, nie ma mleka, jest gładkość z fakturką, ja to doceniam. Kolory - marzenie! Duże brawa za kolorystykę - ja rozumiem że może się nie podobać (kwestia gustu), ale należy docenić to, że kolory są utrzymane w jednakowym nastroju przez cały kadr, żaden odcień nie brzmi fałszywie, nic nie odstaje i nie jest 'z innej bajki', nie ma śladu radioaktywności czy plastikowości koloru, nie widzę tego wymęczenia cyfrowego, tej obróbkowej straszliwej męki z kolorami jaką widać na wielu landszaftach, kolory ani nie świecą, ani nie są zbrudzone - są mocne, czyste, klarowne, a bez nachalności. Lubię i cenię jeśli autor umie opanować kolor - cecha coraz mniej powszechna niestety...

    Co do jasności - coś dzieje się na niebie po prawej - myślę, że tam było za jasno i autor gasił zbyt natrętnie - tam jest jedyne miejsce gdzie wkrada mi się jakiś lekki dysonans. Nie umiem tego dość dokładnie zwerbalizować, ale tam coś mi nie pasuje, tam w ogólnej harmonii całości coś nie brzmi. Być może zgaszenie zbyt jasnego nieba poszło albo za brutalnie, albo za daleko...

    No i nieśmiertelne halo nad górami po lewej... Trzeba na to uważać, bo takie pozostałości po obróbce są zbyt ewidentne, zbyt 'dają po oczach' - a przy pięknej całości potrafią popsuć radość z oglądania.

    Reasumując - są drobne zastrzeżenia, ale ogólnie jest świetnie! Daję pochwalę
    Bardzo trafne podsumowanie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    w tym kadrze nic sie nie dzieje , Taki widoczek.
    ewentualne zroznicowanie tonalne , walor kolorystyczny , ktory moglby stanowic punkt zaczepienia dla oczu zostal bezlitosnie przyktyry rozowym zafarbem

    to jest okropna maniera wprowadzania zafarbu do zdjec - nie zawsze jest uzasadniona plastycznie .
    tutaj ani plastycznie , ani logicznie - coz za sens Taki obraz obedrzec z walorow kolorystycznych ?
    Az sie prosi zeby wprowadzic blekit , Biel.
    A niby co ma się dziać ?

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Bardzo trafne podsumowanie.

    - - - - kolejny post - - - - - -


    A niby co ma się dziać ?

    http://rcin.org.pl/Content/62319/WA2...reprezen_o.pdf

  10. #20

    Domyślnie

    Jak już wspomniano wyszło malarsko. Mnie akurat się taka wizja podoba

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] El Chorro
    By poczciwy_Czcibor in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-12-2012, 01:43
  2. [ Architektura ] Andaluzja
    By weimarska in forum Architektura
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-06-2011, 22:50
  3. Andaluzja- niepewnie...
    By lakoniwo in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-07-2009, 20:30
  4. [ Krajobraz ] Jezioro Białe, Jezioro Lucieńskie, Stacja Gostynin.
    By wywar in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-03-2009, 11:36
  5. [ Krajobraz ] Andaluzja
    By ragoo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-07-2008, 23:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •