Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mamy 2018 rok i polecanie canona 100D jest delikatnie mówiąc nie fair, w tej cenie może kupić Canon EOS M3 + 18-55 i będzie bardziej zadowolony.
    Nie wiem jak ty chcesz robić zdjęcia tym canonem 100D w kiepskich warunkach bez lampy gdzie nawet ISO 800 bardzo szumi.
    Wiem że progi akceptowania jakości ludzie mają różne ale jak wspomniałem mamy 2018 rok i nie cofałbym się do takiego aparatu, wolałbym wybrać w/w canona M3 albo wspomniany komplet D3300 + AF-P 18-55 VR + AF-P 70-300 VR co wyjdzie ~2350zł i wtedy canon 100D razem z tymi STM mogą co najwyżej dekielki nosić nikonowemu zestawowi.

    50-tka canona jest słaba, a nikkor rewelacyjny i teraz 700zł.
    35-ka nikkora jest tania ale canon ma naleśnika 40mm bardzo fajnego.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sosnowy Zobacz posta
    Spokojnie, autor się tego nauczy. To nie jest fizyka jądrowa. A łatwiej mu się będzie uczyć robiąc zdjęcia, niż czytając fora.
    Oczywiście, że się kiedyś nauczy i nikt nie mówi, że nie. Jednak na tę chwilę sądząc po pytaniu wiedza jest niemal zerowa i świadomie decyzji nie jest w stanie podjąc bo nie wie o co kaman.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta

    50-tka canona jest słaba, a nikkor rewelacyjny i teraz 700zł.
    .
    Najtanszy cenowo EF 50/1.8 II za 519zl to bardzo dobry optycznie obiektyw kryjacy FF
    http://www.opticallimits.com/canon-e...review?start=2
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  4. #14

    Domyślnie

    Etam @koesh, nie fair to jest raczej polecanie systemu bezlustra canona, którego - jak zakładam - nie znasz. No chyba, że znasz? Podobnie piszesz, że ISO 800 bardzo szumi w 100D. Użytkownicy, tacy którzy robią nim zdjęcia, twierdzą że ISO 1600 jest w pełni akceptowalne. Możesz im nie wierzyć, ale nawet DxO pokazuje low-light ISO powyżej 800 ("The DxOMark low-light ISO metric will give you information how far ISO can be increased while maintaining decent image quality").

    Co do porównania tych dwóch 50tek, to są też inne opinie niż Twoja, że "50-tka canona jest słaba, a nikkor rewelacyjny". Tu np. masz opinię Arka z optycznych (z komentarzy pod testem canona):

    "Nikkor wcale nie jest lepszy optycznie, a mechanicznie jest porównywalny. Na pełnej dziurze Nikkor ustępuje Canonowi rozdzielczością, ma też większą CA. Dystorsja i koma praktycznie takie same, astygmatyzm znów na korzyść Canona. Wyraźną przewagę Nikkor ma w winietowaniu i odblaskach".

    Nawiasem mówiąc, winietowanie 50/1.8 STM dotyczy FF, a nie cropa, a nikkor jest też prawie dwa razy droższy (bez chwilowego cashbacku, o którym piszesz). Oczywiście absolutnie nie twierdzę, że canon jest przez to lepszym wyborem. Może jednak nie jest aż tak słabo, jak uważasz?

    @Darek, EF 50/1.8 II to poprzednia, słabo wykonana wersja tego obiektywu. Za 475 zł (bez cashbacku) kupisz w tej chwili obecny 50/1.8 STM.

  5. #15

    Domyślnie

    Właśnie, padło ciekawe słowo "fair".
    To mam takie pytanie, czy fair jest polecanie aparatu z przed 5 lat ze sklepu mieszczącego się w jakimś mieszkaniu i z nie do końca określoną gwarancją i pochodzeniem sprzętu?
    Może określenie "sprzęt z przed 5 lat" nie do każdego przemawia, ale w tym czasie np. Nikon wypuścił ze 3 modele w każdej z tańszych linii, porównywalnych z 100D, przy czym w momencie wypuszczenia na rynek ten Canon nie był lepszy od porównywalnych Nikonów (parametry matrycy), najdelikatniej mówiąc.
    Żeby było trochę na temat, koledze zadającemu pytanie polecam wygooglać jak zrobić nieporuszone zdjęcie, plus przemyśleć, czy w ogóle ma chęć podjąć wysiłek robienia przyzwoitych zdjęć, wydać pieniądze, ogarnąć sprzęt i jakieś podstawy. Bez złośliwości, to nie jest tak, że kupi się drogi aparat i już będą piękne zdjęcia w automacie w każdych warunkach. Znam też osoby, u których lustrzanka leży w szafie, a dzieci są fotografowane komórką, a na imprezę po prostu biorą fotografa (co akurat jest rozsądne i może w ogólnym rozrachunku nawet tańsze).

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Właśnie, padło ciekawe słowo "fair".
    To mam takie pytanie, czy fair jest polecanie aparatu z przed 5 lat
    O kurcze to moja A7 nadaje się już na złom. Też wyszła w 2013 roku.

  7. #17

    Domyślnie

    Szkoda, że nie doczytałeś dalej
    Poza tym, porównanie z a7 chybione, to raczej jakby ktoś dziś polecał a3000 czy jakiegoś NEX-a z podobnego okresu, które gdzieś tam może poniewierają się w magazynach. I przekonywał, że to najlepszy wybór.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sosnowy Zobacz posta
    @Darek, EF 50/1.8 II to poprzednia, słabo wykonana wersja tego obiektywu. Za 475 zł (bez cashbacku) kupisz w tej chwili obecny 50/1.8 STM.
    Zgadza sie, szklo jest bardzo plastikowe i bardziej podatne na uszkodzenia.
    Jednak to plastikowe szklo uzywam od ponad 20 lat i nadal ono funkcjonuje
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Szkoda, że nie doczytałeś dalej [...] To [...] jakby ktoś dziś polecał a3000 czy jakiegoś NEX-a z[...] i przekonywał, że to najlepszy wybór.
    Szkoda, że jesteś nie całkiem uczciwy. Bo ja nigdzie nie napisałem, że 100D to NAJLEPSZY wybór. Pisałem tylko, że AKURAT takiego mam, AKURAT używam do tego celu, co autor wątku (który zresztą zniknął) i jest OK i dlatego go mogę polecić, w odróżnieniu do innych sprzętów, których AKURAT nie używałem.

    @Darek, ja mam oba, dwójka też jeszcze pozwala robić zdjęcia, ale do trójki nie ma startu, również przez gorszy autofocus.

  10. #20

    Domyślnie

    Dodaj, że AKURAT kupiłeś w tym sklepie, który AKURAT ma go jeszcze na stanie (mimo, że sprzęt leciwy i są nowsze w podobnej cenie), który to sklep AKURAT możesz polecić... każdemu sprzedawcy życzyć tak zadowolonych klientów
    Ps. Widać błędnie założyłem, że polecasz optymalny sprzęt dla pytającego (cena/możliwości/parametry, itd), a faktycznie, przecież nie namawiasz, podajesz tylko cenę i sprzedawcę

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 17-04-2018, 11:13
  2. Prosty i tani aparat do fotografowania dziecka?
    By Satman in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-04-2015, 21:28
  3. Miejsce w domu do fotografowania dziecka/osoby dorosłej - portret
    By Ze[N] in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-01-2013, 11:21
  4. Jaki aparat wybrać do fotografowania gwiazd?
    By ewcia2210 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 16:01
  5. Aparat do fotografowania dokumentów do 500 zł
    By Davi in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 20:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •