Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1

    Domyślnie Uszkodzony telefon ze sklepu

    05 czerwca kupiłem dwa telefony w rtv euro agd (wysyłkowo). Kurier dostarczył mi je na drugi dzień. Wyciągam pierwszy, podłączam do ładowania - jest ok. Wyciągam drugi, podłączam do ładowania - zonk. Ciemność widzę, włączam go - dalej ciemność, ale reaguje na dotyk (słychać dźwięki).
    Dzwonię najpierw do serwisu bo oni zawsze mają jakieś sztuczki. Odbiera miły Pan, mówię mu co i jak a on podaje mi kombinację klawiszy "w celu wybudzenia wyświetlacza". Niestety nic nie zadziałało, więc zaproponował żeby wysłać telefon do serwisu. Ja na to, że to nowy telefon i odeślę do sklepu żeby mi wymienili na nowy. Jak się dowiedział jaki to sklep to się uśmiechnął pod nosem i życzył mi żeby wymiana się udała
    Dzwonię do rtv euro agd i przedstawiam sytuację. Pani mówi żeby pisać maila do działu reklamacji - napisałem. Łaskawie po trzech dniach dostałem odpowiedź z formularzem reklamacyjnym. Formularz wypełniłem, w sekcji "Podstawa prawna" zaznaczyłem "ustawa/rękojmia" a w "Oczekiwany sposób rozpatrzenia reklamacji" napisałem "wymiana towaru na nowy, wolny od wad." Przedwczoraj napisałem do nich maila z zapytaniem czy mogę liczyć na szybką wymianę. Wczoraj dostałem odpowiedź: "telefon zostanie wysłany do serwisu. W oparciu o ekspertyzę serwisu ustosunkujemy się do Pana roszczenia." No i zaczynam się bać. Czytając fora i opinie o tego typu sklepach czarno to widzę.
    Piszę teraz żeby się dowiedzieć jak z nimi walczyć w razie "W" bo podejrzewam, że zwalą winę na mnie.
    Czy jest jakiś skuteczny sposób na ten sklep, czy z reguły jest już pozamiatane?
    Proszę o jakieś porady od osób, które miały podobny problem i sprzedawca ich wykiwał lub chciał wykiwać.
    ps.
    Wiem, że mam 14 dni na zwrot, ale jeden telefon był dla syna na prezent i już go dostał. Poza tym jak bym im odesłał to pewnie i tak by sprawdzili i stwierdzili uszkodzenie. Wtedy na 100% wg nich bym był winny.
    Zresztą telefon już odesłałem, więc sprawa 14-stu dni jest zamknięta.

  2. #2

    Domyślnie

    Ty masz swoje prawa ale sklep też ma swoje. Gdybyś kupił telefon, wrzucił go do wody i odesłał z prośbą o wymianę na nowy, to nie jest to w porządku i sklep ma prawo odmówić. Sprzedawca nie jest kompetentny by stwierdzić dlaczego telefon nie działa i dlatego odsyłają go do serwisu. Tam stwierdzą co jest z nim nie tak i udzielą ci odpowiedzi. Może jest to wada fabryczna, może uległ uszkodzeniu umyślnemu, ktoś w tej sprawie musi się kompetentnie wypowiedzieć.
    Jak oddasz towar nowy, sprawny, w opakowaniu to przyjmą od ręki. Jak towar jest uszkodzony to musi przejść procedurę i tyle. Czekaj.
    A7III

  3. #3

    Domyślnie

    Ok. Ja przedstawiłem tylko sytuację. Bardziej liczyłem na odpowiedź i na porady co robić jak zwalą winę na mnie.

    Kupuję u nich od lat. Raz tylko trafiłem na bubla (obiektyw), ale sprawę załatwiłem bezproblemowo telefonicznie (wymiana na nowy).
    Teraz zacząłem się zastanawiać i czytać opinie w necie.
    Fajny artykuł znalazłem : https://bezprawnik.pl/rtv-euro-agd-s...wany-smartfon/
    Ostatnio edytowane przez artur0372 ; 13-06-2018 o 09:59

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    W takiej sytuacji gdzie zakup jest zdalny i towar nie działa wykorzystujesz zwrot towaru i rękojmie ze względu na niezgodność itd, nie wolno ! powoływać się na gwarancję.
    To że sklep sobie sprawdza w serwisie to nic dziwnego bo są przypadki że klient próbuje oszukać.
    Nie martwiłbym się o nic, stracony tylko czas, otrzymasz nowy towar bo niby dlaczego inaczej by miało być.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak wiemy nie od dzisiaj sklepy nie bardzo chcą wymieniać towar a serwisy (producenci) przyznawać się, że ich sprzęt jest wadliwy.
    Znalazłem też artykuł (o tym samym sklepie). Facet kupił jakiś sprzęt, nawalił mu po chyba 5-ciu m-cach.
    Serwis nakazał sklepowi wydać nowy sprzęt a i tak facet się boksował z nimi kilka m-cy za nim mu wydali.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale nie szukaj opowieści i legend tylko poczekaj.

  7. #7

    Domyślnie

    To nie legendy.
    ps. z wiekiem człowiek się staje bardziej nerwowy i pesymistycznie nastawiony do wszystkiego

  8. #8

    Domyślnie

    Miałem podobną sytuację z tym sklepem, z tą różnicą, że chodziło o telewizor. Zapewne sporo droższy.

    Wnieśli, położyliśmy go na kanapie. Obejrzałem go, ok. Autografy. Wyszli. Zacząłem oglądać skrupulatnie. Na wierzchu jakieś pyłki. Wiadomo, leżało w magazynie. Szczególnie, że model zeszłoroczny. Husteczka higieniczna i wycieranie. Jeden na środku nie chciał zejść. Trwało to nawet nie minutę. Pewnie byli już gdzieś na dole. Panika. Ten pyłek nie schodzi. Biec za nimi, czy jak? Szybko za telefon i zdjęcia tego "pyłka". Od razu mail na ich dział reklamacyjny na gorąco i załączam zdjęcia. Nawet nie go nie zamontowałem na uchwycie ściennym. Podłączyłem go na kanapie - strzałka gorących (białych) pikseli wielkości kursora, na samym prawie środku.

    Tak, też musieli go zabrać i do serwisu. Serwis Panasonica. Reklamacja rozpatrzona pozytywnie. Czekałem te dwa tygodnie. Dostałem inny egzemplarz. Drugi egzemplarz sprawdziłem o niebo dokładniej. Najlepsze jest to, że ten pierwszy sprawdzałem sobie w sklepie bardzo bardzo dokładnie. Nagrałem na pendrive filmy w różnej jakości, w tym 3D, zdjęcia różne. W tym jednolite barwnie pulpity itd... Gdybym go podłączył po wniesieniu i obejrzał kilka zdjęć, ze dwa "kolorowe pulpity", wyszło by od razu gołym okiem.

    Człowiek wie, że ma sprawdzić. A i tak gdy nowa zabawka, to nie może się doczekać, kiedy pożegna kuriera.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    TV to jednak najlepiej kupić zdalnie i niech się martwi sklep jak zawali coś z towarem, mogą jeździć do oporu aż ci dadzą dobrą sztukę, niestety handel u nas zaczyna przypominać dystrybucje odpadów i może klient nie sprawdzi albo machnie na to ręką, jest tragedia.

  10. #10

    Domyślnie

    Spokojnie @koesh. Weź telefon na abonament w play... Zobaczysz dopiero, co to znaczy się bujać z rękojmią lub reklamacją. Bezczelność tego operatora - play - nie zna najdalszych granic.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] hofman, telefon.
    By hofman in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-12-2016, 10:48
  2. Nkon D90 a telefon
    By zwitter in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-08-2014, 22:55
  3. Telefon antyserialowy?
    By Artur_A in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-06-2011, 23:38
  4. Dzwonki na telefon :)
    By mariush777 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 15-02-2011, 22:03
  5. Telefon
    By michal.karolak1@gmail.com in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-10-2009, 01:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •