Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Wybór aparatu

  1. #1

    Domyślnie Wybór aparatu

    Brać fotograficzna może wsadzę kij w mrowisko, ale to będzie kolejne pytanie typu "kosiarka elektryczna, czy spalinowa", "porshe, czy ferrari"

    Zwracam się o poradę do bardziej doświadczonych użytkowników sprzętu fotograficznego, bo moje dylematy są głębokie jak rynsztok do których codziennie spływa polityczna papka, ale do rzeczy.

    Stoję przed wyborem aparatu i obiektywu/wów pod lanszafcik, astrofotografię i typowo relaksacyjne spacery. Na początku myślałem o nikonie, albo canonie, bo daję większe pole do popisu jesli chodzi o rozbudowę, tylko że jestem lewo ręczny (tzn lewą łapą przytrzymuje aparat a prawą kręcę pierścieniami i naciskam spust) więc zoomy typu 70-200 czy 150-600 są dla mnie bardzo nie wygodne, a jakoś średnio mi się widzi chodzenie z monopodem przez krzaczory i inne tego typu atrakcje, ale jakaś 300stka na statyw do krajobrazu czemu nie. Moj fundusz wynosi jakieś 10-11k na aparacik i obiektyw/y i jestem na chwilę obecną napalony na Fujifilm x-pro2 + fuji 10-24, ale rozważam też A7II, Canona 6D mark II i NIkona d750 do tego rozważam, albo jakiś jeden zoom typu 10-20 (apsc) czy 16-35 (FF) bo i będzie mega szeroko i standardowo, ale trochę ciemnica według mnie, ewentualnie 20 + 28/35 i mialbym jasno. Panowie i panie co robić jak życ

    PS

    Jakie filtry wybrać Lee, Nisi, czy Hitech?

  2. #2

    Domyślnie

    W Sony trochę bieda z tele na razie. Skłaniałbym się ku Nikonowi.

  3. #3

    Domyślnie

    No jeśli miałbym się bujać z tele to też bym się skłaniał ku żółtym, tylko pytanie, czy mi się chce męczyć z tym bo już samo trzymanie d7200 +70-200 jest nie wygodne cholernie trudno mi wykadrować i nacisnąć spust a o zoomowaniu lepiej nie mówić. Priorytetem są u mnie krajobrazy - tu woda, tam górka, na górze słoneczko i tym podobne a że widoczki mi nigdzie nie uciekną to manualna 300 w torbie i można się bawić. W sony można było by się pchać w metabones i szkła od kanoniarzy, ale ja u siebie nie widzę sensu dopłacać do tego kolejne 2k.

Podobne wątki

  1. Wybór aparatu
    By henox in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-10-2017, 09:35
  2. Wybór aparatu
    By rozpruwacz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 23-03-2016, 21:17
  3. Wybór aparatu
    By Daniel10 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-11-2014, 14:45
  4. Wybór aparatu ??
    By Mlody in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-05-2006, 22:57
  5. Wybór aparatu
    By Oneil in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-04-2006, 22:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •