Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Jakie filtry do Ricoh GR

    Dzień dobry,
    mam pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów.
    Jaki system filtrów (nd, połówka, polaryzacyjny) polecalibyście do aparatu Ricoh GR?
    Mam już tuleję tak więc mocowanie filtra to 49mm a ogniskowa to 18.3 odpowiednik 28mm na pełnej klatce.
    Cookin A czy P a może coś innego?
    Sprzętowy onanizm prowadzi do twórczej impotencji

  2. #2

    Domyślnie

    yyy...



    że tak zapytam a po co to ma być?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta

    że tak zapytam a po co to ma być?
    Jak to po co? Jest tuleja, można nakręcić, to trzeba coś nakręcić. Proponuję polaryzacyjną połówkę z funkcją filtra szarego.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Franek_ Zobacz posta
    yyy...



    że tak zapytam a po co to ma być?
    Znaczy że nie wiesz do czego używa się filtry w fotografii?
    Proszę bardzo:
    Zastosowanie filtrów

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez tomek_jj Zobacz posta
    Jak to po co? Jest tuleja, można nakręcić, to trzeba coś nakręcić. Proponuję polaryzacyjną połówkę z funkcją filtra szarego.
    Mundrego zawsze warto posłuchać.
    Sprzętowy onanizm prowadzi do twórczej impotencji

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nazir_altamar Zobacz posta
    Znaczy że nie wiesz do czego używa się filtry w fotografii?
    Proszę bardzo:
    Zastosowanie filtrów
    <3 <3 <3

  6. #6
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli ktoś chce do GR kupować filtry, statywy, konwertery, czy inne nieszczęścia, prawdopodobnie kupił niewłaściwy aparat. Wszelkie dodatki niwelują bowiem w najważniejsze cechy tego aparatu, czyli masę i gabaryty. Jak się chce kombinować, lepiej kupić bezlusterkowca.

  7. #7

    Domyślnie

    A czy wątek jest o tym czy autor ma niewłaściwy aparat. Ma jaki ma. Sam kiedyś korzystałem z mozliwosci filtrów mocowanych na dedykowanej tulei w kompakcie. Nie zmieniajac aparatu, jedynie soft korzystałem z dobrodziejstwa rawów. Nikt nie pisał, nie masz rawów, zmień aparat.
    Pozdrawiam, Jurek.

  8. #8
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Juriko Zobacz posta
    A czy wątek jest o tym czy autor ma niewłaściwy aparat. Ma jaki ma. Sam kiedyś korzystałem z mozliwosci filtrów mocowanych na dedykowanej tulei w kompakcie. Nie zmieniajac aparatu, jedynie soft korzystałem z dobrodziejstwa rawów. Nikt nie pisał, nie masz rawów, zmień aparat.
    To świetnie, że wyjaśniłeś o czym jest wątek, szkoda tylko że nie napisałeś nic w temacie. Wątek zaś jest o średnio sensownym pomyśle jak się zdaje, a ponieważ jest on średnio sensowny, wypada to zauważyć. Podany przez Ciebie przykład jest mało adekwatny, bo po pierwsze nowy soft nic nie kosztował, a filtry już tak. Po drugie dodatkowy soft nie obniżał ogólnych właściwości użytkowych aparatu, a dodatkowe klamoty do GR już tak.
    Ponadto autor wątku pisze między innymi o filtrze szarym. Po co skoro jest wbudowany w GR, a sam obiektyw nie jest jakoś specjalnie jasny? Jeśli już to jakąkolwiek wartość dodaną można czerpać ewentualnie z filtra polaryzacyjnego i połówkowego ale i tak zysk będzie dyskusyjny.
    Jeśli już się upierać, to bez sensu jest jakikolwiek system mocowania filtrów. GR to aparat jednoręczny, można kupić jakieś tanie i lekkie filtry polaryzacyjny i połówkowy, trzymać je w kieszeni i w razie potrzeby przystawić do obiektywu. Tymi filtrami i tak się porusza w czasie użytkowania.

  9. #9

    Domyślnie

    Szkoda "pióra ale napiszę.. Pisałem też ze korzystałem z tulei i możliwosci ktora ona daje. Autorowi watku nie doradzę, bo ja korzystałem ze starego posiadanego polara, oraz własnoręcznie zrobionych nasadek soczewkowych. Poza tym moje doświadczenia dotyczą kompaktu Canona. Autor szuka porady dotyczacej zastosowania konkretnych fitrow do konkretnego aparatu. Jeśli to jest dla ciebie @Łukasz Gniadek bezsensowne to już twoja sprawa.
    Pa. Jeszcze odnośnie sensu lub jego braku. Do każdego aparatu zawsze mialem klamoty, czyli statyw, zew. lampę, filtry etc. Sens ustala użytkownik.
    Ostatnio edytowane przez Juriko ; 14-06-2018 o 14:53
    Pozdrawiam, Jurek.

  10. #10
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Juriko Zobacz posta
    Szkoda "pióra ale napiszę.. Pisałem też ze korzystałem z tulei i możliwosci ktora ona daje. Autorowi watku nie doradzę, bo ja korzystałem ze starego posiadanego polara, oraz własnoręcznie zrobionych nasadek soczewkowych. Poza tym moje doświadczenia dotyczą kompaktu Canona. Autor szuka porady dotyczacej zastosowania konkretnych fitrow do konkretnego aparatu. Jeśli to jest dla ciebie @Łukasz Gniadek bezsensowne to już twoja sprawa.
    Pa. Jeszcze odnośnie sensu lub jego braku. Do każdego aparatu zawsze mialem klamoty, czyli statyw, zew. lampę, filtry etc. Sens ustala użytkownik.
    Serio, to że używałeś tulejki uważasz za informację wnoszącą coś dla autora wątku?

    Tak to niestety jest z kwestiami poruszanymi publicznie, że podlegają one ocenie wszystkich do których one docierają. Jeśli ktoś tego nie akceptuje nie powinien pisać publicznie. Jak na infolinii "jeśli nie wyrażasz zgody na nagrywanie - rozłącz się". Jeśli ktoś więc publicznie pisze swoim pomyślę, to ja mam pełne prawo się do tego pomysłu odnieść i w taki sposób jaki uważam za stosowny.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jakie filtry do N 50 mm f1.8
    By Misiek1227 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 17:30
  2. Jakie filtry.
    By axton in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-07-2008, 21:12
  3. D80 jakie filtry
    By Porter in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 08:24
  4. Jakie filtry :)
    By Zuzka in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-06-2007, 22:45
  5. jakie filtry???
    By jmj in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-06-2005, 23:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •