Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11
    Alienus
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    Po co kupować d90 ? Ceny zawyżone. Możliwości już nie te.
    Po to by robić nim zdjęcia. Używane D90 można dostać w cenach kompaktów. I mimo mniejszych możliwości (D90) pozwoli na naukę i/lub cieszenie się fotografią.
    Ostatnio edytowane przez Alienus ; 10-06-2018 o 16:32

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sam dla bratanicy kupowałem lustro do nauki i zastanawiałem się czy D90 czy D5100, pierwszy jedynie minus że mocno styrane sztuki były, jest cięższy, gorsze ISO i nie ma ruchomego ekranu, plus że ma drugi wyświetlacz i lepszy wizjer, to nadal świetny aparat ale nie dałbym więcej za niego jak 500-600zł maks za piękną sztukę.

  3. #13
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Za tysiąc lub mniej masz d5200/5300 ktory zjada d90

  4. #14

    Domyślnie

    Jeszcze lepiej telefon... Bo i zadzwonić można, i obejrzeć film, i internet przejrzeć...

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    Za tysiąc lub mniej masz d5200/5300 ktory zjada d90

    A srubokret panie, do starszych szkiel?
    Czesto mozna po taniosci kupic przyzwoite szklo.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    Za tysiąc lub mniej masz d5200/5300 ktory zjada d90
    Nie kupi tak tanio.

  7. #17
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    I jak nie kupi? Ja sprzedawałem d5200 to na forum przez 2 tygodnie nie napisał do mnie nikt. Jak wystaiwlem na ale... To sprzedałem aparat w godzinę.

  8. #18

    Domyślnie

    D5200 kupi, D5300 już niekoniecznie

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bałtycki Zobacz posta
    Hej,
    Przez kilka lat miałem Nikon D40 z Af-S Nikkor 18-55 i byłem mega zadowolony. Aparat prosty i robił super zdjęcia. Podróżuję po świecie i zdjęcia to moja jedyna pamiątka. W tym roku chciałem kupić coś "nowszego". Ponieważ nie miałem dużych środków kupiłem Nikon D90 z Nikkorem 18-105 ponieważ przeczytałem na necie, że zdjęcia są dobrej jakości. Myślałem, że to będzie dobry wybór. Niestety. Mam mega problemy z Nikonem D90. Zastanawiam się czy go nie sprzedać. Zdjęcia wychodzą nieostre, zwłaszcza kiedy korzystam z samowyzwalacza to np obiekt, który chcę aby był ostry wychodzi rozmyty a inne rzeczy ostre. Nieraz udaje się i zdjęcie wyjdzie. Niestety w czasie podróży nie mogę pozwolić sobie na takie ryzyko "wyjdzie lub nie wyjdzie". Dodatkowo barwy w Nikonie D90 są fatalne. Zdjęcia są szaro-blade. W D40 barwy były ostre i żywe.
    Za kilka dni udaje się na wyjazd nad morze i boje się, że po powrocie i przejrzeniu zdjęć na komputerze okaże się, że D90 sobie nie poradzi. Szczerze powiem że zawiodłem się bo opinie miał super. Próbowałem robić ustawienia. Najczęściej używam trybu AUTO i tematycznych. Ustawiłem już ostrość na "centralne", "jeden punkt" ale ciągle po zmiania programu przestawia się na te 11 punktów. Mam pytanie drodzy Nikoniarze jakie są idealne parametry autofocusa dla takiego amatora jak ja? Może lepszym krokiem będzie sprzedać D90 i pozostać przy starym D40?
    Ja również kiedyś przesiadlem się z d40 na d90. Moje spostrzeżenia po kliku latach to m.in.: kolory w d40 cieplejsze, d40 lepszy dla amatora któremu wystarczy tryb auto i tematyczne, d40 mniejszy i lżejszy. To tyle na plus dla d40. Dla mnie waga gabaryty d90 na plus. Mnogość funkcji na plus, ergonomia tu nawet nie ma co mówić mega plus. Problem miałem z niecelnym AF i który został naprawiony w Studio 5S w Warszawie. Wada to guma pod kciuk która może się odklejać. Według mnie mogło by jej nie być jak w d40 i nic by się nie stało. Jeśli Twój d90 ma problemy z łapaniem ostrości to pasuje sprawdzić obiektyw lub body. Jeśli d90 jest dla Ciebie problemowy to wymień na d3200 to godny następca d40 i tak samo prosty a ISO lepsze niż w d90.
    D 90 + dodatki 😁

  10. #20
    Oszczędny w słowach Awatar eLzar
    Dołączył
    03 2018
    Miasto
    Wielka Brytania
    Posty
    4

    Domyślnie

    Bałtycki proszę bardzo tu pisałem o Nikon D90.

    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=1#post3955433

    Sam posiadam D90 jest to moja druga lustrzanka w życiu.
    Ja nie korzystam z automatu TYLKO i wyłącznie Manual = Lepszy fan.
    Jak ktoś wcześniej napisał przywróć aparat do ustawień fabrycznych i ustaw go pod siebie dosłownie.
    Zdjęcia nawet w formacie jpg wychodzą mega ja mam jak na razie obiektyw Nikon 35mm 1.8G i jak widzisz w górnym linku zdjęcia wychodzą spoko i to są prosto z aparatu bez obróbki
    Sporo poświęciłem czasu tu na forum czytając o D90 jak go ustawić w menu itd , a potem mój kolega zawodowy fotograf wytłumaczył co z czym się je
    Moim zdaniem znaczenie ma tutaj szkło , jeśli posiadasz dobre szkiełko to będziesz miał mega fan
    Pozdrawiam i życzę udanych strzałów !

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-08-2017, 20:26
  2. Nikon D80 -warto?
    By junak20 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 30-12-2013, 19:17
  3. Nikon D5100 -warto? Czy lepiej inny Nikon?
    By Marianna in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-08-2013, 11:41
  4. Nikon D1, czy warto
    By Mitronos in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 14-06-2009, 10:51
  5. NIKON SB-24,czy warto ?
    By kemyr in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-02-2007, 17:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •