Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Jak uzyskać takie czyste i kontrastowe kolory?

    To zdjęcie zwróciło moją uwagę przez dobrze odwzorowane kolory (według mojego bardzo amatorskiego gustu):


    źródło: link

    Jak przeglądam swoje zdjęcia z Tatr to widzę często jakiś zafarb, z który nie wiem co zrobić a tu jest wszystko czyściutko. Czy to kwestia obróbki, czy przejrzystości powietrza (foto ze Szwajcarii: link).

    Jeśli to obróbka to którędy pójść (LR)?

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    W forumowej zabawie z rawkami są takie obróbki, zapraszamy

  3. #3

    Domyślnie

    i dalej nie będzie nic wiadomo, poza tym, że można zobaczyć jakie efekty można uzyskać z tego samego źródła - raz lepsze, raz gorsze, a czasami cudaczne i koszmarne. Natomiast "jak" nie dowie się.
    Przejrzystość jest ważnym czynnikiem, ale to nie jest wyłącznie dzięki takim okolicznościom scenerii. Sam mam wiele zdjęć z Alp ze Szwajcarii i mimo przejrzystości powietrza, takiego klarownego efektu nie uzyskuję.
    Sam bym chętnie się dowiedział jak w obróbce doprowadzić do takiego rezultatu.

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    chyba nie o to chodzi. Jak na administratora forum fotograficznego, to należałoby oczekiwać odpowiedzi bardziej na temat

  6. #6

    Domyślnie

    Jest na temat. trochę zabawy suwaczkami ostrzenia wiele zmienia w takich zdjęciach.

    A co do administrowania, to co ma piernik do wiatraka? A Apache, php i msql do krajobrazów?

  7. #7

    Domyślnie

    Metoda dość prosta i znana od lat.. Pentacon six TL 6x6, statyw i Fujichrome Velvia.

  8. #8

    Domyślnie

    Były dobre warunki, była pewnie niezła optyka, filtr polaryzacyjny i nieco LR (lub innej obróbki).
    Ale jak patrzę na swoje nieliczne zdjęcia z gór, to 90% tego wyniku to warunki.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #9

    Domyślnie

    @st_kamil Z mojego doświadczenia amatorskiego chodzenia po górach powiedziałbym, że zdjęcia tego rodzaju są robione wczesnym rankiem kiedy powietrze w górach jest często przejrzyste a oświetlenie daje plastyczny obraz. Ze zdjęciami w górach jest chyba tak, że ciekawe zdjęcia można najczęściej zrobić wtedy kiedy chodzenie po tych górach jest mało ciekawe ze względu na porę dnia czy warunki meteorologiczne. Do tego trochę wiedzy i doświadczenia z obróbką w Lr. W przypadku zdjęcia które zaprezentowałeś moim skromnym zdaniem autor pojechał dość przesadnie w czasie obróbki z niebem żeby stworzyć przeciwwagę do ponurego pierwszego planu, ale w sumie zdjęcie się dobrze ogląda. Ktoś chyba ze względu na niebo wspomina tutaj o polarze, ale przy prawdłowo naświetlonym zdjęciu bez filtra w obróbce RAW-a można to uzyskać bez problemu. Zamiast filtrów zabrałbym w góry raczej statyw.

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja wczoraj miałem genialny widok na Kraków bo szła dość ciemna ale mocno kontrastowa chmura, do tego słońce świeciło, smog przedmuchało i z rejonu góry koło bonarki można by ustrzelić cudowny niespotykany widok, który na próżno szukać cały rok, niestety sprzęt został w domu.
    To zdjęcie przypuszczam było trafione z pogodą, a obróbka tylko wyciągnęła jego poprawność.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak uzyskać takie kolory
    By urbizdw in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 20:30
  2. Jak uzyskać takie kolory?
    By matti9410 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 20:06
  3. Jak uzyskać takie kolory?
    By Assire in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-11-2012, 17:08
  4. Jak uzyskac takie kolory
    By justyna11 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-05-2012, 17:40
  5. Jak uzyskać takie kolory?
    By kitelukas in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-06-2009, 08:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •