Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1

    Domyślnie Lustrzanka lub bezlusterkowiec z obiektywem 5000zł

    Dobry wieczór,

    Poszukuję dla kobiety - jak w temacie - lustrzanki lub bezluesterkowca z obiektywem do 5000zł.

    1. Kwota na start to około 5000zł
    2. Rozbudowa kompletu w przyszłości
    3. Rodzaj fotografowania przyroda, krajobrazy, zwierzęta, ptaki
    4. Fotografowanie mniej filmowanie
    5. Waga jest ważna
    6. W przyszłości jeden obiektyw dodatkowo, lampa błyskowa

    Ps Nowy, polska dystrybucja.

    Czy uda się jakiś bezlusterkowy FF Sony z kitem? Pewnie Będę musiał postudiować kilka wątków: "Sony A7, A7r i A7s", "Fuji", "Nikon d750 vs sony a7 III"... Choć te dwa D750 i A7 III poza zasięgiem.

    Wydaje się, że najlepsze wyjście to coś z Nikona, Sony, Fuji.
    Za 5000zł coś już można kupić. Rozbudować w zasadzie w każdym systemie. Gorzej z lampą. Tu chyba najłatwiej w Nikonie? Waga - to Fuji lub Sony. Przyroda i krajobrazy - to kit, zaś zwierzęta i ptaki - jakieś tele. Kity są wszędzie, z tele łatwiej będzie w Nikonie.

    Pozdrawiam,
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Poszukuję dla kobiety - jak w temacie...
    ...Wydaje się, że najlepsze wyjście to coś z Nikona, Sony, Fuji.
    Zależy, czy ją lubisz, czy mniej.
    Jesli lubisz, to z tych trzech marek wybrałbym Canona.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Canon to dla teściowej jedynie.

    Musisz ciut sprecyzować bo sprzętu na rynku dużo, wielkość istotna zatem zakładamy że duże nikony odpadają, amatorskie D5500/D5600 może, z bezluster fuji lub sony aps-c, chyba że pełna klatka Sony A7II z kitem ?

  4. #4

    Domyślnie

    Canon odpada ze względu na wyraźnie słabsze - najsłabsze matryce. ;P
    A poważniej, mógłby być, gdyby we wszystkich pozostałych aspektach był najlepszym wyborem.

    Z Nikona chyba na placu boju najlepiej D7200 lub D7500. Linie D3xxx i D5xxx bym odstrzelił ze względu na wizjer. Za Nikonem stoi dostępność lamp, obiektywów i AF. Aparaty pewien gabaryt i wagę niestety mają. To jedyne, co wstrzymuje przed werdyktem.

    O Fuji i Sony muszę doczytać. Tu pozostają pytania:
    1. Jaki model + obiektyw w tej cenie? Kit lub 17-50 lub 24-70. Lub coś podobnego.
    2. Jaka ewentualnie lampa później?
    3. Jaki krótki tele ewentualnie później?

    Ps Dzięki za odp.
    1. Z Canona to może ewentualnie bezlustro, ale nie wiem, czy to się utrzyma na dłuższą metę na rynku?
    2. A7II - muszę poczytać.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Zacznij od spaceru do sklepu i sprawdź, jak Ci się podobają elektroniczny wizjery (EVF) w Sony i Fuji. To na początek może dużo wyjaśnić, bo albo się zakochasz, albo będziesz obrzydzony. I wybór się uprości.

  6. #6

    Domyślnie

    A mikro 4/3 pod uwagę nie bierzesz? Maleńkie, leciutkie. Trochę szkieł do nich jest. Takie OMD EM5II i Olympus 12-40/2.8Pro na początek a potem np. PanLeica 100-400 jako tekeobiektyw.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Chyba zerknąłbym na jakiś model Fuji plus ten bardzo fajny kit co ma światło f/2.8-4 do tego lampa Godox TT350F, całość bardzo zgrabna i lżejsza w porównaniu do zestawu lusterkowego, ta sama lampa jest też do sony jak coś, kwestia obiektywu na start i rozbudowy do sprawdzenia pod kątem cen.

  8. #8
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Obawiasz się o gabaryty, a rozważasz pełną klatkę? Co z tego, że Sony ma mały korpus, kiedy będziesz podpinał do niego pełnoklatkowe tele...
    Od samego czytania nie dowiesz się tego jak tej "kobiecie" będzie się fotografowało danym aparatem. Czego używa teraz? Czego jej brakuje? Jaki jest jej próg jakości?

  9. #9

    Domyślnie

    Najpierw kolego podajesz że chcesz do przyrody zwierząt ptaków a potem wahasz się w obiektywach 50-70mm jakie ptaki tym czymś chcesz zrobić ? chyba że przybijesz je do płotu i podejdziesz na odległośc 1-2 metrów. Ja obecnie do ptaków i przyrody mam 300mm i to na apsc (ekwiwalent 450mm) i jeszcze jest krótko. To co wymieniłeś to tylko do krajobrazów i kotleta. O przyrodzie w pełnym tego słowa znaczeniu z tym szkłem możesz zapomniec chyba że kwiatki na polu.

  10. #10

    Domyślnie

    Aparat ma być dla osoby znajomej - kobiety. O jeszcze nie sprecyzowanych upodobaniach i przyzwyczajeniach fotograficznych. Niestety więc trochę szukanie po omacku.
    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    A mikro 4/3 pod uwagę nie bierzesz? Maleńkie, leciutkie. Trochę szkieł do nich jest. Takie OMD EM5II i Olympus 12-40/2.8Pro na początek a potem np. PanLeica 100-400 jako tekeobiektyw.
    Wstępnie przyznam - nie brałem pod uwagę. Zarówno z Canona jak i u4/3 zrezygnowałem wstępnie, ze względu na słabsze matryce, żeby zmniejszyć i tak już duży wybór. Jeśli filmowanie byłoby bardzo ważne, bez wątpienia rozważałbym Panasonica. Podobno nie jest. Obiektywy podobno dobre, czy tele są rozsądnych - mniejszych, rozmiarów niż odpowiedniki FX/DX?

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Chyba zerknąłbym na jakiś model Fuji plus ten bardzo fajny kit co ma światło f/2.8-4 do tego lampa Godox TT350F, całość bardzo zgrabna i lżejsza w porównaniu do zestawu lusterkowego, ta sama lampa jest też do sony jak coś, kwestia obiektywu na start i rozbudowy do sprawdzenia pod kątem cen.
    Tak, pytanie jeszcze o jakiś odpowiedni korpus Fuji. Będę musiał poczytać o tej lampie.

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Gniadek Zobacz posta
    Obawiasz się o gabaryty, a rozważasz pełną klatkę? Co z tego, że Sony ma mały korpus, kiedy będziesz podpinał do niego pełnoklatkowe tele...
    Od samego czytania nie dowiesz się tego jak tej "kobiecie" będzie się fotografowało danym aparatem. Czego używa teraz? Czego jej brakuje? Jaki jest jej próg jakości?
    Ostatnie pytania to niestety niewiadome. Z tego co mi wiadomo, do tej pory posiadany był kompakt.
    Odnośnie pełnej klatki Sony. To trochę ale jednak mniejsze gabaryty. Moim zdaniem, gdyby kit był rozsądnych rozmiarów, byłoby ok. Tele, to raz na jakiś czas. Naturą rzeczy jest większe. Raz na jakiś czas można się poświęcić.

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    ...
    1. Jaki model + obiektyw w tej cenie? Kit lub 17-50 lub 24-70. Lub coś podobnego.
    ...
    3. Jaki krótki tele ewentualnie później?
    ...
    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    Najpierw kolego podajesz że chcesz do przyrody zwierząt ptaków a potem wahasz się w obiektywach 50-70mm jakie ptaki tym czymś chcesz zrobić ? chyba że przybijesz je do płotu i podejdziesz na odległośc 1-2 metrów. Ja obecnie do ptaków i przyrody mam 300mm i to na apsc (ekwiwalent 450mm) i jeszcze jest krótko. To co wymieniłeś to tylko do krajobrazów i kotleta. O przyrodzie w pełnym tego słowa znaczeniu z tym szkłem możesz zapomniec chyba że kwiatki na polu.
    Uważam, że punkt 1. Obiektyw kończący się na 50(70) jest wyraźnie odzielony od punktu 3. Jakie krótkie tele później... I są to bez wątpienia dwie zupelnie różne rzeczy.
    Moim zdaniem obiektyw kończący się na 200-300 mm dla przeciętnej kobiety będzie wystarczający. Nie za duży i nie za ciężki do dźwigania. Z drugiej strony wystarczy do większości powszechnych zastosowań. Zwierzęta to prędzej jakiś psiak lub kociak, ptaki przy karmniku. Jakieś zwierzęta na wycieczce w zoo. A nie zasiadka na dziką zwierzynę w łódce, czatowni z czymś wielkiego kalibru.

    Tak przy okazji - do Sony i Fuji da radę podpiąć jakiegoś fajnego Metza?

    Dziękuję.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 28-03-2018, 15:45
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-07-2016, 02:05
  3. Bezlusterkowiec/Lustrzanka ze szkłem do 5000zł
    By explorexxx in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 04-04-2016, 13:54
  4. Pierwsza lustrzanka - d5200, d7100 a może bezlusterkowiec
    By Licketty in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 16:30
  5. lustrzanka z obiektywem do 1500zł
    By bazej in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-01-2010, 16:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •