Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie Wymiana świec i kabli w Toyota Corolla

    Pora na samodzielną wymianę kabli oraz świec. Serwis za taką usługę policzył mi 100 zł. Zakup klucza dynamometrycznego ko koszt inwestycji w granicach 70 zł. Na coś trzeba zwrócić uwagę przy wymianie kabli czy raczej w myśl instruktażu ściągam pierwszy zakładam pierwszy itd.

  2. #2

    Domyślnie

    Jaką masz Corollę, bo E12 i następne nie mają kabli WN.

  3. #3

    Domyślnie

    Jesli masz po prostu gotowe czesci, to zakladasz po kolei i juz.
    Jesli samodzielnie docinasz kable, to zwroc uwage zeby byla taka sama dlugosc. Tu sa rozne szkoly czy dlugosc kabla ma wplyw na zaplon czy nie, ale trzymamy sie tego jak fabryka przewidziala najlepiej.

    I najwazniejsze, zalezy jak dawno wymieniales swiece i czy fajki sa jakies uszczelniane (czy zakrywaja szczelnie kanal na swiece), czy sa pod jakas plastikowa oslonka czy leci tam brud czy nie.
    Bo jesli masz tam syf, to odkrecajac swiece wszystko moze ci poleciec do srodka.

    Jak mi wymieniali swiece w Reanault Thalia, to mechanik mowil ze 80 tys to przegialem i musial je najpierw niemal wykopac.
    Czyli oczyszczanie za pomoca karchera lub bardzo silnego strumienia powietrza. Ofc nie po przewodach i elektryce, tylko na same swiece. Jesli uzywales karchera, to poczekaj spokojnie jak wyschnie.
    A jesli masz to jakos uszczelnione, zabudowane to nie masz tego problemu. Ot dla spokojnosci mozesz dmuchnac pare razy.
    Nie musisz koniecznie miec klucza dynamometrycznego, znajdz w necie jakim katem dociagac te swiece u ciebie w glowicy. Np delikatnie do wyczucia oporu i 15 stopni w opor. (podaje tak przykladowo, nie sugeruj sie tymi wielkosciami)
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #4
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dranio Zobacz posta
    Jaką masz Corollę, bo E12 i następne nie mają kabli WN.
    Toyota corolla E11

  5. #5
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Toyota corolla E11
    Zarówno w 1.4 jak i w 1.6 wygląda to tak samo. W tych silnikach nie musisz mieć nawet klucza dynamometrycznego, bo na dedykowanych świecach NGK masz na opakowaniu narysowane jak to zrobić, żeby było dobrze. Ustrzegaj się kabli BERU, weż sobie rónież NGK. Drożej, ale bez późniejszych problemów. Głowice w E11 są tak zrobione, że świece siedzą głęboko w gniazdach. Po zdjęciu fajek, a przed wykręceniem świec musisz wydmuchać syf który tam siedzi. Inaczej piasek i inne paprochy wpadną Ci do cylindrów.

    Jak masz luźne 200 zł to zainwestuj w świece irydowe NGK. Wytrzymują lekko 100 000 km przebiegu i nie sprawiają po drodze żadnych problemów.

    I to wszystko. Jedyny problem to kupić oryginały, niestety jest sporo podróbek na rynku.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Bym zapomniał. E11 ma luz zaworowy ustawiany na płytkach. Po 100 000 km przebiegu konieczne jest jego sprawdzenie - zaniedbanie kończy się wypaleniem gniazd w głowicy.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #6
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Dzięki stokrotne

Podobne wątki

  1. SB-900 - Panie świeć nad jej duszą?
    By wyso in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-11-2015, 02:07
  2. Maskownica do kabli. Nascienna
    By Strus in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 08:18
  3. Toyota ma :)
    By pes in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-11-2012, 11:39
  4. zamienniki do kabli sc-28 / sc-29
    By janoo in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-12-2008, 23:45
  5. Fotografowanie świec przy błysku
    By vuki in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-04-2007, 00:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •