Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51
  1. #1

    Domyślnie Spacer zoom do Nikona D7200

    Witam.
    Jestem na etapie kupna nowej lustrzanki. Mniej więcej już wybór padł na Nikona D7200, ale jeszcze szukam jakiegoś szkła.
    Myślałem o NIKON AF-S DX 18-300MM F/3.5-6.3G ED VR i może za jakieś 3-4 miesiące dokupienia stałki, coś koło 35mm lub 50mm.
    Moje zdjęcia to głownie spacery z naszą córka, czyli różne place zabaw, sporo ruchu jak to u dzieci, wakacje, no i narty.
    Czy uważacie, że taki zestaw da radę i można liczyć na fajne fotki??
    Dzięki z góry i Pozdrowionka.

  2. #2

    Domyślnie

    Tamron 18-400 mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD - polecam jako spacer zoom. Sprawdza się bardzo dobrze. Zakres zooma jest potężny, co daje uniwersalność i dużo swobody.
    Do tego stabilizacja i umiarkowane rozmiary. Sprawdza się.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tylko po co wtedy tak dobry aparat kupować jak kompletnie nie wykorzysta się zalety świetnego obrazka jaki może dać, druga sprawa jak takie obiektywy mają nadążyć za ruchliwym dzieciakiem ?
    Wolałbym kupić 18-105 lub 18-140 i ewentualnie kadrować niż używać takie koszmarki ultra uniwersalne.

  4. #4

    Domyślnie

    Dlatego właśnie moje pytanie, przesiadam się z mojej starej Sony A300 i chciałbym czegoś lepszego, z czego zdjęcia będą na dobrym poziomie.
    Właśnie chcę wybrać jakieś fajne szkło do tego modelu Nikona.
    Ostatnio edytowane przez Paw-Bor ; 03-06-2018 o 21:15

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mi chodziło raczej po co tak dobry aparat jak ma być podpięty jakiś 18-300, jak ma być lepiej i chcemy wykorzystać co ten świetny aparat potrafi to dwa obiektywy do pokrycia ogniskowych wspomnianych trzeba kupić i brać na spacer co pasuje, jakie obiektywy wybrać to chyba już setki tematów jest na forum, sigma 17-50 dominuje ze względu na jakość obrazka, ostrość i szybkość świetna, do tego tele np tanie Nikkor AF-P 70-300VR i mamy zestaw super, a może wystarczy właśnie wspomniany Nikkor 18-140 VR i do tego jasna stałka 35 lub 50mm ?

  6. #6

    Domyślnie

    Też taka opcja jest rozważana. Ale opinie o Nikor 18-140 VR są przeciętne, dlatego jakoś odszedł na dalszy plan.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paw-Bor Zobacz posta
    Też taka opcja jest rozważana. Ale opinie o Nikor 18-140 VR są przeciętne, dlatego jakoś odszedł na dalszy plan.
    Opinie o 18-140 będą z pewnością lepsze od opinii o którymkolwiek megazoomie, o którym pisałeś.

  8. #8

    Domyślnie

    Właśnie siedzę i czytam różnego rodzaju testy odnośnie 18-140. Faktycznie w testach wypada bardzo przyjemnie, więc chyba już mam jakiś kierunek, no i do tego jeszcze Wy też polecacie do tej puszki.
    Teraz jeśli chodzi o stałki, to nigdy nie miałem przyjemności strzelać. Więc chciałbym zapytać doświadczonych która lepsza?
    - Nikon AF-S 35mm f/1.8G DX czy
    - Nikon AF-S 50mm f/1.8G

  9. #9

    Domyślnie

    Jak będziesz miał zooma, to po jakimś czasie będziesz wiedział czy potrzebujesz bardziej uniwersalnej 35, czy bardziej portretowej (na DX) 50. Na razie nie kupuj żadnej. Ja z własnego doświadczenia mogę napisać, że pr, udają się obie, a i 24, 85 i 105 jest w sam raz

  10. #10

    Domyślnie

    Ok, dzięki wielkie. W sumie, mój budżet pozwala mi na którąś z tych stałek jeśli wybiorę zestaw D7200 + 18-140mm VR.
    Jeszcze się z tym prześpię i zobaczymy co jutro przyniesie dzień, ale jak piszesz że 35mm bardziej uniwersalna, to może się jednak skuszę. Tym bardziej że ceny są bardzo przystępne
    A jak mi się spodoba to za jakiś czas dokupię sobie 50mm

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Uniwersalny jasny zoom do D7200
    By wtw in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 13:37
  2. Spacer zoom
    By w0j in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 18-04-2014, 11:02
  3. Do D80 za 2000zł spacer zoom
    By Bos in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 10-05-2010, 15:52
  4. Ranking spacer zoom-ów
    By artur678 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 28-04-2010, 13:53
  5. [ Pozostałe ] Sigma 18-200 OS - spacer zoom
    By pn in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-09-2007, 23:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •