Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie [biegi] IV Cross Towarzyski

    Kilka kadrów z końcówki biegu (wszyscy którzy przebiegli od 50 do 72 km w czasie 6h).

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    8.

    9.

    10.

    11.

    12.

    13.

    14.

    15.

    16.

    17.

    18.

    19.

    20.

    21.

    22.

    23.

    24.

  2. #2

    Domyślnie

    Dziękuję za opinię. Wyciągnę wnioski. Miło by było gdybyś zwrócił uwagę co poprawić...

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    podajesz sie tutaj ze experta
    Poprosił bym o cytat...
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 03-06-2018 o 12:37

  3. #3

    Domyślnie

    Skoro prosisz o konkretne uwagi, to napiszę o swoich odczuciach amatora.
    Generalnie wieje nudą. Wiele podobnych, wręcz identycznych kadrów. Atmosfera na zdjęciach raczej jak ze startu, a nie po przebiegnięciu 60 km. O lampie już kolega ci napisał. Jeżeli używałeś sprzętu wypisanego w stopce, to można było zastosować dużo mniejszą GO, próbując np. uchwycić zmęczenie, wysiłek na twarzach uczestników. Zdjęcia w większości sprawiają wrażenie zrobionych komórką. Warunki oświetleniowe miałeś bardzo trudne - ostre światło, mocne cienie. Ratowanie się lampą czasem pomaga, ale tu chyba nie wyszło. Wiele zdjęć wygląda na przepalone. Myślę, że zdjęcie świateł na postaciach mogłoby pomóc.
    Mam nadzieję, ze przyjmiesz moje wypociny merytorycznie.
    Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie zrozum mnie źle ale to foto-żart?

  5. #5

    Domyślnie

    @wojtekd3, dla mnie ideałem byłoby zbliżyć się do tego poziomu... http://www.saldat.pl/html/fot-sport10.htm

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    @wojtekd3, dla mnie ideałem byłoby zbliżyć się do tego poziomu... http://www.saldat.pl/html/fot-sport10.htm
    Jeżeli ten poziom jest dla ciebie ideałem, to jesteś już bardzo blisko. Zakładaj tylko częściej 16-35 albo jeszcze coś szerszego.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wiem co dla kogo jest ideałem i ile komu do tego brakuje lub jak bardzo jest blisko - ale mnie rzuca się w oczy jedno: te zdjęcia to naprawdę jest jakiś foto żart. Mogą być świetnym przykładem do jakiegoś wstrząsającego artykułu opisującego mizerię i stoczenie się dzisiejszej fotografii na dno, na przykład pod tytułem Jak komórki wykończyły fotografię, czy podobnym.

    Dla porównania - parę zdjęć też z biegu, jakie tu na forum zamieścił kilka dni temu nasz Kolega. Różnica klas jest tak wstrząsająca (kadry, umiejętność złapania chwili, technikalia), że dopiero zobaczywszy tamte zdjęcia można dobrze ocenić mizerię i lichość tych tutaj.

    Rzadko piszę jakieś miażdżące krytyki, ale tutaj, poza tym, że autor zwlekł się rano z łóżka i poszedł na trasę nie znajduję żadnych plusów.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8

    Domyślnie

    @2pompony- wszystko trafne prócz jednego: nie rano tylko po południu

  9. #9

    Domyślnie

    Nie jest łatwo zrobić dobre fotki na takim lajtowym biegu. Emocji brak, bo widać, że było bardziej towarzysko więc rywalizacji brak. Na większym maratonie da się coś ciekawego uchwycić. Co innego na biegach przełajowych. Runmagedony i temu podobne pełne są fajnych miejsc na fotki. Błoto, woda, przeszkody, walka i adrenalina. To są zupełnie inne imprezy sportowe mimo, że oparte na bieganiu. Ale to tak jakby porównywać fotografowanie startu awionetki z pokazem dynamicznym samolotu wojskowego
    Fuji

  10. #10

    Domyślnie

    Dlatego, żeby podkreślić całą nijakość, autor postanowił identycznymi kadrami wydobyć całą nudę, mistrzowsko upodabniając swoje obrazki do obrazków z lichej kamery przemysłowe ustawionej na patyku. W dodatku takiej, w której nie da się wyłączyć lampy.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Biegi-maraton
    By Erhlik in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-09-2014, 20:14
  2. [ Sport ] Mecz towarzyski POLSKA-BIAŁORUŚ U19
    By kd78 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-09-2010, 17:21
  3. [ Reportaż ] Taniec Towarzyski
    By Damiankck in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2010, 14:24
  4. Biegi :)
    By franz55 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-11-2008, 22:27
  5. Taniec towarzyski -jaki sprzęt kupić ???
    By Mr. Exlusive in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-07-2007, 00:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •