Close

Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 118

Wątek: d7500 czy d7200

  1. #31

    Domyślnie

    PM.M Przy tej 50 nikona chyba zostanę. Jednak jest tańsza niż reszta. Ewentualnie później coś mogę zmienić, jeśli mi się nie spodoba. A co myślisz o tej tokinie 11-20, którą wymieniłem w swoim pierwszym poście? Chodzi mi też o światło. Chociaż mój priorytet to jednak krajobrazy, to jednak czasami przyda się w małym pomieszczeniu.
    Ostatnio edytowane przez ulfur ; 05-06-2018 o 00:26

  2. #32

    Domyślnie

    Tokiny nie znam, to nie powiem. Co do światła to w małym pomieszczeniu to albo zdjęcia ze statywu (wnętrza), albo do wszelakich imprez z ludźmi lampa odbijana od sufitu i światło w obu przypadkach nie ma znaczenia. Wszystkie domowe rodzinne zdjęcia robię z lampą po suficie, czas 1/250 i przynajmniej wszystko jest ostre i równomiernie miękko oświetlone. Do tego można dać mały odbłyśnik (np SB-26, którą mam, ma wyciągany), który da kawałek odbitego światła w oczy. Nie jest to oczywiście oświetlenie do portretowania, ale na imieniny itp jest aż nadto wystarczające.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ulfur Zobacz posta
    PM.M Przy tej 50 nikona chyba zostanę. Jednak jest tańsza niż reszta. Ewentualnie później coś mogę zmienić, jeśli mi się nie spodoba. A co myślisz o tej tokinie 11-20, którą wymieniłem w swoim pierwszym poście? Chodzi mi też o światło. Chociaż mój priorytet to jednak krajobrazy, to jednak czasami przyda się w małym pomieszczeniu.
    Tokina to dobry obiektyw np. do wnętrz kiedy w kadrze nie ma źródeł światła. Ze względu na odblaski pod światło nie mówiąc o słońcu w kadrze, oraz wyjątkowo dużej aberracji chromatycznej, do krajobrazu bym jej raczej nie kupował. Dzisiaj kiedy pod Dx masz do wyboru zależnie od budżetu trzy Nikonowskie UWA szukanie czegoś poza tym zestawem musi mieć wyjątkowe uzasadnienie, bo do najczęstszych zastosowań będzie drożej i gorzej (mam na myśli jakość/cena).

  4. #34

    Domyślnie

    Mam taki zestaw, jak polecal Raftepes: D7500 + Nikkor AF-S 16-80mm f/2.8-4 Jak dla mnie rewelacja. Szklo bardzo uniwersalne. Mam tez Tokine 11-16 i zakladam ja tylko wtedy, kiedy potrzebuje duuzej szerokosci (jak sie obiekty nie mieszcza w kadrze ) . Jednak w wiekszosci przypadkow 16-80 nie sciagam z body. Waga zestawu i rozmiary sa ok.

    Co do Tokiny. Tak jak pisal Mmluty - pod swiatlo nie da rady tym zdjec robic . Rozblyski jak w sylwestra ale poza tym szklo zacne.

    co do 50. Mam i jakos nie moge sie przekonac. na DX jak dla mnie troche za wasko. Poza tym robie wiecej krajobrazow, a jak sie domyslam - na Islandii ich nie brakuje . . ja na twoim miejscu zamiast 50 wybralbym dobry statyw

    af-p 70-300 tez mam. fajny i szybki obiektyw do amatorskich zwierzatek i ptaszkow cena niska, to i wymagan zbyt wielkich nie ma co stawiac.

  5. #35

    Domyślnie

    Muszę powiedzieć, że zabiłeś mi trochę ćwieka tym N16-80. Ale z tego co zdążyłem wyczytać to głównie wynika, że jest przeceniony. No i 3 razy droższy niz sigma 17-50. Nie będzie mnie tak bardzo bolało, gdy mi coś w niej nie spasuje i odłożę te 1500 zł na półkę. Widziałem S18-35, wydała mi się za duża na spacery, gdybym miał mieć tylko to. Póki co jestem zdecydowany na N10-20, S17-50 i N70-300 AFP. Mam jeszcze 3 tygodnie czasu na myślenie. I ewentualne dokupienie czegoś pod choinkę, kiedy znowu będę w PL.

  6. #36
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ten 16-80 kosztuje tyle co genialny Tamron 24-70 2.8 G2, więc w połączeniu z ceną D7500 to już tylko malutki krok do tego żeby kupić FX.

  7. #37

    Domyślnie

    Przez chwilę kiedy wspomniano o pełnej klatce napaliłem się na nią. Ale przeczytałem o tym pakowaniu się w pełną klatkę ze słabymi obiektywami i wyleczyłem się z tego. Ale faktycznie widzę, że dochodzę z cenami do pełnej klatki, może nie w tym zakresie ogniskowych ale jednak. Chcę kupić aparat na "lata", dlatego też wolę dołożyć kilka zł już teraz. Nie chcę bawić się w sprzedawanie, wymienianie. Albo ja go wykończę albo on mnie :P Moje konto bez jakiegoś ogromnego uszczerbku przeżyje i d850 z dwoma w miarę dobrymi obiektywami ale moja głowa niestety już tego nie przeżyje :P Wszsytko musi mieć jakiś sens. Zastanowiłem się nad d750 plus jakiś jeden dobry obiektyw na początek w cenie tego body i moja głowa to przeżyje I na pewno głowa przeżyje też drugi dobry obiektyw za rok, tyle, że wybrany faktycznie z pewnością potrzeby a nie jak teraz, że chcę mieć cały (prawie) zakres już. Więc co byście mi polecili do tego d750 na początek? Coś co zrobi poza krajobrazem, architekturą ładny portret mojego wnuczka
    P.S. Za 750 też przemawia do mnie jakość wydruków o jedną działkę iso wyższa. Plus to że zawsze brakowało mi światła i szerokości.
    Ostatnio edytowane przez ulfur ; 15-06-2018 o 20:44

  8. #38

    Domyślnie

    Od dzisiaj jest cashback wiec mozna jeszcze taniej kupić d750 d7500 i d7200 i kilka szkieł jeszcze.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  9. #39
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli ma być nówka to D750 teraz super opcja, do tego szkło hmm... brałbym tamrona 24-70 2.8 VC bo tanio i świetna jakość, a jeśli nie to nową wersję tego tamrona, zestaw na lata.

  10. #40

    Domyślnie

    Lepiej kupić d7200 7500 ew canon 80d bo szkła pod FX są sporo droższe niż pod dx a za oszczędzone pieniądze za body dokupił bym szkła statyw wężyk spustowy i lampę jak nie masz

Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-08-2018, 10:35
  2. co zyskuje kupiując D7500 zamiast D7200
    By damiok in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 20:25
  3. D5600 czy d7500
    By JeK in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-02-2018, 00:02
  4. D7500 a bezlusterkowiec
    By Bouli in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 31-12-2017, 11:47
  5. Następca D90 - D7100, D7200 czy D7500?
    By Axinus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-07-2017, 22:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •