Close

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 118

Wątek: d7500 czy d7200

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ulfur Zobacz posta
    Oczywiście myślałem też o S18-35 1.8 (+ N50 1.8 +S10-20 3,5) ale jest większa i brak w niej stabilizacji i dlatego nie wydaje mi się za dobra do krajobrazów z ręki czy jako spacer zoom po mieście. Może się mylę co do niej. I swojej ręki :P Może ktoś używa jej w ten sposób?
    Ja używam ale nie "w ten sposób" Ale odezwałem się ponieważ uważam, że ten obiektyw jest warty rozważań. Mam tę sigmę (po zamianie z S17-50) i jestem mega-zadowolony. Do tego mam też Nikkora 50 1.8, który ją dobrze uzupełnia.
    Robię głównie krajobrazy ze statywu więc problem stabilizacji nie istnieje. Ale... zdarzyło mi się robić coś tam również z ręki i nie zauważyłem niczego złego.
    Ostrość robi wrażenie, jakość obrazka również. Jeśli rozważasz to nie porzucaj tej opcji za szybko. W dziale "krajobrazy" mój secik (Nad Nidą) sprzed kilku dni zrobiony tym szkłem.
    Nie wiem co ja bym wybrał wiedząc jakie możliwości mam z tym co mam. Liczyłem ostatnio koszt tego w FX ale raczej tylko z ciekawości. I nie zapowada się na szybka przeprowadzkę. Jeśli startujesz z zakupem od zera to troszke inaczej wygląda. Ale niewątpliwie zgryz jest.

  2. #22

    Domyślnie

    Zestawik w sumie ok. Zastanawiam się tylko czy zamiast nikorra 10-20 nie lepiej wybrać używanego niķkora 10-24 lub budżetowo sigmy 10-20.

  3. #23

    Domyślnie

    Chyba nie patrzyłeś na ceny tych obiektywów. Jedynie trochę tańsza jest S10-20 ze zmiennym światłem, stara wersja. Dobry środek kadru i niska cena w zasadzie wyczerpuje listę zalet. No i porównujesz nowe z używanymi.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raftepes Zobacz posta
    Zestawik w sumie ok. Zastanawiam się tylko czy zamiast nikorra 10-20 nie lepiej wybrać używanego niķkora 10-24 lub budżetowo sigmy 10-20.
    Jeżeli budżet pozwala, to zawsze lepiej wybrać N10-24 niż N10-20- tylko cena jest ponad 2x wyższa. Jeżeli wchodzi w rachubę używka to N10-24 jest dobrym wyborem, można wtedy jeszcze rozważyć zakup N12-24. Natomiast kupowanie nowej Sigmy 10-20, to było dobre budżetowe rozwiązanie przed ukazaniem się N10-20, który jest tańszy i dla mnie wydaje się lepszy.

  5. #25

    Domyślnie

    Nie miałem Sigmy 17-50/2.8 więc trudno mi powiedzieć czy rzeczywiście jest tak dobra jak wszyscy piszą. Kolega ma ja do Pentaxa i bardzo chwali.
    Fotografuję głównie krajobrazy i przez wiele lat używałem Nikkora 16-85VR. Uzupełniony Nikkorem 70-300VR dawał wielką elastyczność jeśli chodzi o zakres. Na tyle dużą, że często rezygnowałem z wykorzystania Nikkora 10-24, który jest przecież bardzo dobrym szkłem. Ale czasem lepiej było mi pstryknąć dwa ujęcia na 16mm i potem je złożyć niż pojedynczą klatkę na 10mm.
    Kiedy przechodziłem z D300S na D7100 w komplecie dostałem też Sigmę 18-35/1.8. No i niestety wpadłem. To szkło jest rewelacyjne - do każdego zastosowania. Portret, zdjęcia rodzinne, imprezy. Krajobraz oczywiście także - ostrość po lekkim nawet przymknięciu jest genialna . Ma wady oczywiście - jest ciężkie i bez stabilizacji. Ma też bardzo krótki zakres - ani to szerokie, ani długie. Przejście z 16-85 było dla mnie bolesne. Ale było warto. D7100 spokojnie znosi ISO 800 a i 1600 nie stanowi problemu więc spokojnie można robić krajobrazy z ręki. Oczywiście statyw daje o wiele lepsze efekty. Ale to szkło wymaga uzupełnienia o coś z szerszym zakresem. W którą stronę - rzecz indywidualna. jeden będzie wolał szerszy kąt inny teleobiektyw. Ja raczej wolę coś dłuższego - przy potrzebie szerokiego kąta robię dwa ujęcia i składam panoramę. A do Sigmy dokładam Nikkora 50/1.8 i/lub Nikkora 70-300VR albo 80-200/2.8. Waży to dużo, ale nie ma rady.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  6. #26

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi. I podpowiedzi Wybiorę jednak tę sigmę 10-20 3,5. I oczywiście 18-35 skoro tak wszyscy w nią "wpadają" :P Wiem, że będę jej na pewno używał. Plus N 50 1,8 i dorzucę jeszcze tego N 70-300 AF-P. Plus usb dock do sigmy 18-35, bo nie będę miał czasu na ewentualne wysyłanie do kalibracji. I chyba dokupię jakiś statyw, coby ta sigma była warta tych pieniędzy . Troche przekroczę budżet, ale na szczęście i tak zmieszczę się w jednej wypłacie, więc nie będzie tragedii :P Teraz jeszcze jedno pytanie. Czy lepiej kupić wszystko w jednym sklepie i liczyć na jakiś rabat czy też wybierać tańsze sklepy dla wszystkiego z osobna? Chociaż ceny wszędzie są bardzo porównywalne. Nie biorę pod uwagę tych bez gwarancji producenta.

  7. #27

    Domyślnie

    ... I oczywiście 18-35 skoro tak wszyscy w nią "wpadają" :P...
    Moim zdaniem to słaby pomysł na pierwszy i uniwersalny obiektyw. Sądząc po ofercie używanych-prawie-nowych to bardzo wielu wpada i wypada z tego szkła
    Sigma 10-20/3,5 ma filtry 82 mm, trochę bardziej kosztowne i jest jednak spora. Plus te 10 mm to na początek zabawy z fotografią trudna ogniskowa, wymagająca bardzo starannego kadrowania i nie nadużywania.
    Z kolei 50 mm na DX to typowa portretówka i to raczej do plenerów, trudno nią coś więcej zdziałać, no może jakieś krajobrazy gdy jest sporo przestrzeni.
    Obawiam się, że nie mając doświadczenia z dockiem sam nie ogarniesz tej Sigmy w zadowalający sposób. To naprawdę spory obiektyw i łatwo się zniechęcić do noszenia takiego zestawu np. na spacery.
    Radziłbym na początek jednak zoom o większym zakresie, min. 17(18 )-50 (ale to minimum, może nawet warto celować w 18-140), 70-300 af-p vr to fajny pomysł, daje sporo zabawy za nieduże pieniądze.

  8. #28
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Przed zakupem S18-35 zdecydowanie poszedłbym potrzymać ten obiektyw w ręce i sprawdził zakres ogniskowych, ja sprzedałem ponieważ używałem głównie powyżej 35mm na apsc i to zwyciężyło że zamieniłem na S17-50.

  9. #29

    Domyślnie

    Początek nie początek. Zależy jak na to patrzeć. Miałem do tego canona kit 18-55. Wiele, ale to bardzo wiele razy brakowało mi tutaj na islandii "szerszego spojrzenia". Niby zawsze można cofnąć się ale czasami nie ma gdzie albo już schodzi się wtedy z górki. Bardzo rzadko kiedy potrzebowałem coś węziej. Wtedy ratowałem sie kompaktem, jeśli faktycznie chciałem coś pstryknąc. 50 zamierzam wykorzystać "na" (dla) wnuczka Jeśli to okaże się za szeroko to kupię coś węższego. Myślałem o N85 1,8 ale jest jednak ponad 2 razy droższy i muszę wiedzieć najpierw czy faktycznie mi się przyda. A córka z tego co widzę, to jej wystarcza smartfon :P Mam jeszcze dwa tygodnie, żeby się zastanowić do końca. Potem zacznę się rozglądać po sklepach. Za miesiąc będę w Polsce i chciałbym już coś kupić od razu. Spróbuję jeszcze rozejrzeć się tutaj czy mają gdzieś na miejscu tą sigmę, żebym ocenił jej wielkość wzrokiem a nie tylko na zdjęciach. Pozdrawiam.
    Dzisiaj miałem fajny przypadek. W miejscu gdzie pracowałem (wymienialiśmy dla elektrowni rury, dużo pary z ziemi, kilka dołków z białą mazią, jakaś górka, jak dla mnie nic specjalnego tutaj :P), nagle po lunchu przyjechał duzy bus z z trzema modelkami (ruda, murzynka i biała ciut tęższa), które pracowały nago w odległości od nas od 50 do 150m i fotografowało je przez 3 godziny kilkunastu gości z kilku do kilkunastu metrów. Ja zdecydowanie wolę krajobrazy I szerszy kąt.
    P.S. Szkoda, że mialem wtedy tylko smartfon :P
    Ostatnio edytowane przez ulfur ; 04-06-2018 o 23:30

  10. #30

    Domyślnie

    Sigmy 10-20/3,5 ja bym nie polecał. Ja osobiście mam złe doświadczenie z tym szkłem - a w szczególności jej auto-defocusem (wiem, że z 10 mm ognisowej można przeżyć bez, ale to już wolę manualny obiektyw) i przyznam, że przez nią zraziłem się do Sigmy. Obrazowanie jej mi się też (subiektywnie) nie podoba. Jak ma być tanio, to N10-20, gdyby się pojawił wcześniej, to jego bym kupił. A i dodam, że 50 na DX jako ogniskowej osobiście nie trawię - nie pies ni wydra, albo za szeroka albo za wąska. Do portretów na DX wolałem 60 macro, ale to już co kto woli, są tacy co się zachwycają tą ogniskową.
    Ostatnio edytowane przez PM.M ; 04-06-2018 o 23:34

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-08-2018, 10:35
  2. co zyskuje kupiując D7500 zamiast D7200
    By damiok in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 20:25
  3. D5600 czy d7500
    By JeK in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-02-2018, 00:02
  4. D7500 a bezlusterkowiec
    By Bouli in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 31-12-2017, 11:47
  5. Następca D90 - D7100, D7200 czy D7500?
    By Axinus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-07-2017, 22:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •