Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Filtry Hoya i B+W z aliexpress.com

    Witam. Kupowal ktos z Was moze filtry z tej strony? Wszystko wyglada pieknie ladnie, ceny itd. Obawiam sie tylko czy to sa oryginalne produkty, bo cena jest bardzo atrakcyjna. Poza tym, po czym mozna poznac ze to nie podrobka, chodzi mi o to czy na oryginalnych opakowaniach sa jakies hologramy czy znaki wodne, etc. Dziekuje za odpowiedzi.

    https://pl.aliexpress.com/item/Hoya-...10603c00Nna9ua

  2. #2

    Domyślnie

    Oryginalność tych filtrów jest tak pewna jak niegdyś zysk w ambergold. Kiedy się ludzie nauczycie, że w dzisiejszych czasach nie ma okazji, a jeśli już to szukaj ich u oficjalnych dystrybutorów
    Σ Art 20mm 1.4, Σ Art 35mm 1.4, Σ Art 85 1.4, T 70-200mm 2.8 G2 zakurzony D600

  3. #3

    Domyślnie

    Można kupić coś tanie lub dobre ( rzadko "i").
    Na aliexpress są bardzo dobre filtry NiSi .
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  4. #4

    Domyślnie

    Wychodząc właśnie z takich założeń kupiłem kiedyś za dzikie pieniądze komplet Cokina do jego systemu filtrów (holder, pierścienie, zatyczki, itd), a następnie chciałem dokupić drugi komplet dla wygody. Kupiłem pierwszy z brzegu chiński i jakież było moje zdumienie, gdy okazało się że w każdym możliwym aspekcie przewyższał oryginał: był lepiej wykonany, miał mniejsze luzy, staranniej wypiłowane resztki po wtrysku, był z lepszego materiału, jak się okazało po latach był też trwalszy, bo oryginał popękał, a chińska podróbka nie. A używane były równolegle, a może nawet chiński częściej.

    Oczywiście koszt chińczyka był około dwudziestokrotnie niższy niż oryginał. Zważywszy, że za jeden oryginał mógłbym używać 20 podróbek nic przy tym nie tracąc na jakości spowodowało, że już nie jestem tak kategoryczny w osądach, jak koledzy powyżej.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andystar Zobacz posta
    Na aliexpress są bardzo dobre filtry NiSi .
    Używał ktoś NISI ND1000 czy polara ?
    Zasadniczo potrzebuję średnicy 77 mm. Cena kusi, tylko czy są coś warte.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  6. #6

    Domyślnie

    Mnie ciekawią filtry ND100000 z ali. Są dość stosunkowo tanie, ale ciekawe jak z jakością.
    Może ktoś się może wypowiedzieć?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fear Zobacz posta
    Oryginalność tych filtrów jest tak pewna jak niegdyś zysk w ambergold. Kiedy się ludzie nauczycie, że w dzisiejszych czasach nie ma okazji, a jeśli już to szukaj ich u oficjalnych dystrybutorów
    a myslisz, ze jak kupujesz w normalnym europejskim sklepie za grube pieniadze filtr, na ktorym pisze B+W, to nie ma ryzyka kupna badziewia?

    mialem taki jeden polar B+W. kupiony ladnie w duzym, sprawdzonym sklepie. przy ogniskowej 300mm ledwo obiektyw ostrosc lapal, a jakosc zdjec byla zatrwazajaca

Podobne wątki

  1. Filtry Hoya HD
    By XGrzesX in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 17:28
  2. Filtry Hoya
    By dolezkop in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-05-2008, 09:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •