Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: goetheanum

  1. #1

    Domyślnie goetheanum

    Ostatnio edytowane przez FHR ; 02-06-2018 o 07:29 Powód: edycja na życzenie autora
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  2. #2

    Domyślnie

    Fajnie zachowany podział geometryczny ujęcia oraz tego co chciałeś pokazać. Podoba mi się stopniowanie kolorystyki, czyli tak jak schody idą w górę.
    Pastele dużo tutaj łagodzą tych ostrych krawędzi, dlatego całość miła w odbiorze oraz równowadze.
    Nikon i podróże ...


  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo dobre zdjęcie, ciekawy temat, dobrze skadrowany i oświetlony.

  4. #4

    Domyślnie

    Bog zaplac za slowa pociechy.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  5. #5

    Domyślnie

    Foto Picasso kurczę.
    W pierwszym momencie miałem wrażenie, iż to widok ze schodów w dół pod ostrym kątem, i myślę se, figurę niemożliwą wybudowali czy co?
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  6. #6

    Domyślnie

    Nie znam się ale dla mnie klasa. Świetnie wykadrowane i te kolory...gdybym nie wiedział , że to schody to mógłbym pomyśleć, że to deser z budyniem.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie banalny motyw podlany świetna kolorystyką

  8. #8

    Domyślnie

    Gdybym miał ocenić w dwóch słowach, najbliższe moich odczuć byłoby powiedzenie: raczej słabo.

    To znaczy widzę próbę znalezienia kadru - co ogólnie należy pochwalić, ale próba jak dla mnie średnio udana. Mam odczucia, że albo czegoś za dużo, albo za mało. Jak na szlachetny minimal, to czegoś za dużo, jak na kubistyczną grę linii i płaszczyzn to zbyt duży rozgardiasz, jak na tzw. zwykłe zdjęcie klatki schodowej to za ciasno i pod dziwnym kątem. To w kwestii kadru, który dla mnie nie tylko nie jest wyczynowy, ale nie wyszedł poza strefę poszukiwań. Gdyby fotograf był słabszy, powiedziałbym 'szukaj dalej', ale Autor pokazywał już dużo lepsze obrazki, a kadrowo to w ogóle lepsze o lata świetlne.

    No cóż, każdy z nas poszukuje, a poszukiwania niekoniecznie zawsze muszą kończyć się sukcesem.

    Natomiast najsłabszym ogniwem zdjęcia są dla mnie kolory. Nie tak dawno jeden z kolegów pokazywał podobne ideologiczni zdjęcia bodaj z jakiejś auli, uczelni czy archiwum ze Szczecina (też klatka schodowa) - można porównać jak tam wspaniale wyszły kolory, a są bardzo podobne w nastroju: ciepłe pomarańcze.

    Ale ostatnie co powiem, to pochwała za wystawienie tego zdjęcia: poszukiwania też są potrzebne choćby nie zawsze dawały chwalebny efekt, a dział może jakoś powoli odżyje. Pamiętam czasy że to był najlepszy dział tego forum, któremu (wiem, wiem, aż trudno w to uwierzyć) dział dzikiego ptactwa ledwo do pięt dorastał. I w cichości ducha liczę na to, że może kiedyś choć cząstka poprzedniej jakości wróci.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #9

    Domyślnie

    Brawo, naprawdę świetne zdjęcie, kadr, kolor - wszystko ze sobą współgra, wciągając widza wgłąb zdjęcia, szczególnie, że na początku ma się wrażenie "wywróconych" schodów
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    (...)
    Mam odczucia, że albo czegoś za dużo, albo za mało. Jak na szlachetny minimal, to czegoś za dużo, jak na kubistyczną grę linii i płaszczyzn to zbyt duży rozgardiasz, jak na tzw. zwykłe zdjęcie klatki schodowej to za ciasno i pod dziwnym kątem. (...)
    Podpiszę się pod opinią 2pompony. Mam wrażenie, że jak na kompozycję, która miałaby zmierzać w kierunku abstrakcji geometrycznej kadr jest zbyt "dosłowny", przekrzywienie aparatu nie dość odrealniło to ujęcie. Jeśli intencją było jednak stworzenie kadru o złożonej kompozycji to brakuje dla mnie elementu czy elementów, który czyniłby go uporządkowanym lub spinałyby występujące na nim elementy w bardziej interesującą całość (np. rytmów czy czytelnych linii prowadzących wzrok wzdłuż kadru).

    Kontrowersyjne jest też dla mnie pozostawienie w płaskim cieniu sporej, pomarańczowej ściany znajdującej się w centrum i po prawej stronie. Nawet proste, selektywne jej rozjaśnienie, bez bawienia się w gradienty i maski luminacji, stanowić będzie w mojej ocenie działanie pozytywne.

    Trzeba zgodzić się też, że w kolegi portfolio znajdują się dużo lepsze zdjęcia. Na marginesie wiele z nich trafiło na to Forum, które chyba traktowane jako "poligon specjalny" .
    Ostatnio edytowane przez Dune ; 01-06-2018 o 19:58

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •